Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

KAZACHSTAN – KIRGISTAN 12 dni

KAZACHSTAN – KIRGISTAN 12 dni

KrajKazachstan
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 7300 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-05-10 - 2021-05-21 | 12 dni Cena: 7300 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA - ASTANA
Odlot z Warszawy do Astany w Kazachstanie bezpośrednim lotem z Warszawy o godzinie 22.50. Nocny przelot.

2. DZIEŃ: ASTANA – Kokczetaw - OZIORNOJE – KOKCZETAW
(ok. 320 km z Astany do Kokczetaw)

Przylot o 07.45 i przejazd na śniadanie. Po nim przejazd do OZIORNOJE, wsi założonej w 1936 r. przez polskich zesłańców wysiedlonych w czasie pierwszej fazy operacji polskiej NKWD. Ludność żyła tu w bardzo trudnych warunkach. W latach 1937 -1960 byli określani jako „spec-przesiedleńcy” z ograniczonymi prawami. Znajduje się jedyne w Azji Centralnej Sanktuarium Maryjne – Matki Bożej Królowej Pokoju, narodowe centrum kultu maryjnego Kazachstanu.
Powrót do hotelu w KOKCZETAW, które jest jednym z największych skupisk Polaków w Kazachstanie, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 575 km

3. DZIEŃ: KOKCZETAW – PARK NARODOWY BURABAJ - ASTANA
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BURABAJ (85 tys. ha). Na jego terenie znajduje się 14 jezior o powierzchni min. 1 km² i wiele mniejszych. Płaskie lustra wody, pasma malowniczych gór i dolin - prawdziwy raj dla fotografów. Można tu podziwiać osobliwe skały np. Okzhetpes o wys. 380 m, która ma kształt niemal idealnego stożka, Zumbaktas – formację skalną przypominającą egipskiego sfinksa wyrastającą 20 m nad powierzchnię jeziora, Góry Koczetaw zwane Niebieskimi Górami, wokół których rosną bujne lasy sosnowe i brzozowe i stanowią schronienie dla ponad 800 gatunków zwierząt, Jezioro Burabaj (18 km²) z piaszczystymi plażami we wschodniej części, a malowniczymi formacjami Niebieskich Gór w pozostałych częściach.
Przejazd do ASTANY i wieczorne zwiedzanie stolicy kraju dziesięciokrotnie większego od Polski. Astana od roku 1997 jest stolicą Kazachstanu i dynamicznie rozwija się: Plac Centralny, meczet sułtana Khazreta (jeśli nie będzie to czas modlitw), bulwar, spacer do wieży widokowej Bajterek - symbol miasta. Kolacja, nocleg.
(Przejazd ok. 350 km)

4. DZIEŃ: ASTANA - BISZKEK (samolot) – ALA ARCHA – BISHKEK
Rano transfer na lotnisko i o godz. 08.00 wylot do Kirgistanu - przylot do Biszkeku o godz. 09.45, transfer do restauracji, śniadanie.
Zwiedzanie BISZKEKU: Plac Zwycięstwa, Park Oak, Centralny Park Ala-Too, Filharmonia Narodowa. Następnie przejazd do malowniczego wąwozu i Parku Narodowego ALA ARCHA. Powrót do Biszkeku. Kolacja, nocleg.
(Przejazd ok. 65 km)

5. DZIEŃ: BISZKEK – BURANA - GRIGORIEVSKOYE – ISSYK KUL
Śniadanie. Przejazd do wieży Burana (25 m wysokości, pozostałość Jedwabnego Szlaku), która służyła jako minaret.
Następnie transfer nad JEZIORO ISSYK KUL. Przejazd do jednej z najpiękniejszych dolin jeziora Issyk Kul - Grigorievskoye. Stanowi ona część Parku Narodowego. Dookoła rozciągają się pasma górskie u wierzchołków pokryte śniegiem, a ich zbocza - porośnięte drzewami piniowymi. Spacer w górach pozwoli na prawdziwy relaks wśród zapierających krajobrazów dzikiej górskiej przyrody. Czas wolny nad jeziorem. Jest to drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich świata (1608 m. n.p.m.), po jeziorze Titicaca w Ameryce Południowej. W tym regionie nazywane jest „perłą Azji Centralnej”. Jego słone wody mają właściwości lecznicze. Kolacja, nocleg.
(Przejazd ok. 350 km)

