Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

MONGOLIA, ŚWIĘTO NAADAM, 14 DNI

MONGOLIA, ŚWIĘTO NAADAM, 14 DNI

KrajMongolia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 7590 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-07-08 - 2024-07-21 | 14 dni Cena: 7590 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1.DZIEŃ: WARSZAWA – UŁAN BATOR .

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Ułan Bator.

2.DZIEŃ: UŁAN BATOR .

Wcześnie rano przybycie do Ułan Bator, przywitanie przez przewodnika po Mongolii. Po dotarciu do miasta śniadanie w lokalnej kawiarni w centrum - Gem mall. Zwiedzanie UŁAN BATOR: Gandan, główny klasztor buddyjski, gdzie zobaczysz ogromnego pozłacanego buddę symbol mongolskiej dumy narodowej i odrodzenia kulturalnego. Plac Sukhebatora z jego monumentalnym budynkiem parlamentu i pomnikiem Chingis Khana. Muzeum Chingis Khana, gdzie można zobaczyć artefakty z Mongolii i Azji Środkowej od epoki kamienia do czasów współczesnych i oczywiście całą historię Mongolii. Wieczorem wycieczka do pomnika na wzgórzu Zaisan - panoramiczny widok na całe miasto. W trakcie dnia obiad. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Przejazd ok. 70 km

3.DZIEŃ: UŁAN BATOR - PARK NARODOWY TERELDŻ – UŁAN BATOR .

Śniadanie. Przejazd do pomnika Chingis Khaana, największego pomnika konnego na świecie – 40-metrowego posągu ze stali nierdzewnej symbolicznie skierowanego na wschód, w stronę jego miejsca urodzenia, na brzegu rzeki Tuul w Tsonjin Boldog. Z umieszczonego na jego głowie tarasu widokowego podziwianie tamtejszego krajobrazu. Przejazd do Parku przyrodniczego Tereldż, przesiadka na konie – po drodze piękne formacje skalne i słynna żółwia góra. Dalsze zwiedzanie parku - klasztor buddyjski Arijabal. W trakcie dnia obiad. Powrót do Ułan Bator. Wieczorem czas wolny. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 100 km / 2-3 godziny

4.DZIEŃ: CEREMONIA OTWARCIA IGZYSK NAADAM .

Śniadanie. Przejazd na stadion festiwalu Naadam, aby uczestniczyć w ceremonialnym otwarciu igrzysk . Święto narodowe Naadam jest znane nie tylko wśród Mongołów, ale i na całym świecie. Aby wziąć udział w wydarzeniu do Mongolii przyjeżdża wielu turystów, gości oraz dziennikarzy. Festiwal Naadam rozpoczyna się ceremonią przeniesienia dziewięciu białych sztandarów z siedziby rządu na stadion, po której następuje parada koni. Następnie rozpocznie się wspaniała ceremonia otwarcia, po przemówieniu prezydenta Mongolii . Główne atrakcje to tradycyjne zapasy, łucznictwo i wyścigi konne oraz strzelanie kostkami . Podczas świętowania można podziwiać piękne tradycyjne stroje, spróbować główne danie święta Huushuur, a także tradycyjny mongolski napój Airag (kumys), kupić pamiątki i wiele wiele więcej. Obiad w ciągu dnia. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 10 km

5.DZIEŃ: UŁAN BATOR - PARK NARODOWY HUSTAI .

Śniadanie. Przejazd do bogatego w dziką przyrodę i zabytki Parku Narodowego Hustai. Na jego terenie znajduje się miejsce zabytkowe Ungut - słynące z dużej liczby kamiennych postaci przypominających ludzi i grobowców datowane na VI-VIII wiek n.e. W parku Hustai od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące tu konie Przewalskiego (Takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70-tych XX wieku za wymarły na wolności. Park Hustai został w 1993 roku przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony – rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na tych terenach. Obecnie w Parku Khustai żyje około 400 osobników. Konie Przewalskiego to jedyne prawdziwie żyjące na dziko konie. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć inne dzikie zwierzęta, takie jak wilki, świstaki i jelenie. Po obiedzie przejazd na prawdziwy step nomadów. Spotkanie z lokalną rodziną hodowców koni. Udział w codziennych czynnościach, a wieczorem tradycyjny mongolski grill. Nocleg w jurtach u koczowników. To prawdziwe przeżycie i niezapomniana atrakcja tej wycieczki. Obiad. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 2oo km / ok. 4 godz.

