Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

SKARBY AZERBEJDŻANU – 8 DNI

SKARBY AZERBEJDŻANU – 8 DNI

KrajAzerbejdżan
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: 6599 PLN od 6269 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-09-10 - 2022-09-17 | 8 dni Cena: 6599 6269 PLN

Opis oferty

Trasa wycieczki: Baku (3 noclegi) - Park Narodowy Gobustan - Park Narodowy Hirkan - Szemacha - Gabala - Szeki (1 nocleg) - Kisz - Gandża (1 nocleg) - Park Narodowy Goygol - Goygol - Baku (2 nocleg)
pokaż więcej
Trasa wycieczki: Baku (3 noclegi) - Park Narodowy Gobustan - Park Narodowy Hirkan - Szemacha - Gabala - Szeki (1 nocleg) - Kisz - Gandża (1 nocleg) - Park Narodowy Goygol - Goygol - Baku (2 nocleg)

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 18:30. Wylot do Azerbejdżanu bezpośrednim lotem bez przesiadek o godz. 20:45. Lądowanie w Baku o godz. 02:55. Bezpośredni lot trwa 4 godziny 10 minut. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2:
Późne śniadanie. Zwiedzanie Baku, pełnej kontrastów stolicy Azerbejdżanu, największego i najbogatszego miasta Kaukazu. Wizyta w najnowocześniejszej części Baku, „krzywe” Centrum Hejdara Alijewa zaprojektowane przez światowej sławy architektkę Zaha Hadid, kompleks biznesowo-hotelowy Flame Towers – nowa wizytówka miasta, Aleja Męczenników – pomnik ofiar radzieckiej agresji 1990. Baku Highland Park, najwyższy punkt stolicy, Bulwar Baku – drugi co do wielkości bulwar w Europie. Następnie zwiedzanie Muzeum Dywanów, jednego z najważniejszych zabytków miasta, w którym zgromadzono kolekcję szat i klejnotów azerbejdżańskich rodzin królewskich, a także tradycyjne stroje ludowe. Muzeum swoim kształtem przypomina zrolowany dywan. Następnie Instytut Rękopisów Akademii Nauk Azerbejdżanu, w którym znajduje się ponad 11 000 odręcznych rękopisów w różnych językach z różnych dziedzin naukowych. Akademia znajduje się w wyjątkowej dzielnicy w stylu wilhelmińskim z około 1900 roku, tutaj również znajdują się pałace baronów naftowych. Zwiedzanie Starego Miasta Ichari Shahar (Śródmieście), bramy do słynnego Jedwabnego Szlaku, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Jego historia sięga XI w. Podziwianie m.in. najciekawszych zabytków Baku: legendarnej Q?z Qalas? (Wieża Dziewicy), XV-wiecznego pałacu szachów Szyrwanu oraz meczetu Jumy. W karawanseraju przerwa na herbatę (herbata w Azerbejdżanie to symbol gościnności). Wizyta w Narodowym Muzeum Historycznym. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Gobustan, którego teren wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu prehistoryczne petroglify – naskalne rysunki liczące ponad 12 tysięcy lat, osobliwe muzyczne kamienie zwane „uderzeniami młota” oraz wulkany błotne. Przejazd w kierunku kolejnego Parku Narodowego. Po drodze widoczne są platformy wiertnicze na Morzu Kaspijskim. Zwiedzanie kompleksu Bibi Heybat, gdzie znajduje się m.in. grobowiec Ukeyma Chanuma, potomka Proroka Mahometa. Wizyta w Parku Narodowym Hirkan bogatym wyjątkową, unikalną przyrodę. W Parku występują endemiczne rośliny takie jak drzewo żelazne o najpotężniejszych konarach oraz wiele zagrożonych gatunków zwierząt, m.in. tygrys kaspijski. Powrót do Baku. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 600 km.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wyjazd w głąb lądu do Szeki. Po drodze wizyta w mauzoleum Diri-Baba we wsi Maraza. Następnie Szemacha, jedno z najstarszych miast Azerbejdżanu, z bogatym dziedzictwem i wspaniałym zabytkowym Meczetem Juma (piątkowym). Przejazd do winnicy w Gabali na degustację wina. Dalsza podróż do historycznego miasta Szeki, które swoimi zabytkami i łagodnym klimatem przypomina orientalne uzdrowisko. Kolacja w restauracji z muzyką ludową. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Trasa ok. 300 km.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego Pałacu Chanów z XVIII w., który uważany jest za najwspanialszy i najcenniejszy zabytek tej części świata. W pobliskim mieście Kisz nad rzeką o tej samej nazwie, która również przepływa przez Szeki, znajduje się najstarszy chrześcijański kościół na Kaukazie z I w. Obecny kościół pochodzi z X-XII w., ale nadal nosi przydomek Matki Wszystkich Kościołów Kaukazu. Po południu warsztaty z wyrabiania chałwy oraz degustacja własnoręcznie zrobionych przysmaków. Przejazd do Gandżi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Gandża, które ma ponad 2500 lat. Jednocześnie jest to drugie co do wielkości miasto w Azerbejdżanie, które również uważane jest za jedno z najstarszych w kraju. Bezcennym zabytkiem miasta jest meczet Szacha Abbasa z XVII w., cerkiew z XIX w. oraz mauzoleum azerbejdżańskiego poety narodowego Nizami Ganjevi. Podziwianie niezwykłego domu, wykonanego z około 48 000 butelek o różnych kształtach. Następnie podróż do Parku Narodowego Goygol, gdzie znajduje się jedno z najpiękniejszych i najczystszych jezior w Azerbejdżanie. Przejazd do miasta Goygol, które do 1938 r. nosiło nazwę Helenendorf, ponieważ założyli je na początku XIX w. niemieccy emigrantów. Goygol było jedną z najważniejszych kolonii Niemców kaukaskich aż do czasów stalinowskich. Przejazd do Baku. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Przejazd do Ateszgah. To starożytna świątynia ognia zbudowana przez społeczność hinduskich czcicieli ognia w XVII-XVIII w. Następnie przejazd na półwysep Apszeroński, który jeszcze przed naszą erą, był ośrodkiem kultu ognia, religii Zoroastrianizmu. Przybywali tu pielgrzymi z Persji oraz z Indii, które czciły ogień jako symbol czystości. Następnie przejazd do Etnograficznego Muzeum „Gala”, które zbudowano na wykopaliskach archeologicznych. Ta licząca 5000 lat osada ma wiele zachowanych dzielnic, domów, tradycji i obyczajów. Warsztaty wypiekania lawasz oraz degustacja własnych wypieków. Na koniec wizyta w Mehemmedi na półwyspie Apszerońskim, gdzie znajduje się góra Yanar Dag, jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych na półwyspie. Płonący region górski płonie od tysięcy lat i nie można go ugasić deszczem ani piaskiem. W rzeczywistości jest to pas ognia, który powstał ze spalania wydobywającego się gazu ziemnego. Uroczysta kolacja pożegnalna w restauracji azerskiej z wieczorkiem folklorystycznym, kończąca niezapomnianą podróż po Azerbejdżanie. Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa ok. 150 km.

