Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

ALBANIA – KOSOWO w 8 dni (Oferta dla grup)

ALBANIA – KOSOWO w 8 dni (Oferta dla grup)

KrajAlbania
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3150 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 3150 PLN

Opis oferty

Stereotyp myślenia Polaka w czasach PRL-u o Albanii był taki, że my jednak jesteśmy przed Albanią, bo ten bałkański kraj to już koniec świata; zacofanie, ubóstwo, mafia i dyktatura. Od dawna jest to już nieaktualna opinia, bo Albania szybko rozwija się, kandyduje do UE, stawia na turystykę, buduje hotele, restauracje, ma miłych, spokojnych i gościnnych mieszkańców, a kraj posiada wiele naturalnych atrakcji turystycznych i… ciepłe morze. Ma również wiele zabytków świadczących o długiej historii i jej uczestnictwie w różnorodnych wydarzeniach tego regionu świata. A historia z Kosowem to jakże aktualny…
pokaż więcej
Stereotyp myślenia Polaka w czasach PRL-u o Albanii był taki, że my jednak jesteśmy przed Albanią, bo ten bałkański kraj to już koniec świata; zacofanie, ubóstwo, mafia i dyktatura. Od dawna jest to już nieaktualna opinia, bo Albania szybko rozwija się, kandyduje do UE, stawia na turystykę, buduje hotele, restauracje, ma miłych, spokojnych i gościnnych mieszkańców, a kraj posiada wiele naturalnych atrakcji turystycznych i… ciepłe morze. Ma również wiele zabytków świadczących o długiej historii i jej uczestnictwie w różnorodnych wydarzeniach tego regionu świata. A historia z Kosowem to jakże aktualny rozdział z tak nieodległego czasu... Albania nie jest do końca jeszcze odkryta i jeszcze nie jest „zadeptana” przez turystów, więc warto ją poznać…..

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – TIRANA .

Wylot z Warszawy. Przylot do TIRANY. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ: TIRANA – KRUJA - SZKODRA .

Po śniadaniu zwiedzanie TIRANY. Wjazd na górę Dajti. Atrakcja pozwoli zobaczyć Tiranę z zupełnie innej perspektywy. Zwiedzanie słynnego komunistycznego bunkra przeciwatomowego - w 2016 roku otwarty dla turystów. Bunk’art to muzeum komunizmu, a zarazem wycieczka w czasie do epoki Envera Hodży! Spacer po centrum zaczynamy w dawnej zamkniętej dzielnicy dygnitarzy komunistycznych. Następnie spacer główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Postój pod Piramidą
Hodży i doctarcie do Placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju.
Następnie przejazd do KRUŻY. Tu najważniejszym punktem jest tzw. turecka uliczka, na której możemy kupić oryginalne pamiątki. Prowadzi ona również do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii. Obiadokolacja w formie albańskiej tradycyjnej biesiady. Przejazd na nocleg w SZKODRZE/okolicach Szkodry.

3. DZIEŃ: SZKODRA – JEZIORA KOMAN - VALBONA .

Śniadanie. Przejazd na prom po jeziorze KOMAN. Rejs promem ok 3h. Przejazd do VALBONY. W Valbonie obiad, a potem jest możliwy spacer lub hiking. Wieczorna kolacja z raki (w menu jagnięcina lub koźlina oraz inne górskie specjały). Nocleg w VALBONIE.
(Możliwość zakwaterowania w hotelu lub w domkach agroturystycznych). Przejazd ok. 200 km

4. DZIEŃ: VALBONA – PRISZTINA - GRACANICA .

Śniadanie. Przejazd do PRISZTINY. Spacer po tym ciekawym i specyficznym mieście - centrum oraz deptak łączący plac z pomnikiem Skanderbega z miejscem, gdzie znajduje się ogromny portret Ibrahima Rugovy – pierwszego prezydenta Kosowa. Miniemy katedrę i przejdziemy do słynnego futurystycznego budynku Biblioteki Narodowej. Można tu też zobaczyć słynny napis NEWBORN i spędzić czas wolny w jednej z wielu modnych i klimatycznych kawiarni. Przejazd do GRACANICY, która jest serbską enklawą. Najważniejszym punktem będzie monaster oraz centrum miasta z pomnikiem serbskich bohaterów. Na zakończenie dnia czeka nas tradycyjna serbska kolacja z takimi specjałami jak faszerowane papryki czy szopska sałata. Nocleg w Gracanicy.

5. DZIEŃ: GRACANICA – PRIZREN – DURRES .

Śniadanie. Przejazd do PRIZRENU czyli najbardziej znanego miasta Kosowa. Jest to prawdziwa perełka przywodząca na myśl Sarajewo z różnorodnością religijną oraz turecką zabudową. Zwiedzanie centrum, dziewiętnastowieczna katedra i piękne meczety. Przejazd na taras widokowy znajdujący się na górującej nad miastem twierdzy. Czas wolny będzie można spędzić w malowniczym centrum przeciętym przez rzekę Bistricę.
Przejazd na nocleg w okolicach DURRES. Obiadokolacja z ryb oraz owoców morza z lokalnym winem.

6. DZIEŃ: DURRES .

Śniadanie. Przejazd do centrum DURRES, krótki spacer po mieście. Zobaczymy wieżę wenecką, bizantyjskie mury i antyczny amfiteatr, który mógł pomieścić aż 15000 widzów. Powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja w gospodarstwie agroturystycznym. Nocleg w Durres (Golem).

7. DZIEŃ: DURRES – BERAT – WINIARNIA COBO - DURRES .

Śniadanie. Przejazd do BERATU, czyli słynnego „miasta tysiąca okien” znajdującego się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, nazwane jest ono miastem - muzeum. Berat uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monasterze Najświętszej Marii Panny podziwiamy niezwykły ikonostas, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa możemy znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzamy dolną część miasta z orientalną zabudową. Na trasie wspólnego spaceru znajdzie się m. in. dzielnica Mangalem z zabytkowym meczetem oraz plątaniną kamiennych uliczek. Przejazd do winiarni Cobo na degustację. Nocleg w Durres.

8. DZIEŃ: TIRANA – WARSZAWA .

Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

7 noclegów w hotelach 4*, z wyjątkiem Valbeny, gdzie jest możliwość zakwaterowania w pensjonacie lub domkach agroturystycznych
Wyżywienie:
7 x śniadań,
7 x obiadokolacji w formie biesiad z winem, w Valbenie 3 x dziennie
Przewodnika lokalnego w Albanii
Ubezpieczenie polskie (NW i KL)
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Rejs na Jeziorze Koman
Degustację w fabryce koniaku w Durres oraz w winiarni Cobo
Transport busem/autobusem klimatyzowanym (od transferu z lotniska do transferu na lotnisko)
Ubezpieczenie NNW, KL
VAT

Cena nie zawiera

Biletu lotniczego Warszawa – Tirana – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych (lub bezpośrednio od lata 2020)
Zwyczajowych napiwków - ok. 25 EUR
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN od osoby
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 PLN od osoby
Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 895 PLN

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chusty na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
Minimalna liczba uczestników: 25 osób
W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana.
Informacja o anulowaniu imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu.
Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN.
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN.
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT
"Bezkresy" s.c.
Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.