6. DZIEŃ: ISSYK KUL – BISZKEK
Śniadanie. Podziwianie malowniczych starożytnych malowideł naskalnych, czyli petroglifów, wykonanych przez miejscowych szamanów ok. 2000 lat temu. Stąd rozciąga się panorama Jeziora ISSYK KUL – dla ludzi w dalekiej przeszłości był to środek świata. Zwiedzanie muzeum Cholpon Ata; znajduje się tu wiele tradycyjnych przedmiotów rękodzieła, instrumenty muzyczne itp. Powrót do Biszkeku i wizyta na tradycyjnym azjatyckim bazarze. Kolacja, nocleg.
(Przejazd ok. 270 km)

7. DZIEŃ: BISZKEK – TARAZ
Śniadanie. Przejazd do granicy Kirgistan – Kazachstan. Po formalnościach przejazd w kierunku miejscowości TARAZ, gdzie w pobliskich MERKE i ŁUGOWOJE znajdują się cmentarze wojenne z grobami polskich żołnierzy armii generała Andersa.
Przyjazd do TARAZU, kolacja w restauracji. (ok. 290 km)

8. DZIEŃ: TARAZ - AŁMATY (pociąg) – KANION CZARYN
Transfer na dworzec kolejowy o godz. 01:10. Nocny pociąg do Ałmaty - wyjazd pociągiem z Taraz o godz. 02:12, Przyjazd do Ałmaty o godz. 09:31. Śniadanie i krótki odpoczynek.
Przejazd do KANIONU CZARYN. To naturalny kompleks, unikalny w swoim rodzaju nie tylko na terenie Kazachstanu, ale i świata. Uformowany w paleogenie przypomina Wielki Kanion Kolorado w USA, choć jest mniejszy. Wysokość zboczy sięga 150-300 metrów. Liczne jary tworzą tu gęstą, jakby chaotyczną sieć. Wiatr i woda uformowały piękną „Dolinę Zamkową”, otoczoną fantazyjnymi wieżami skalnymi. Długość doliny to ponad 2 km, szerokość 20-80 metrów. Przez miliony lat natura formowała to wszystko dokładnie i powoli.
Możliwość odbycia niezapomnianej pieszej wędrówki wzdłuż skalnych wież, kolumn.
Nocleg w bungalowach lub w jurtach w kanionie nad rzeką. Kolacja. (ok. 250 km)

9. DZIEŃ: CZARYN – ALTYN EMEL
Wczesne śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego ALTYN-EMEL (na liście UNESCO), jednego z największych w Kazachstanie.
Ałtyn Emel to rozległy park narodowy w Kazachstanie, położony około 260 kilometrów na południowy wschód od Ałmaty. Jego pustynno – stepowy obszar niemal z każdej strony ograniczają góry, a temperatura latem, nawet dla osób lubiących upały, bywa trudna do zniesienia. Nazwa Altyn Emel ma mongolskie korzenie, a żeby lepiej poznać jej pochodzenie, musimy cofnąć się o kilka stuleci. Dokładnie do roku 1219, gdy tereny te przemierzał Czyngis-chan ze swą armią. To właśnie jemu przypisuje się użycie po raz pierwszy określenia, które związane jest z tym miejscem do dziś. Gdy wielki przywódca ujrzał na horyzoncie wzgórza skąpane w promieniach słońca, okrzyknął je “złotym siodłem”. Stojąc w przełęczy górskiej przed wielką równiną, którą zamierzał wcielić do swego imperium, użył określenia ponownie. A “ Ałtyn Emel” to właśnie “złote siodło”.
Przejazd przez Park: podziwianie petroglifów - malowideł skalnych, piknik, Besshatyr – kamienne kurhany z epoki żelaza.
Po południu przejazd do hotelu. Nocleg. (przejazd ok 230km)

