Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Czarnogóra – Czarna Perła Półwyspu Bałkańskiego

Czarnogóra – Czarna Perła Półwyspu Bałkańskiego

KrajCZARNOGÓRA
Transportautokar
Wyjazd z
Cena: 2599 PLN od 2521 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-09-03 - 2022-09-11 | 9 dni Cena: 2599 2521 PLN
Termin: 2022-10-01 - 2022-10-09 | 9 dni Cena: 2599 2327 PLN

Opis oferty

Trasa zagraniczna: Czechy – Węgry – Serbia (1 nocleg) – Nowy Sad – Czarnogóra k. Čanj (5 noclegów) – Jezioro Szkoderskie – Sveti Stefan – Cetinje – Park Narodowy Lovćen – Njeguši – Budva – Boka Koto
pokaż więcej
Trasa zagraniczna: Czechy – Węgry – Serbia (1 nocleg) – Nowy Sad – Czarnogóra k. Čanj (5 noclegów) – Jezioro Szkoderskie – Sveti Stefan – Cetinje – Park Narodowy Lovćen – Njeguši – Budva – Boka Koto

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry na nocleg tranzytowy w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 1200 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Serbię w kierunku Macedonii. Po drodze wizyta w okazałej Twierdzy Petrovaradin – drugiej największej fortecy w Europie, oraz spacer po nastrojowym miasteczku Sremski Karlovaci. Dalsza podróż do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu na Wybrzeżu Adriatyckim w okolicy Čanj. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 600 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek nad morzem lub dla chętnych półdniowa wycieczka do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego, położonego na granicy z Albanią, częściowo poniżej poziomu morza (płatne dodatkowo). Na jeziorze zlokalizowanych jest ok. 50 wysepek zamieszkanych przez ptactwo wodne (m.in. pelikany), a na wielu z nich znajdują się malownicze ruiny monastyrów i zameczków. Rejs statkiem po jeziorze. Podczas rejsu przewidziana jest przerwa na kąpiel w jeziorze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie znajdujących się w pobliżu miejscowości i atrakcji. Święty Stefan (Sveti Stefan) – niewielka wyspa na Morzu Adriatyckim, która obecnie jest siedzibą ekskluzywnych hoteli. Cetinje – dawna stolica Królestwa Czarnogóry a w niej kilka zabytkowych budynków i świątyń z XIX w., do tego wyróżniające się pałace i ambasady dawnych poselstw. Wejście na wzgórze Orla Skała, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę, a w szczególności na Park Narodowy Lovćen. Wizyta w Njeguši – rodzinnej wsi dynastii Petrović-Njegoš leżącej na stokach pasma Lovćen. W Njeguši urodził się późniejszy władca Czarnogóry – Petar II. Wieś słynie również z wyrobów smacznej szynki, sera, miodu i wina. Degustacja przysmaków lokalnych. Dalsza podróż do Budvy, zwanej Dubrownikiem w miniaturze. Miasto może poszczycić się jedną z ładniejszych starówek nad Adriatykiem z murami obronnymi z XV w., z zespołem bram i fortyfikacji oraz uroczymi kamiennymi uliczkami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 150 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek nad morzem lub dla chętnych całodzienna wycieczka do Boki Kotorskiej (płatne dodatkowo). Przejazd do Kotoru – ze względów obronnych miasto zostało zbudowane na planie labiryntu. Jego otoczona murami starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją Kotoru są mury miejskie oraz górująca nad starówką Twierdza św. Jana, skąd rozciąga się jeden z piękniejszych widoków na Zatokę Kotorską oraz schodzące do niej zbocza gór Lovćen. Rejs po Zatoce Kotorskiej. Dalsza podróż do Perast – malowniczego, bogatego w zabytki miasteczka. Perast, wraz z Kotorem i Risanem od 1979 r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasteczko jest bogate w barokowe pałace i cerkwie, a na samym nabrzeżu absolutnie niesamowity widok – dwie sztucznie stworzone wysepki. Na jednej z nich znajduje się kościół Matki Boskiej na Skale, druga zaś to ruiny klasztoru Benedyktynów. Przejazd do Herceg Novi z wyjątkowo romantyczną aurą, na którą składa się prześliczna, położona na górskim zboczu starówka, ciekawa architektura. Wejście do górującej nad miastem twierdzy Kanli kula, tzw. "Krwawej wieży". Po drodze przystanek na placu Belavista, Trg Mićo Pavlovića, cerkwi św. Michała Archanioła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km)

