Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: BAJKAŁ – SYBERYJSKIE MORZE, program komfort, 17 dni

Wycieczka do Rosji: BAJKAŁ – SYBERYJSKIE MORZE, program komfort, 17 dni

KrajRosja
Transportsamolot i pociąg
Wyjazd zWarszawa
Cena: 15300 PLN od 13890 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-07-27 - 2019-08-12 | 17 dni Cena: 15300 13890 PLN

Opis oferty

Program rozpoczyna przelot i podróż koleją transsyberyjską. Z majestatem Bajkału zmierzą się Państwo podczas kilku wielogodzinnych rejsów oraz podróży koleją. Zobaczą Państwo unikalne miejsca, jak objęty całkowitym rezerwatem półwysep Święty Nos czy Wyspy Uszkanie, gdzie żyją jedyne w świecie słodkowodne foki. Grupa ma do dyspozycji wygodny autokar. Bazę noclegową stanowią komfortowe hotele i bazy turystyczne w rezerwatach.
pokaż więcej
Program rozpoczyna przelot i podróż koleją transsyberyjską. Z majestatem Bajkału zmierzą się Państwo podczas kilku wielogodzinnych rejsów oraz podróży koleją. Zobaczą Państwo unikalne miejsca, jak objęty całkowitym rezerwatem półwysep Święty Nos czy Wyspy Uszkanie, gdzie żyją jedyne w świecie słodkowodne foki. Grupa ma do dyspozycji wygodny autokar. Bazę noclegową stanowią komfortowe hotele i bazy turystyczne w rezerwatach.

Plan wycieczki

Dzień 1 Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do Moskwy. Przylot wczesnym popołudniem, transfer na dworzec Moskwa Jarosławska, zostawienie bagaży w przechowalni, spacer po mieście. Fakultatywnie wycieczka po Moskwie.   Dzień 2 – 3 - 4   Około północy wyjazd pociągiem z Moskwy do IRKUCKA. Po drodze postoje od kilku do kilkudziesięciu minut, trzy lub cztery razy na dobę. Podczas postojów, na peronie lub w bufetach dworcowych można kupić jedzenie (owoce, ryby, gotowe dania obiadowe, pierogi). W pociągu znajduje się wagon restauracyjny, a w każdym wagonie dostępny jest wrzątek.   Dzień 5  Przyjazd po południu/wieczorem do IRKUCKA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.   Dzień 6 Śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA m.in. Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół (w środku…
pokaż więcej

Dzień 1

Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do Moskwy. Przylot wczesnym popołudniem, transfer na dworzec Moskwa Jarosławska, zostawienie bagaży w przechowalni, spacer po mieście. Fakultatywnie wycieczka po Moskwie.

 

Dzień 2 – 3 - 4  

Około północy wyjazd pociągiem z Moskwy do IRKUCKA. Po drodze postoje od kilku do kilkudziesięciu minut, trzy lub cztery razy na dobę. Podczas postojów, na peronie lub w bufetach dworcowych można kupić jedzenie (owoce, ryby, gotowe dania obiadowe, pierogi). W pociągu znajduje się wagon restauracyjny, a w każdym wagonie dostępny jest wrzątek.

 

Dzień 5 

Przyjazd po południu/wieczorem do IRKUCKA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA m.in. Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół (w środku w miarę możliwości). Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 

Śniadanie, transfer  na dworzec. Wyjazd na całodzienną wycieczkę koleją Okołobajkałką, biegnącą po skalistym brzegu, poprzez 39 tuneli, mostów i 50 galerii. Obiad w barze, w trakcie przerwy nad brzegiem Bajkału. Ok. godz. 19.00 przyjazd pociągu do  portu Bajkał, przeprawa promem do LISTWIANKI, kolacja. Nocleg.

 

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej przy wypływie rzeki Angary z jeziora Bajkał, wizyta w Muzeum Bajkału (zbiory fauny i flory Bajkału). Zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY. Powrót do IRKUCKA. Obiadokolacja. Transfer na dworzec. Wyjazd nocnym pociągiem do UŁAN UDE.