10. DZIEŃ: ALTYN EMEL - AŁMATY
Śniadanie. Przejazd do “ Śpiewającej Wydmy”, która jest największym fenomenem natury Parku.
Jest to barchan długi na 3 kilometry i wysoki na 120 m. Wydma wydaje melodyjne dźwięki podczas podmuchów wiatru, kiedy ziarenka piasku ocierają się o siebie: przy lekkich podmuchach to skrzypienie, a w czasie silniejszego wiatru – mocne dźwięki przypominające organy; można usłyszeć je z odległości kilku kilometrów. Można też usłyszeć charakterystyczne trzaski ładunków elektrycznych, gdyż w czasie ocieranie się ziarenek wytwarza się napięcie elektryczne. Na obszarze Altyn Emel można spotkać wiele gatunków zwierząt kopytnych, które żyją tu w licznych stadach, łatwych do zaobserwowania, zwłaszcza wcześnie rano lub wieczorem; są to np. gazele, dzikie osły, owce stepowe. Obiad w formie pikniku.
Przejazd w kierunku wulkanicznych i bardzo malowniczych wzgórz Katutau i Aktau. Skład chemiczny budujących je skał sprawia, że mienią się wszystkimi kolorami.
Przejazd do hotelu w Ałmaty. Kolacja. Nocleg.
(przejazd ok. 270 km)

11. DZIEŃ: AŁMATY – JEZIORO ISSYK – AŁMATY

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie AŁMATY: cerkiew katedralna Wniebowstąpienia wg projektu znanego rosyjskiego architekta Zhenkova z 1904 r. będąca wspaniałym przykładem cerkwi z drewna, uchodzącej za drugą pod względem wysokości budowlę drewnianą na świecie.
Następnie wjazd na wzgórze Kok-Tobe.
Wyjazd nad Jezioro ISSYK. Przejazd do imponującego wąwozu pasma Trans Ili Alatau – Issyk ciągnącego się wzdłuż szlaku Kuldja, który tysiące lat temu przemierzały karawany
Po drodze napotkamy kurhany ery Saka, z której pochodzi słynny Golden Man, symbol Kazachstanu. Zwiedzanie Muzeum Historii i Kultury „Issyk”, gdzie znajduje się m.in. kopia Złotego Człowieka, starożytna ceramika, broń model kurhanu epoki Saka. Teren wznosi się na wysokość 1756 m n.p.m., ponad jezioro Issyk, położone w dolinie o tej samej nazwie. Podziwianie turkusowych wód jeziora, otoczonej malowniczymi górami. Kolacja.
Następnie przejazd na dworzec kolejowy w AŁMACIE. Wyjazd z Ałmaty o godz. 17:21.
Nocny pociąg do Astany. (Przejazd autokarem ok. 160 km)

12. DZIEŃ: ASTANA - WARSZAWA

Po przyjeździe pociągu o godz. 06:48 spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu (niedaleko dworca kolejowego), odpoczynek, śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, wylot z Astany
do Polski o godz. 13:00. Przylot do Warszawy o godz. 14.15.

W cenie

Cena zawiera

zakwaterowanie hotele:
Kokczetaw 3* x 1, Astana 4* x 2 (w tym po przyjeździe z Ałmaty rano ze śniadaniem), w kanionie Czaryńskim x 1, w Alten Emel x1 (w obu przypadkach warunki bliskie natury)
Biszkek 3* x 2, Issyk Kul 4* x 1, Ałmaty 4* x 1, noclegi w pociągu x 2, nocleg w samolocie do Kazachstanu x 1
śniadanie x 9, kolacje x 8 zgodnie z programem
pilota z Polski
transfery
zwiedzanie według programu,
transport autokarowy we wszystkich krajach
bilet na pociągi nocne na trasie:
Taraz – Ałmaty / II klasa / w przedziale cztery miejsca sypialne,
Ałmaty – Astana II klasa / w przedziale dwa miejsca sypialne
przewodnika miejscowego anglojęzycznego1 butelka wody mineralnej (1 l) na 1 osobę dziennie
VAT

Cena nie zawiera

biletu lotniczego Warszawa – Astana, Astana – Warszawa,
lot bezpośredni PLL LOT w wysokości 1810 zł
biletu lotniczego Astana – Biszkek ok. 855 PLN
opłat za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych
zwyczajowych napiwków
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

 

 

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.