WYCIECZKA DO RUMUNII: Śladami Drakuli w 9 dni

WYCIECZKA DO RUMUNII: Śladami Drakuli w 9 dni

KrajRumunia
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2375 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-08-10 - 2018-08-18 | 9 dni Cena: 2375 PLN

Opis oferty

Rumunia to kraj bardzo mało znany w Polsce, co wynika z zakorzenionych w naszym myśleniu o nim stereotypów. Dla wspaniałych miejsc, które tu zobaczymy, warto ich się pozbyć. Niezwykle ciekawa historia, często powiązana z naszą, bogactwo narodów, języków i kultur - bo i wspaniałe prawosławne monastyry, i saksońskie wioski z warownymi kościołami, węgierski Siedmiogród, kultura górali i starożytna historia Konstancy. I oczywiście imię, które znają nawet małe dzieci – Drakula. Ta historyczna postać, Wlad Palownik, zamieniony w mrocznych opowieściach w wampira Drakulę, niech będzie jedynie pretekstem do zobaczenia i zakochania…
pokaż więcej
Rumunia to kraj bardzo mało znany w Polsce, co wynika z zakorzenionych w naszym myśleniu o nim stereotypów. Dla wspaniałych miejsc, które tu zobaczymy, warto ich się pozbyć. Niezwykle ciekawa historia, często powiązana z naszą, bogactwo narodów, języków i kultur - bo i wspaniałe prawosławne monastyry, i saksońskie wioski z warownymi kościołami, węgierski Siedmiogród, kultura górali i starożytna historia Konstancy. I oczywiście imię, które znają nawet małe dzieci – Drakula. Ta historyczna postać, Wlad Palownik, zamieniony w mrocznych opowieściach w wampira Drakulę, niech będzie jedynie pretekstem do zobaczenia i zakochania się w tym pięknym kraju.

Plan wycieczki

Dzień 1  WARSZAWA - KOSZYCE Wyjazd z WarszawyPrzejazd do KOSZYC na Słowacji. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przejazd ok. 620 km. Nocleg w okolicach Koszyc. Dzień 2  KOSZYCE – MISZKOLC – CLUJ NAPOCA Śniadanie. Przejazd do Miszkolc(ew. kąpiel w basenach termalnych w naturalnych pieczarach) - Debreczyn – Oradea – unikalna starówka w secesyjnym stylu z ratuszem oraz Pałacem Czarny Orzeł a także kościół księżycowy, z unikalnym mechanizmem wskazującym fazy księżyca. Przejazd na nocleg do CLUJ NAPOCA. Wieczorny spacer w Cluju, gdzie zobaczymy dawne Węgierskie centrum miasta z kościołem św Michała i domem rodzinnym Matiasa Corvina – króla Węgier, ale też nowsze Rumuńskie centrum z katedrą prawosławną i Teatrem Narodowym. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 430 km. Dzień 3  CLUJ NAPOCA – SIBIU Śniadanie. Wizyta w kopalni soli…
pokaż więcej

Dzień 1 
WARSZAWA - KOSZYCE
Wyjazd z WarszawyPrzejazd do KOSZYC na Słowacji. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przejazd ok. 620 km. Nocleg w okolicach Koszyc.

Dzień 2 
KOSZYCE – MISZKOLC – CLUJ NAPOCA
Śniadanie. Przejazd do Miszkolc(ew. kąpiel w basenach termalnych w naturalnych pieczarach) - Debreczyn – Oradea – unikalna starówka w secesyjnym stylu z ratuszem oraz Pałacem Czarny Orzeł a także kościół księżycowy, z unikalnym mechanizmem wskazującym fazy księżyca. Przejazd na nocleg do CLUJ NAPOCA. Wieczorny spacer w Cluju, gdzie zobaczymy dawne Węgierskie centrum miasta z kościołem św Michała i domem rodzinnym Matiasa Corvina – króla Węgier, ale też nowsze Rumuńskie centrum z katedrą prawosławną i Teatrem Narodowym. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 430 km.

Dzień 3 
CLUJ NAPOCA – SIBIU
Śniadanie. Wizyta w kopalni soli w Turdzie, używanej już od czasów rzymskich. Po zakończeniu zwiedzania możliwość skorzystania ze znajdujących się tutaj atrakcji, takich jak jeden z nielicznych w Europie podziemnyALBA JULIA, jedna ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), wizyta na cytadeli oraz w katedrach – prawosławnej katedrze koronacyjnej oraz katolickiej – miejscu pochówku królów węgierskich. Zwiedzanie SIBIU: ratusz z XVI w wraz z posiadłościami murów miejskich, katedra, żelazny Most Kłamców - według tradycji, jeśli ktoś skłamie na moście, to ten ma się zawalić oraz 3 miejskie place z charakterystyczną zabudową z „oczami”. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 170 km.

