Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Jarmarki Świąteczne Ryga Tallin Helsinki samolot 5 dni

Jarmarki Świąteczne Ryga Tallin Helsinki samolot 5 dni

KrajŁotwa, Estonia, Finlandia
Transportsamolot - autokar - prom
Wyjazd zWarszawa
Cena: 3099 PLN od 2789 PLN

Promocja ważna do: 2022-11-06
Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-12-04 - 2022-12-08 | 5 dni Cena: 3099 2789 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Popołudniowy przelot do Rygi. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Obiad. Czas wony na Jarmarku Świątecznym w Rydze. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przeprawa promem do Helsinek (czas przeprawy ok. 2 godz. w jedną stronę). Zwiedzenia historycznego centrum stolicy Finlandii, m.in.: Plac Senacki (Senaatintori), otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX w., Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu i ogromna katedra luterańska, którą zaprojektował Carl Ludwig Engel. W centralnym punkcie Placu stoi pomnik cara Aleksandra II. Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta (Presidentinlinna). Sobór Uspieński – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, pomnik Jana Sibeliusa. Obiad. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Dla chętnych wycieczka do Porvoo – jednego z najstarszych miast Finlandii (płatne dodatkowo). W XVII w. Porvoo było wymieniane jako drugie, po stolicy, najważniejsze miasto Finlandii. Gdy w pierwszych latach XIX w. Szwecja utraciła Finlandię na rzecz Rosji, to właśnie w Porvoo car Aleksander I zatwierdził konstytucję i ogłosił powstanie Wielkiego Księstwa Finlandii. Drewniane zabudowania z XVIII i XIX w. pomalowane na różne kolory wyrażają ducha Skandynawii – natura, ekologia, prostota. Wizyta w firmowym sklepie fabryki słodyczy Brunberga. Degustacja oraz możliwość zakupu najlepszych niszowych czekoladek i cukierków. Powrót do Helsinek. Przeprawa promem do Tallina w późnych godzinach wieczornych. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 120 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, brama Viru, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  dwie średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry. Wizyta w Jarmarku Świątecznym na starówce. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy estońskich specjałów na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Lądowanie w godzinach popołudniowych.

Całość trasy: ok. 600 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przelot samolotem rejsowym Warszawa-Ryga, Tallin-Warszawa

• opłaty lotniskowe i paliwowe

• bagaż podręczny do 8 kg

• 4 noclegi w hotelach*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką

• 4 śniadania (bufet) i 4 obiadokolacje (bez napojów)

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu: 150 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery i transport podczas zwiedzania, opiekę pilota/przewodnika/rezydenta lokalnego, przeprawa promem Tallin-Helsinki-Tallin, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide)

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 10 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 520 zł

• dopłata do bagażu rejestrowanego: 280 zł

• wycieczka do Porvoo: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)

Uwagi

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program zwiedzania będzie realizowany razem z grupą autokarową. 2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem. 4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie. 5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 9. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Miejsca wsiadania

Miasto: Warszawa
Miejsce: Lotnisko Chopina
Dopłata: 0 PLN
  1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 2h przed odlotem.
  2. Godziny wylotu mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
  3. PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na lotniskach).
  4. Prosimy pamiętać o limitach bagażowych wskazanych w odprawie przed wylotem.
  5. Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego paszportu oraz dokumentu podróży.
  6. Podane dopłaty dotyczą przelotu w dwie strony.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.