Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Gruzja 10 dni

Gruzja 10 dni

Kraj
Transport
Wyjazd z
Cena: od 6630 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-07-25 - 2023-08-03 | 10 dni Cena: 6630 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – TBILISI .

Wylot z Warszawy do Tbilisi o godzinie 10.20. Na miejscu w Gruzji o 16.00. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: TBILISI .

Śniadanie.
Wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta NARIKALA
i z dojściem do wodospadu w centrum starówki w pobliżu łaźni.
Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami.
Następnie zwiedzanie katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku.
Kolacja w restauracji w mieście, nocleg.

DZIEŃ 3: TBILISI – MCCHETA – KUTAISI .

Śniadanie. Przejazd do MCCHETY.
Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w.

Przejazd do KUTAISI. Zwiedzanie miasta, historia którego jest związana z argonautami, z wyprawą Jazona (XIII - XII w. przed n.e.) było stolicą starodawnej Kolchidy, a późnej Gruzji Wschodniej.
Zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., a także klasztoru GELATI założonego w XII w. przez najsławniejszego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego (1073-1125). Tu zbudował akademię i klasztor, które stały się centrum edukacyjnym Gruzji. Unikatowe malowidła ścienne świętych oraz monarchów gruzińskich są w środku głównej katedry Marii Dziewicy.
Powyższe zabytki znajdują się na liście UNESCO.
Kolacja, nocleg w pensjonacie, w którym po kolacji odbyć się może konferencja wraz z poznawaniem lokalnych tradycyjnych wyrobów produkowanych metodą niezmienna od tysiącleci a wpisanych na listę UNESCO. Przejazd ok. 290 km

DZIEŃ 4: KUTAISI – GONIO – BATUMI .

Śniadanie. Przejazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria. Po dotarciu na miejsce już od ok. 12.00 – możliwym jest odpoczynek na plaży. Wieczorem spacer i zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru a także obserwacja nocnego życia portowego miasta i jego lokali.
Na życzenie - wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.ne.) niedaleko granicy z Turcją. Nocleg.
Przejazd ok. 150 km.

DZIEŃ 5. BATUMI – KUTAISI – ACHALCICHE .

Śniadanie. Prawie całodzienny wypoczynek w kurorcie nadmorskim. W trakcie pobytu oprócz kąpieli i plażowania nad Morzem Czarnym jest możliwość pójścia do aquaparku i delfinarium, można zwiedzać piękny ogród botaniczny, poznać urocze zaułki miasta, odwiedzić egzotyczne targowisko, różne kościoły oraz wiele różnorodnych restauracji i kawiarni.
Wyjazd do ACHALCICHE przez Kutaisi możliwy jest ok. 15.00 po to, aby przyjechać na późną kolację, nocleg (tu także będzie sala konferencyjna do dyspozycji). Przejazd ok. 290 km

DZIEŃ 6: ACHALCICHE – BORŻOMI - GORI - UPLISCICHE - ANANURI – GUDAURI .

Śniadanie. Wyjazd do uzdrowiska BORŻOMI, spacer po parku zdrojowym w pobliżu domu Romanowych, degustacja mineralnej wody „Borżomi” prosto ze źródła, a następnie przejazd do rodzinnego miasta Stalina - GORI, miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina, ok. 10 USD / os.).
Przejazd do skalnego miasta UPLISCICHE, założonego w VII w. przed n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w.
Po Uplisciche jazda Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu.
Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI w., w której podziwiamy jej dwie cerkwie i imponujące mury obronne.
Potem jazda wzdłuż rzeki Aragavi do miejscowości wypoczynkowej GUDAURI. Kolacja, nocleg w jednym z niewielkich hoteli z możliwością skorzystania w celach konferencyjnych z odpowiedniego pomieszczenia. Przejazd ok. 260 km

DZIEŃ 7: GUDAURI – STEPANCMINDA – TBILISI .

Śniadanie. Z rana dla chętnych (za dopłatą ok. 400 GEL) lot paralotnią z pilotem.
To 15-minutowa przygoda, ale dostarcza niesamowitych wrażeń i widoków górskich z lotu ptaka, dostępna jest przez cały rok. Adrenalina gwarantowana. Osoby, które niekoniecznie chcą latać także mogą tu, w punkcie startowym, delektować się piękną panoramą, wypić kawę itp.
Następnie przejazd w kierunku Stepancminda pod granicę z Rosją. Po drodze przełęcz Dżwari, przejazd w stronę Kaukazu Środkowego i dojazd do STEPANCMINDA (dawniej KAZBEGI).

Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek.

Wejście pod górę do cerkwi CMINDA SAMEBA pięknie położonej na wzgórzu, z którego otwiera się cudowny widok na górę Kazbek (podejście ok. 1,5 godziny, ewentualnie istnieje możliwość przejażdżkii jeepami za opłatą).
Obiad w lokalnym domu z degustacją miejscowych potraw. Powrót na nizinę. Przyjazd do TBILISI. Nocleg.
Przejazd ok. 215 km

DZIEŃ 8: TBILISI – SIGHNAGHI – CINANDALI - KONDOLI– TELAWI .

Śniadanie. Podróż do prowincji Kachetia.
Zwiedzanie SIGHNAGHI - przepiękne miasteczko górskie, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni.
Zwiedzanie kościoła BODBE - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji).
Dalej przejazd do CINANDALI. Zwiedzanie domu-muzeum księży Czawczawadze (XIX w.). Przejazd do wioski KONDOLI; zwiedzanie małej winiarni i jednych z najstarszych piwnic w Gruzji. Degustacja wina z kwewri - dzbanów zakopanych w ziemi, czyli produkowanego wg starożytnej tradycji, która wpisana jest na listę UNESCO jako część Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Wyjazd do centrum administracyjnego Kachetii – miasta TELAWI, kolacja, nocleg. Tutaj także w trakcie konferencji poznamy tajemnicę produkcji w kwewri, czyli glinianej amforze zakopywanej w ziemi.
Przejazd ok. 160 km.

DZIEŃ 9: TELAWI - ALAWERDI – KVARELI - TBILISI .

Śniadanie. Kachetia, najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Bogaty jest w stare zabytkowe cerkiewki oraz winnice.
W TELAWI - wizyta na lokalnym bazarze celem poznania oferty produktów, dostępnych w codziennej gospodarce rodzinnej a potem zwiedzanie (z zewnątrz) pałacu Herakliusza II, ostatniego króla Gruzji.
Następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.).
Przejazd do Kvareli i przejazd do fabryki wina Kindzmarauli, degustacja.
Przejazd na obiad w jednym z licznych kachetyjskich gospodarstw agroturystycznych. Zwiedzanie sadów i winnic, a potem degustacja tradycyjnych domowych potrwa i wina u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Możliwość poznania ich codziennego życia i odpoczynku w ogrodzie. Potem przejazd do fabryki win Kindzmarauli z firmowym sklepem i możliwością dokonania zakupów (z degustacją win za dodatkową opłatą).
Przyjazd do TBILISI. Spacer po nocnym mieście i kolacja we własnym zakresie aby wreszcie można było wybrać samemu poznane wcześniej dania kuchni gruzińskiej, bo restauracji i barów czynnych nawet całodobowo jest wiele. Nocleg
Przejazd ok. 235 km

DZIEŃ 10: TBILISI – WARSZAWA .

Śniadanie. Czas wolny do 11.00 i transfer na lotnisko. Wylot o 14.00 i w Warszawie o 15.55.

W cenie

Cena zawiera

• Bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa, lot bezpośredni, w cenie do 2500 PLN
• Zakwaterowanie w hotelach, w pokojach 2-osobowym (2 noclegi w Tbilisi 3***, 1 nocleg w Achalciche,1 nocleg w Batumi, 1 nocleg w Gudauri)
• Zakwaterowanie w hotelach lub prywatnych pensjonatach (2 nocleg w Telawi, pokoje z łazienkami, 1 nocleg w Kutaisi, pokoje z łazienkami)
• Wyżywienie HB: 8 śniadań, 2 obiady, 6 kolacji
• Transport z klimatyzacją
• Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
• Usługi pilota z Polski w grupach od 10 osób
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (oprócz Muzeum Stalina około 10 USD oraz degustacji win w fabryce Kindzmarauli – 14 USD od osoby)
• Ubezpieczenie NNW i KL
• VAT

Cena nie zawiera

• Biletów wstępu do Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji (ok. 10 USD)
• opłat za degustację wina – ok. 14 USD / os.)
• Dodatkowych napojów alkoholowych
• Usług pilota w grupach poniżej 10 osób
• Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodników - ok. 40 USD
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

• Dopłata do pokoju 1-osobowego: 670 PLN

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
• Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
• Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
• Minimalna liczba uczestników: 15 osób
• W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
• Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
• Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
• wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
• dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
• dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c. Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.