 

Dzień 9

Przyjazd do UŁAN-UDE ok. godz. 06.00. Transfer na śniadanie, zostawienie bagaży w przechowalni. Wycieczka do Dacanu, buddyjskiej świątyni w IWOŁGIŃSKU. Zwiedzanie miasta Ułan-Ude. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 10 

Śniadanie. Wizyta w wiosce starowierców TARBOGATAJ (40 km od Ułan-Ude) z obiadem w domu mieszkańców. Potem przejazd w kierunku UST-BARGUZIN. Nocleg w pensjonacie w miejscowości MAKSIMICHA (nad Bajkałem, ok. 280 km od miejscowości Tarbogataj). Kolacja. Nocleg.

 

Dzień 11 

Śniadanie. Wyjazd z MAKSIMICHY do Ust-Barguzina - ok.1 h i dalej do Monachowa gazikami po wyboistej drodze, ale z ładnymi widokami (około 1,5 h). Następnie z Monachowa rejs statkiem na ŚWIĘTY NOS (ok.1 h) i wycieczka statkiem na archipelag WYSP USZKANICH, położonych 7 km na północny - zachód od Świętego Nosa. Na jednej z nich, będącej ścisłym rezerwatem, można przyjrzeć się z bliska jedynym w świecie słodkowodnym fokom. Nigdzie więcej nie zobaczymy nerp w ich naturalnym środowisku. Wieczorem przypłynięcie na obiadokolację. Nocleg w bazie turystycznej położonej w ścisłym rezerwacie w Zatoce Czywirkujskiej.

 

Dzień 12

Śniadanie. Czas spędzamy nad jeziorem. Można pospacerować dziewiczym brzegiem Bajkału lub wykąpać się w znajdujących się na plaży ciepłych źródłach. Odważni mogą skorzystać z kąpieli w jeziorze (temperatura latem ok. 9° C). Obiad. Wieczorem wyjazd do MAKSIMICHY na nocleg w pensjonacie. Kolacja. Nocleg.

 

Dzień 13 

Śniadanie. Wypłynięcie kutrem na wyspę OLCHON. Po ok. 8 godzinach dopłynięcie do wyspy, transfer, zakwaterowanie w bazie turystycznej, obiadokolacja. Nocleg.

Olchon jest to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwi rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora, plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, którego więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby także dla potrzeb armii w trakcie wojny.

 

Dzień 14

Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU. Dojazd gazikami na przylądek SAGAN-CHUSZUN i przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragmentu wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku zupa rybna - ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do pensjonatu, kolacja. Możliwość skorzystania z bani (fakultatywnie). Nocleg.

 

Dzień 15

Śniadanie. Zwiedzanie CHUŻYRU, spacer do góry Szamanki, obiad, wizyta w Muzeum Buriackim, kolacja. Nocleg. 

 

Dzień 16 

Śniadanie, Wyjazd z Olchonu do WIERSZYNY, polskiej wsi. Do dziś mieszkają w niej potomkowie emigrantów z Małopolski, którzy w 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie. Niestety, marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie. Spacer po wsi: kościół, cmentarz, dom polski, spotkanie z mieszkańcami, obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie. Wieczorem transfer busem do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu Angara, kolacja. Nocleg.

 

Dzień 17

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, wczesnym popołudniem wylot z Irkucka do Moskwy i dalej do WARSZAWY. Przylot wczesnym wieczorem. 

 

UWAGA! Ponieważ Bajkał jest dużym i głębokim jeziorem,  gdzie bardzo istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywają warunki pogodowe, w przypadku złej pogody niektóre punkty programu mogą zostać zmienione lub odwołane. 

W cenie

Cena zawiera

 • bilety lotnicze Warszawa – Moskwa i Irkuck – Warszawa
 • bilet na pociąg Moskwa – Irkuck
 • noclegi:

3 noclegi w Irkucku hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

1 nocleg w Listwiance, pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

1 nocleg w Ułan Ude hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami,

2 noclegi w Maksimisze pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami (ewentualnie w Ust-Barguzin w pensjonacie, toalety na zewnątrz typu sławojka, wspólny prysznic na zewnątrz);

1 nocleg na Świętym Nosie na statku w dwuosobowych kajutach,

3 noclegi na Olchonie, pokoje 2-osobowe z łazienkami (ewentualnie ze wspólnymi łazienkami).