6. DZIEŃ: KARAKORUM KLASZTORY ERDENE ZUU .

Śniadanie. Ciąg dalszy jazdy na zachód, do doliny Orkhon, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego (UNESCO). Po drodze piękne przestrzenie usiane stadami kóz, owiec, krów, koni, wielbłądów, a w górze jastrzębi, orłów, sokołów i innych ptaków. Przyjazd do dawnej stolicy Mongolii Karakorum. Położona nad rzeką Orchon dawna stolica imperium została założona w 1220 roku przez Chingis Khana. W trakcie dnia obiad. Zwiedzanie ruin zamku, możliwość robienia zdjęć w narodowych strojach Mongolskich, zdjęcia z orłem czy zakupu pamiątek. W pobliżu ruin znajduje się wspaniały klasztor Erdene Zuu – najstarszy klasztor w Mongolii i dzieło mongolskich architektów otoczony 108 białymi stupami, pierwszej świątyni buddyjskiej z mnichami, czynnej do dzisiaj. Obok klasztoru znajduje się muzeum historyczne Karakorum. Kolacja i nocleg w jurtach w ośrodku turystycznym.
Przejazd ok. 150 km / 4-5 godz.

7.DZIEŃ: WODOSPAD ULAAN TSUJTGALAN – WIZYTA U RODZINY KOCZOWNICZEJ.

Śniadanie. Przejazd nad wodospad Ulaan Tsutgalan , droga przez skały wulkaniczne i wyboisty teren będzie bardzo trudna, ale naprawdę warto! Wodospad położony jest w historycznie ważnej dolinie Orkhon ze skałami wulkanicznymi w środkowej Mongolii. Wodospad Ulaan Tsutgalan jest również znany jako wodospad Orkhon lub Orkhonii Khurkhree. Około 20 000 lat temu wodospad powstał w wyniku wyjątkowego połączenia erupcji wulkanów i trzęsień ziemi.
Wysokość wodospadu wynosi około 20 m, rzeka na której znajduje się wodospad płynie niesamowitą trasą o długości 1120 km na północ, zanim połączy się z wielką rzeką Selenge. Wodospad Ulaan Tsutgalan to największy wodospad w Mongolii.
Wodospad jest doskonałym miejscem na wędrówki, obejmujące zejście i wejście do głębokiego na 22 m kanionu usianego sosnami. Alternatywnie można popływać w zimnej wodzie, a wielu turystów lubi opalać się na głazach lawowych w pobliżu ujścia rzeki Ułan w górnej części. Oprócz pieszych wędrówek i zwiedzania, można zjechać na linie przy samym wodospadzie; długość zjazdu ok 250 m. Dla chętnych jazda konna w malowniczym otoczeniu wodospadu.
Wodospad Ulaan Tsutgalan zamarza zimą, tworząc lodową ścianę i jest znaną zimową atrakcją turystyczną. Nocleg w obozie turystycznym. Po obiedzie przejazd na prawdziwy step nomadów. Odwiedziny lokalnej rodziny hodowców koni i tutaj próba życia jak mongolski koczownik ! przez zaangażowanie w codzienne życie. Wieczorem tradycyjny mongolski grill. Nocleg w jurtach u koczowników.
Przejazd ok. 135 km / 4-5 godz. trasa wymagająca

8.DZIEŃ: GOBI - KLASZTORY ONGI KHID .

Śniadanie. Przejazd na północ przez wąwóz przy górach Delger Khangai nad rzeką Ongi. Niedaleko rzeki znajdują się ruiny dwóch klasztorów buddyjskich o wspólnej nazwie Ongi Khid, w czasach przedkomunistycznych były one największymi klasztorami w Mongolii, a zamieszkiwało je ponad tysiąc mnichów. Zniszczone zostały w 1937r, obecnie odnawiane powoli przez kilku mnichów. Nocleg w wysokiej klasy ośrodku turystycznym zapewni doskonałą obsługę i wypoczynek przed długą podróżą przez Pustynię Gobi. W trakcie dnia obiad. Kolacja. Nocleg w ośrodku turystycznym.
Przejazd ok. 220 km / 4-5 godz.

9.DZIEŃ: BAYANZAG - KRAINA DINOZAURÓW .

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania GOBI. Przejazd do miejsca zwanego Bayanzag, znanego również jako Płonące Klify, gdzie w 1922 roku Roy Chapman Andrews odkrył pierwsze jaja dinozaurów. W tym ogromnym stanowisku paleontologicznym okazja spacerowania po terenie, po którym 60 -70 milionów lat temu wędrowały dinozaury. Obserwacja szczególnie wspaniałych krajobrazów piaszczystych wzgórz w pomarańczowym i czerwonym kolorze. Można tu odkryć nie tylko szczątki dinozaurów, ale także starożytnych ludzi. Petroglify Khavtsgait i las saxual (pustynne drzewka endemiczne) są świetnymi dodatkami do naszej dzisiejszej wyprawy. Wieczorem dla chętnych sesja zdjęciowa płonących klifów i obejrzenie filmu dokumentalnego o tym niezwykłym miejscu. Można powiedzieć, że jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi jest właśnie tutaj. Nocleg w jurtach w obozie turystycznym. W trakcie dnia obiad. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 180 km / 3-4 godz.