DZIEŃ 8:
Box śniadaniowy. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju o godz. 06:00. Lądowanie w Warszawie o godz. 08:30. Bezpośredni lot trwa 4 godziny 30 minut. Całość trasy: 1700 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

 • przelot liniami rejsowymi Warszawa – Baku – Warszawa
  opłaty lotniskowe i paliwowe
 • bagaż podręczny oraz rejestrowany do 20 kg
 • transport podczas zwiedzania
 • 7 noclegów w hotelach**** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 7 śniadań i 6 obiadokolacji
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL 60.000 EUR, KL 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

 • pakietu do realizacji programu 200 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery, opłaty klimatyczne, warsztaty wyrobu chałwy oraz wypiekania lawasz, degustacja wina w Gabali, tradycyjna powitalna herbata z przysmakami, występ folklorystyczny, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
 • wizy do Azerbejdżanu (patrz w kategorii "Uwagi")
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 13 zł
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 13 zł
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 900 zł
 • dopłaty do wizy turystycznej oraz za pośrednictwo 169 zł

Uwagi

WIZY

Osoby przebywające wcześniej w Armenii mogą mieć problem z uzyskaniem wizy do Azerbejdżanu. W takim przypadku najlepiej jest wymienić paszport przed ubieganiem się o wizę do Azerbejdżanu.

20 dni przed wyjazdem należy uzyskać indywidualną elektroniczną wizę do Azerbejdżanu płatną we własnym zakresie. Więcej informacji na portalu https:evisa.gov.az/en/. Koszt 23 USD.

Można ubiegać się o wizę elektroniczną w za pośrednictwem organizatora. W tym przypadku 25 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy, tj. 1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy; 2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy); 3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Ważne informacje:

1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich!

2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.

3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.

4. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem.

5. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.

6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.

7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.

8. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).

9. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

10. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.