Dzień 4 
SIBIU – CURTEA DE ARGES - BUKARESZT
Śniadanie. W okresie letnim (lipiec – sierpień) przejazd Trasą Transfagaraską, jedną z najwyżej położonych i najbardziej malowniczych tras w Rumunii. Dojście do jeziora lodowcowego Balea Lac, a potem zjazd po południowej stronie Karpat wzdłuż zbiornika Vidraru, gdzie zatrzymamy się na szczycie zapory na rzece. (W okresie gdy trasa jest zamknięta przejazd przez wąwóz Olt, po drodze wizyta w monastyrze COZIA, jednym z najważniejszych klasztorów Wołoszczyzny, często ulepszanym przez tutejszych władców). Przejazd do CURTEA DE ARGES, pierwszej stolicy hospodarów wołoskich, zwiedzanie cerkwi Przyjazd do BUKARESZTU. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 290 km.

Dzień 5 
BUKARESZT
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Wsi – skansenie, w którym podziwiać możemy przykłady tradycyjnej architektury z obszaru całej Rumunii. Wizyta w Pałacu Parlamentu – przykład megalomanii Ceausescu, drugi co do wielkości budynek na świecie (po Pentagonie). Zwiedzanie stolicy Rumunii m.in Ulica Zwycięstwa z licznymi zabytkami, stare miasto, gdzie możemy zobaczyć Curtea Veche – dawny dwór hospodarski wybudowany przez samego Vlada Palownika . Czas wolny w „Małym Paryżu Wschodu”. Kolacja, nocleg.

Dzień 6 
BUKARESZT – BRAN - RISZNÓW
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie „Perły Karpat” - zamek Peles w Sinaii (styl niemieckiego renesansu, patrz zdjęcie), zbudowany przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Następnie BRAN wizyta w majestatycznym zamku strzegącym przełęczy, słynnym jako zamek Draculi RISZNOV – dawny zamek krzyżacki, później przebudowany jako cytadela chłopska. Przejazd do Bran. Kolacja, nocleg. Przejazd ok.100 km. Przejazd ok. 290 km.

Dzień 7 
BRAN – BRASZÓW - SIGHISOARA
Śniadanie. Przejazd do miasta BRASZÓW stare miasto, m.in. plac Stafatui z miejskim ratuszem, gotycki Czarny Kościół, brama Schei – miejsce styku kultury osadników saskich i ludności Rumuńskiej. PREJMER i HARMAN, dwie tradycyjne wioski saskich osadników wpisane na listę UNESCO, w obu podziwiać można „kościoły warowne” budowane dla ochrony przed najazdami wrogów, spotykane jedynie na obszarze południowej Transylwanii. SIGHISOARA, Zwiedzanie średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Drakula. Zwiedzamy: Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z ekspozycją poświęconą Drakuli, dom, w którym przyszedł na świat Wlad - Drakula oraz zadaszone schody wiodące do gotyckiego Kościoła na wzgórzu. – nocleg w okolicach SIGHISOARA. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 250 km.

Dzień 8 
SIGHISOARA – BIERTAN – MEDIAS - ORADEA
Śniadanie. Zwiedzanie BIERTAN, jeden z największych w Rumunii kościołów warownych, ze względu na potężne umocnienia przez 300 lat siedziba biskupów luterańskich. – MEDIAS, miasto, w którym Stefan Batory podpisał Pacta Conventa dla polskiej szlachty a także miejsce więzienia Vlada Draculi – ORADEA. Kolacja, nocleg. Przejazd 380 km.

Dzień 9 
ORADEA - WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych, przyjazd do Warszawy późno wieczór. Przejazd ok. 900 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 8 x śniadania, 8 x obiadokolacje
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi
 • VAT

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, płatne u pilota - ok. 40 EUR
 • obowiązkowej opłaty za przewodnika miejscowego – ok. 20 EUR
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 PLN
 • Inne: wyjazd z Warszawy z parkingu pod "Kinoteką" PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce ok. godz. 22:00
  dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
  Łączna trasa przejazdu wynosi ok. 3600 km
 • UWAGA:
  wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się min. 30 osób 14 dni przed rozpoczęciem imprezy
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X