Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Jarmarki Świąteczne Wrocław Drezno 3 dni

Jarmarki Świąteczne Wrocław Drezno 3 dni

KrajPolska, Niemcy
Transportautokar / bus
Wyjazd z
Cena: 1199 PLN od 1019 PLN

Promocja ważna do: 2022-10-31
Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-12-02 - 2022-12-04 | 3 dni Cena: 1199 1019 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Wrocławia. Spacer po Starym Mieście, m.in.: rynek staromiejski – jeden z największych w Europie, ratusz - najstarszy i największy w Polsce, gotycka bazylika św. Elżbiety, pomnik Aleksandra Fredry. Przejście przez Plac Solny, uliczkę Stare Jatki z pomnikiem „Ku czci Zwierząt Rzeźnych” w stronę jednego z najpiękniejszych wrocławskich zabytków barokowych – gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Obiadokolacja (fakultatywnie). Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu - jednym z najpiękniejszych jarmarków w Polsce. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników czeka moc świątecznych niespodzianek. W pobliżu wrocławskich kwiaciarek na Placu Solnym pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne. Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 500 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd do Drezna. Zwiedzanie miasta: monumentalna Frauenkirche oraz upamiętniająca władców Saksonii, mozaika z miśnieńskiej porcelany „Orszak książęcy”. Spacer po starówce: Semperoper, Hofkirche, Residenzschloss, Zwinger. Czas wolny na placu Altmarkt (Jarmark Świąteczny). Zanim Jarmarki Bożonarodzeniowe stały się nieodłącznym elementem większości dużych miast Europy, organizowane były w Niemczech. Tradycja organizowania Jarmarków Bożonarodzeniowych (z jęz. niem. Weinachtsmarkt) sięga XIV w., a pierwszy jarmark świąteczny odbył się w Dreźnie w 1434 r. i ma specjalną nazwę – Striezelmarkt, która pochodzi od pysznych słodkości – strucli, czyli ciasta drożdżowego z dodatkiem rodzynek i migdałów. Oprócz strucli drezdeńskiej, na Jarmarku Bożonarodzeniowym, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji: przepiękne ozdoby choinkowe, wyroby garncarskie, tkaniny i koronki. Kolejnym znakiem rozpoznawczym Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie jest też Pflaumentoffel – kominiarz wykonany z suszonych śliwek będący smaczną ozdobą świąteczną. To wszystko przy akompaniamencie aromatycznego grzanego wina, kolęd i świątecznych dekoracji, które przypominają o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Obiadokolacja (fakultatywnie). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 300 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Dalsze zwiedzanie Wrocławia – najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, m.in.: archikatedra św. Jana Chrzciciela – najstarsza gotycka świątynia w Polsce, kościół św. Idziego. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do poszczególnych miejscowości w kraju. Trasa ok. 700 km.

Całość trasy: ok. 1500 km.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)

• 2 noclegi w hotelach** w pokojach 2-osobowych z łazienką

• 2 śniadania (zimny bufet)

• opiekę pilota

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu: 80 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, wjazdy do miast, opłaty parkingowe i adminstracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide)

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 zł • dopłata do 2 obiadokolacji (bez napojów): 170 zł

Uwagi

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 13. W/w. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

 

Miejsca wsiadania

Miasto: ŁÓDŹ  Miejsce: Dworzec Łódź Fabryczna, plac Bronisława Sałacińskiego 1, poziom -1 Godz odjazdu: 09:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Białystok* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Bydgoszcz* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 07:00 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Częstochowa* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 08:00 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Katowice* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 08:30 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Koszalin* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 200 PLN
Miasto: Lublin* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 02:35 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 170 PLN
Miasto: Słupsk* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 200 PLN
Miasto: Szczecin* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Toruń* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 170 PLN
Miasto: WARSZAWA Miejsce: Dworzec Autobusowy Zachodni Godz odjazdu: 07:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: WROCŁAW Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 12:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Augustów* antenka Miejsce: Parking przy Kaufland, ul. Wojska Polskiego 50 Godz odjazdu: 01:30 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Elbląg* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 01:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Gdańsk* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:50 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Kraków* antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 07:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Łomża* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:30 Dopłata: 100 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka Miejsce: Zatoczka parkingowa przy biurze PBPO, ul. Knosały 7 Godz odjazdu: 03:30 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Ostróda* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 170 PLN
Miasto: Płock* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 140 PLN
Miasto: Poznań* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 09:00 [-1] Dopłata: 120 PLN
Miasto: Radom* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 140 PLN
Miasto: Rzeszów* antenka Miejsce: Dworzec Lokalny Godz odjazdu: 04:40 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Suwałki* antenka Miejsce: Przystanek MPK przy Dworcu PKS, ul. Utraty Godz odjazdu: 01:00 Dopłata: 170 PLN
Miasto: Włocławek* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 160 PLN
 1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar/bus liniowy m.in.: FLIXBUS, ŻAK EXPRESS, BP TOUR, MARCEL BUS, PKS NOVA lub pociąg).
 3. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
 4. Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
 5. PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
 6. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
 7. Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.
 8. Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
 9. Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony. Cena antenki, oprócz ceny ewentualnych biletów, zawiera również gwarancję odbioru z miejsca przesiadki i powrotu do miejsca docelowego, bez względu na opóźnienia związane z tzw. siłą wyższą (np. nieprzewidzianą awarią czy sytuacją na drogach) oraz koszty manipulacyjne związane z obsługą Podróżnego.
 10. Wybór dojazdu tzw. antenką do trasy głównej jest dobrowolny.
 11. Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego dokumentu podróży.

* Dodatkowo płatny wyjazd antenkowy zaznaczony gwiazdką* organizowany będzie przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego minimum PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.