 • wyżywienie: zgodnie z programem
 • atrakcje: rejs na Wyspy Uszkanie (UWAGA! w przypadku złej pogody ten punkt programu może zostać odwołany), całodzienna wycieczka „Okołobajkałką”, wycieczka na Olchonie na przylądki Sagan-Huszan i Choboj, Muzeum Bajkału w Listwiance, skansen Talcy, Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze
 • transport nad Bajkał, w tym statek na Święty Nos, kuter na Olchon, prom z portu Bajkał do Listwianki, prom z Olchonu na ląd
 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 10 osób
 • przewodnik polskojęzyczny lub rosyjskojęzyczny z tłumaczeniem. (Przewodnik rosyjskojęzyczny dla grup bez pilota i osób indywidualnych)
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • vat

 

Cena nie zawiera

 • biletów wejściowych i przewodnika w Moskwie
 • atrakcji fakultatywnych
 • wyżywienia w pociągach, posiłku w Moskwie
 • opłaty za przechowalnię bagażu
 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji – 400 zł
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 1500 zł 
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

 

Uwagi

BT „Bezkresy” pomaga w uzyskaniu wszystkich biletów na wszystkie środki transportu. Państwo mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie sposób podróży.

UWAGA: Termin zgłoszenia – 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup (bez pilota):

grupa 4-osobowa

grupa 6-osobowagrupa 8-osobowa

Informacje:

Irkuck – Wierszyna odległość 120 km. Ostatni odcinek po drodze szutrowej.

Irkuck – Talcy odległość ok. 50 km.

Irkuck – Chużyr (główna osada na wyspie Olchon) ok. 320 km.

Irkuck – Listwianka ok. 70 km

Transport:

autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób

na Olchonie uazy – mały (8 -osobowy) terenowy busik

Wyżywienie:

menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami, posiłki na bazie ryb (zwłaszcza na Olchonie i Świętym Nosie)

Ubranie:

należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); potrzebne będą wygodne buty; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale zawsze latem ok. 9° C, w ciepłych źródłach na Świętym Nosie, jest też fakultatywnie możliwość skorzystania z ruskiej bani (ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Podróż:

samolot

proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml

pociąg

przedziały dwuosobowe lub czteroosobowe (w zależności od wykupionego biletu) i wagony bez przedziałów (z tych ostatnich korzystamy niezwykle rzadko), do dyspozycji dwie toalety z umywalkami na wagon, gorąca woda dostępna na początku korytarza (u opiekuna wagonu), pościel do wykupienia w pociągu, można zabrać małą miskę do mycia się, proszę zabrać ze sobą wyżywienie - w restauracji w pociągu bywa drogo i niesmacznie, lepiej kupować jedzenie podczas postoju pociągu na dworcach od "bab", które mają nawet gotowe obiady

UWAGA: podczas postojów proszę zabierać ze sobą dokumenty i pieniądze z przedziału, jeśli chcą Państwo oddalić się od pociągu, proszę za każdym razem upewniać się u kierownika wagonu, jak długi będzie postój i informować go o oddaleniu się, aby nie dawał sygnału do odjazdu bez Państwa – zdarzyło się że pociąg odjechał wcześniej niż to było w rozkładzie, a grupa została na dworcu bez pieniędzy i dokumentów

statek

po Bajkale zazwyczaj pływa się statkami – kutrami, czasem ładniejszymi, czasem mniej ładnymi, ale z doświadczoną załaogą. Na pokład dostać trzeba się po trapie (bujającej się kładce). Zazwyczaj można liczyć podczas rejsu przekąskę w postaci uchy i naparu z ziół. Przy brzydkiej pogodzie rezygnuje się z wypłynięcia w otwarty Bajkał z powodów bezpieczeństwa (fale potrafią być wysokie jak na morzu).

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się
w swoim banku.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

 

Hotel

Zakwaterowanie według opisu w programie.

Wyżywienie

Wyżywienie według opisu w programie.

Czas

Po przyjeździe do Ułan-Ude należy przesunąć zegarek o 7 godz. do przodu.

Pogoda

Średnia temperatura w lipcu – ok. 17 °C, we wrześniu – ok. 9 °C

 

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.