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek nad morzem lub dla chętnych półdniowa wycieczka do orientalnego Ulcinja i Starego Baru (płatne dodatkowo). Ulcinj – miasteczko położone tuż przy granicy z Albanią, w którym większość stanowią Albańczycy. W mieście do obejrzenia jest stara twierdza z pięknym widokiem na morze. Ulcinj słynie z licznych, doskonałych plaż oraz specyficznego mikroklimatu, który miasto zawdzięcza lasom piniowym. Przejazd do Starego Baru, który słynie z najstarszego drzewa oliwnego na Bałkanach, owocującego od ponad 2300 lat. Spacer po ruinach miasta: brama miejska z X-XI w., kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt. Biesiada w gaju oliwnym – degustacja win, miodów oraz oliwy. Możliwość zakupu lokalnych wyrobów u gospodarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Monastyru Ostrog – jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek prawosławnych w Czarnogórze. Jest wbudowany w zagłębienie skały masywu Prekornicy, powyżej malowniczej doliny Bjelopavlic. Został założony w XVII w. przez św. Wasyla, który w 1665 r. musiał w obawie przed Turkami uciekać z Klasztoru Tvardos w Bośni. Klasztor znajduje się na wysokości 900 m n.p.m., z jego tarasów można podziwiać piękną dolinę Bjelopavlic oraz meandrującą w niej rzekę Zetę. Przejazd do Parku Narodowego w Durmitor z Czarnym Jeziorem (Crno Jezero – Żabljak). Na terenie Parku Narodowego Durmitor znajdują się zachwycające kaniony rzek Tary, Susicy oraz Dragi, a także dolina rzeki Komarnicy. Park jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Podróż do stolicy Serbii. Zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, m.in. Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów – Skadarlji. Spacer po Parku Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i twierdzą, skąd rozpościera się widok na łączące się rzeki Sawę i Dunaj. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Węgier. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 600 km.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Przejazd do Polski przez Węgry i Czechy. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 1000 km. Całość trasy: ok. 4000 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem lub mniejszym autokarem

• 8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką

• 8 śniadań i 7 obiadokolacji

• opiekę pilota

• ubezpieczenie Signal Iduna

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:

• pakiet do realizacji programu 95 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacja lokalnych przysmaków w Njeguši, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• pokój 1-osobowy 600 zł

• wycieczka do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego 35 EUR (wymagane minimum 15 osób)

• wycieczka do Boki Kotorskiej 50 EUR (wymagane minimum 15 osób)

• wycieczka do Starego Baru i Ulcinja z biesiadą 45 EUR (wymagane minimum 15 osób)

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.

2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.

3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (WC, klimatyzacja, DVD, barek) lub mniejszym autokarem turystycznym (klimatyzacja, DVD).

4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.

5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).

6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.

7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.

8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulowanie przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.

10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN.

 

MIEJSCA WSIADANIA

Miasto: WARSZAWA Miejsce: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, Godz. odjazdu: 05:00, Dopłata: 0 PLN
Miasto: ŁÓDŹ Miejsce: Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, Godz. odjazdu: 07:00, Dopłata: 0 PLN
Miasto: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Miejsce: Stacja Paliw Huzar, ul. Sikorskiego 52, Godz. odjazdu: 07:50 Dopłata: 0 PLN
Miasto: CZĘSTOCHOWA Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz. odjazdu: 09:00, Dopłata: 0 PLN
Miasto: KATOWICE Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. P. Skargi 8 Godz. odjazdu: 10:30, Dopłata: 0 PLN
Miasto: GLIWICE Miejsce: Stacja Paliw Shell, ul. Rybnicka 159 Godz. odjazdu: 11:20, Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz. odjazdu: 23:30 [-1], Dopłata: 150 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka Miejsce: Parking przy biurze PBPO, ul. Knosały, Godz. odjazdu: 02:00, Dopłata: 190 PLN
Miasto: Białystok* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, Godz. odjazdu: 02:00, Dopłata: 150 PLN
Miasto: Poznań* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Matyi 2, Godz. odjazdu: 02:00, Dopłata: 150 PLN
Miasto: Wrocław antenka Miejsce: Dworzec PKS, ul. Sucha 1, Godz. odjazdu: 07:00, Dopłata: 90 PLN
Miasto: Opole antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, Godz. odjazdu: 08:40 Dopłata: 90 PLN
Miasto: Rzeszów antenka Miejsce: Mini Dworzec, ul. Towarnickiego, przy Dworcu Autobusowym, Godz. odjazdu: 06:20, Dopłata: 110 PLN
Miasto: Tarnów* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1, Godz. odjazdu: 06:00, Dopłata: 90 PLN
Miasto: Kraków antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta, Godz. odjazdu: 08:25, Dopłata: 60 PLN

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.
*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany jest przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulowanie wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.

 

 

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.