Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWIA – NADDNIESTRZE 7 dni SAMOLOTEM

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWIA – NADDNIESTRZE 7 dni SAMOLOTEM

KrajMołdawia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 5300 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-05-21 - 2023-05-27 | 7 dni Cena: 5300 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, poznanie kultury gagauskiej i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei czy XVI-wieczna twierdza w Benderach. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej
Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, poznanie kultury gagauskiej i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei czy XVI-wieczna twierdza w Benderach. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KISZYNIÓW.

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A w miejscu spotkań z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"), wylot do KISZYNIOWA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta, m.in. Łuk Triumfalny, Cerkiew Narodzenia Pańskiego i Bulwar Stefana Wielkiego. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KRIKOWA – ORGIEJÓW – KISZYNIÓW.

KISZYNIÓW, po śniadaniu – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów – ORGIEJÓW, rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Przejazd do mołdawskiej wioski, obiadokolacja (kuchnia mołdawska) i poczęstunek domowym winem – KISZYNIÓW, powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 150 km.

3. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KOMRAT – BESALMA – KISZYNIÓW.

KISZYNIÓW, po śniadaniu wycieczka do GAGAUZJI, terytorium autonomicznego na południu Mołdawii, którego mieszkańcy wyznają prawosławie i mają swoje lokalne władze, hymn, flagę, godło, uniwersytet. Jest to grupa etniczna będąca prawdopodobnie potomkami średniowiecznych plemion tureckich. Spacer po KOMRAT - stolicy Autonomii Gagauskiej, przejazd do miejscowości BESALMA, zwiedzanie Muzeum Historii i Etnografii Gagauzów, gdzie poznamy ich historie i tradycje. Obiad w lokalnej restauracji serwującej tradycyjne potrawy kuchni gagauskiej. Powrót do KISZYNIOWA, czas wolny, nocleg. Przejazd ok. 260 km.

4. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KAPRIANA – MILESTI MICI – KISZYNIÓW.

KISZYNIÓW, po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Kapriana, jednego z najpiękniejszych zabytków Mołdawii. Obiad w jednej z mołdawskich wsi – MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja wina. Powrót do KISZYNIOWA, czas wolny, nocleg.

5. DZIEŃ: KISZYNIÓW – TIPOWA – SOROKI – KISZYNIÓW.

KISZYNIÓW, po śniadaniu wizyta w klasztorze TIPOWA, jednym z najstarszych monastyrów w Mołdawii. W okolicy znajdują się bardzo malownicze tereny, z licznymi wodospadami – SOROKI, miasto powszechnie uważane za stolicę mołdawskich Romów. Zwiedzanie twierdzy z XVI wieku, krótka wizyta w cygańskiej dzielnicy. Obiad. Powrót do KISZYNIOWA, czas wolny, nocleg.

6. DZIEŃ: KISZYNIÓW – TYRASPOL – ET CETERA – KISZYNIÓW.

KISZYNIÓW, po śniadaniu przejazd do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ. Symboliczny powrót do ZSRR – zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków – ET CETERA, degustacja wina i kolacja w winnicy – KISZYNIÓW, powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 270 km.

7. DZIEŃ: KISZYNIÓW – WARSZAWA.

KISZYNIÓW, po śniadaniu czas wolny. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Kiszyniów – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg
 • transport na zwiedzanie: klimatyzowany autokar
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu***, pokoje 2-os standard z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 x śniadania, 6 x obiadokolacja (obiad lub kolacja, w tym obiad w wiosce mołdawskiej z poczęstunkiem domowym winem oraz w restauracji gagauskiej)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Krikowej, Milesci Mici i Et Cetera, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 160 euro/os. (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10,00 zł/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10,00 zł/os.

Więcej szczegółów odnośnie składek na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”.

Uwagi

 • w cenę wycieczki wliczona jest cena biletu lotniczego aktualna na dzień publikacji programu (1400 zł). W przypadku istotnej zmiany ceny przelotu, przedstawimy do akceptacji Podróżnych nową cenę. Ewentualna zmiana ceny przelotu uprawnia Podróżnego do rezygnacji z udziału w wyjeździe i otrzymania zwrotu wszystkich wpłaconych środków
 • temperatura w winnicach wynosi +12. Na zwiedzanie wymagane są wygodne sportowe buty oraz odzież dostosowana do temperatury
 • dopłata do pokoju 1-os. - 880 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.