Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Dlaczego warto zobaczyć Petersburg?

Petersburg – miasto snów

Zobaczyć miasto ogłoszone przez UNESCO ósmym najatrakcyjniejszym miastem świata, leżące na kilkudziesięciu wyspach, zwane z tego powodu Wenecją Północy, jest bezwzględnym obowiązkiem każdego. Koniecznie trzeba obejrzeć chociaż kilka z 396 mostów i zwiedzić największe centrum muzealne Europy. Wyjazd do Petersburga stanie się największą przygodą życia, a zgromadzone tu przez kolejnych carów skarby przyprawić mogą o zawrót głowy. Nigdy w życiu nie zobaczysz nic ciekawszego.

Zobaczyć i umrzeć z zachwytu

Z pewnością nie zobaczymy wszystkich 220 muzeów i 45 galerii, bo zajęłoby to nam kilka tygodni. Zwiedzanie zaczniemy od Peterhofu z Parkiem Dolnym czyli unikalnym zespołem pałacowo-ogrodowym oraz 25 kilometrów od Petersburga leżące Carskie Sioło, siedzibę carów z barokowym zespołem pałacowym, następnie Plac Katedralny i Pałac Zimowy. Po powrocie do miasta będziemy mieli chwilę wytchnienia w czasie spaceru Newskim Prospektem. Myliłby się ten, kto nazwałby go miejskim deptakiem, bo jest to raczej salon Petersburga, gdzie prezentuje się najnowsze trendy mody. My również będziemy mogli poczuć powiew eleganckiego świata i europejskiego szyku.

W bardzo atrakcyjnym programie wycieczki znajduje się muzeum światowej sławy, mieszczące się w pięciu pałacach czyli Ermitaż. Zbiory zgromadzone tu dorównują eksponatom paryskiego Luwru. Możemy zobaczyć w nim największe dzieła malarzy europejskich jak Rubensa, Tycjana, Picassa, Moneta, Rembrandta. Oglądanie tych zbiorów z pewnością pozostawi niezatarte wrażenie na całe życie.

Miasto Cerkwi

Wyjątkowo atrakcyjnym obiektem jest Twierdza Pietropawłowska z soborem świętych Piotra i Pawła. To najstarsza budowla z 1703 roku usytuowana na Wyspie Zajęczej. Posiada ona 6 bastionów i basztę, a należy pamiętać, że do 1917 roku pełniła funkcję więzienia, w którym między innymi więziony był Tadeusz Kościuszko i Julian Ursyn Niemcewicz. Odwiedzimy też Państwowe Muzeum Rosyjskie, gdzie znajdują się dzieła sztuki skonfiskowane w czasie rewolucji październikowej. Zbiór jest naprawdę imponujący. Innym punktem programu jest zwiedzanie kilku z licznych soborów jak Sobór Pietropawłowski, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego i Sobór Izaaka oraz Sobór Ikony Kazańskiej Matki Bożej. Program wycieczki ułożono tak, by nie pominąć żadnej z wielkich atrakcji Petersburga. Jedną z nich z pewnością jest znany z historii okręt-muzeum czyli krążownik „Aurora”, który zapoczątkował rewolucję październikową, przedtem biorąc udział w wojnie rosyjsko-japońskiej i zasłużył się w bitwie pod Cuszimą. Jako obiekt historyczny jest on niewątpliwie godny obejrzenia.

Zawrót głowy

W trakcie wycieczki do Petersburga czeka nas też wspaniała atrakcja, jaką jest rejs po Newie. Pozwoli on nam na chwilę relaksu i odpoczynku, gdy obejrzymy już niektóre z licznych pałaców i wyjątkowych zabytków architektury, których piękno może wywołać prawdziwy zawrót głowy od nadmiaru wrażeń i doznań estetycznych. Jak wiele innych osób, które zakochały się w Petersburgu, będziemy chcieli tu wrócić, ponieważ miasto to przyciąga swoją niezwykłą magią i europejską atmosferą.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.