10.DZIEŃ: KHONGORIIN ELS / WYDMY GOBI .

Śniadanie. Przejazd w miejsce wysokich piaszczystych wydm, nazywanych również śpiewającymi wydmami, czyli Khongoriin Els. To miejsce należące do jednych najbardziej spektakularnych wydm w Mongolii i na świecie, dochodzących do 300 m wysokości, 12 km szerokości, i około 100 km długości. Odwiedziny rodziny hodującej wielbłądy i mieszkających w tych surowych warunkach nomadów, aby poznać ich styl życia, kulturę i tradycje. Przejażdżka na wielbłądach. Dwugarbne wielbłądy są wygodne podczas jazdy, ponieważ poruszają się powoli i delikatnie. Przedwieczorna wspinaczka na jedną z najwyższych wydm, a dla chętnych zjazd powrotny po piasku na specjalnych sankach. Podobnie jak w przypadku innych pustyń, ryzyko deszczu/chmur jest niewielkie, dlatego wieczorem będzie szansa popatrzeć na miliardy gwiazd. Nocleg w jurtach w obozie turystycznym. W trakcie dnia obiad. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 160 km / 4-5 godziny

11.DZIEŃ: GOBI - WĄWÓZ SĘPÓW / YOLIIN AM .

Śniadanie. Przejazd do Yolyn Am, czyli Doliny Lammergeier, pięknych i wysoko wzniesionych wąwozów tworzących niesamowite kaniony. Wąwozy są tak wysokie, że światło słoneczne w niektórych miejscach nigdy nie dociera do dna, a zimowy śnieg i lód może pozostać tam nawet w lecie. Obszary te położone są w Parku Narodowym Gobi Gurvan Saikhan /Trzy Piękności Gobi/, najbardziej na wschód wysuniętym punkcie Gór Ałtaju. Nocleg w obozie turystycznym. Obiad. Kolacja. Nocleg w obozie turystycznym.
Przejazd ok. 200 km / 3-4 godziny

12.DZIEŃ: GOBI – BIAŁA STUPA / TSAGAAN SUVARGA – MANDALGOBI .

Śniadanie. Dalsza droga i zwiedzanie przestrzeni wzbudzających podziw jak i grozę pustyni Gobi - Tsagaan Suvarg, to niesamowite formacje klifów w białych i różowych kolorach sięgających od 30 do 60 m wysokości, niegdyś dno oceanu. Skałom tym wiatr i woda nadały przedziwne kształty. To wspaniała okazja do robienia zdjęć w tych przedziwnych miejscach. Nocleg w jurtach w ośrodku turystycznym. W trakcie dnia obiad. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 250 km / 4-5 godz.

13. DZIEŃ: UŁAN BATOR .

Śniadanie. Powrót do stolicy Ułan Bator, przejazd do centrum handlowego Hunnu Mall, gdzie będzie możliwość obejrzenia rzadkich szczątków Dinozaurów. W ciągu dnia obiad. Wieczorem widowiskowy koncert tradycyjnej mongolskiej muzyki i tańca na żywo, będzie to idealne zakończenie podróży. Pożegnalna kolacja W drodze powrotnej do hotelu wizyta w głównym centrum handlowym UNIVERMAG, dla chętnych i zainteresowanych to możliwość zakupu oryginalnych wyrobów z kaszmiru, wełny wielbłąda, upominków. Odpoczynek. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 270 km / 4 godz.

14. DZIEŃ: UŁAN BATOR – WARSZAWA .

Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

Na zamówienie istnieje możliwość przygotowania i zorganizowania wyjazdu grupowego z pilotem z Polski. 

 

 

W cenie

Cena zawiera

-  noclegi w hotel w Ułan Bator 3, 4* i ośrodkach turystycznych (w jurtach) na terenie Mongolii

- wyżywienie: 3 x dziennie

-napoje na całej trasie

- wszystkie przejazdy i transfery samochodami terenowymi z klimatyzacją

-bilety wstępów

- przewodnika miejscowego (język polski)

- przejażdżki – wielbłądy i konie

- ubezpieczenie

- Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  w wysokości 13 PLN

- Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

- VAT

Cena nie zawiera

- biletów lotniczych do / z Ułan Bator

- pilota z Polski

- napiwków

- napojów alkoholowych

 

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 3140 PLN

Uwagi

• W obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni strój.
• Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
• Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
• Minimalna liczba uczestników: 12 osób
• W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
• Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
• Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
• wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
• dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
• dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• ©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c. Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.