Wycieczka do Rosji: KAMCZATKA – KRAINA WULKANÓW. 8 dni

Wycieczka do Rosji: KAMCZATKA – KRAINA WULKANÓW. 8 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 7500 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-08-14 - 2018-08-21 | 8 dni Cena: 7500 PLN

Opis oferty

“Wśród plemion, z którymi spotkałem się w życiu jedno z najsympatyczniejszych jest dla mnie to, które zamieszkuje półwysep kamczacki, nazwane przez etnografów Kamczadlami….” Tak o mieszkańcach Kamczatki pisał wybitny jej badacz, naukowiec, zesłaniec, „dobry, biały bóg” jak go tutaj nazywali – Benedykt Dybowski. W czasie naszej wyprawy odwiedzimy centrum etnograficzne, gdzie zetkniemy się z kulturą ludu, o którym tak ciepło wypowiadał się polski uczony. Przede wszystkim jednak zetkniemy się z potęgą niesamowitej, unikalnej przyrody.
pokaż więcej
“Wśród plemion, z którymi spotkałem się w życiu jedno z najsympatyczniejszych jest dla mnie to, które zamieszkuje półwysep kamczacki, nazwane przez etnografów Kamczadlami….” Tak o mieszkańcach Kamczatki pisał wybitny jej badacz, naukowiec, zesłaniec, „dobry, biały bóg” jak go tutaj nazywali – Benedykt Dybowski. W czasie naszej wyprawy odwiedzimy centrum etnograficzne, gdzie zetkniemy się z kulturą ludu, o którym tak ciepło wypowiadał się polski uczony. Przede wszystkim jednak zetkniemy się z potęgą niesamowitej, unikalnej przyrody.

Plan wycieczki

Dzień 1. 14.08.2018 WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym do PIETROPAWŁOWSKA KAMCZACKIEGO z przesiadką w MOSKWIE. Nocleg w samolocie.   Dzień 2. 15.08.2018 PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiad w hotelu. Czas wolny. Przejazd na spotkanie z miejscową rodziną rolniczą. Powitalna kolacja z likierem i balsamem z ziół kamczackich. Powrót do hotelu. Nocleg.   Dzień 3. 16.08.2018 PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie 6-godzinna wycieczka helikopterem do DOLINY GEJZERÓW, krateru wulkanu UZON i Parku Przyrody Nalyczewo: Przejazd na lotnisko dla helikopterów. Wylot do Doliny Gejzerów, przelot nad wulkanami: Karymskim, Mały Semiacznik. Po ok. 1 godz. 15 min. przelotu lądowanie w Dolinie Gejzerów, krótki odpoczynek. Dalej piesza wycieczka (ok. 1…
pokaż więcej

Dzień 1. 14.08.2018

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym do PIETROPAWŁOWSKA KAMCZACKIEGO z przesiadką w MOSKWIE. Nocleg w samolocie.

 

Dzień 2. 15.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiad w hotelu. Czas wolny.

Przejazd na spotkanie z miejscową rodziną rolniczą. Powitalna kolacja z likierem i balsamem z ziół kamczackich. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 3. 16.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie 6-godzinna wycieczka helikopterem do DOLINY GEJZERÓW, krateru wulkanu UZON i Parku Przyrody Nalyczewo:

Przejazd na lotnisko dla helikopterów. Wylot do Doliny Gejzerów, przelot nad wulkanami: Karymskim, Mały Semiacznik. Po ok. 1 godz. 15 min. przelotu lądowanie w Dolinie Gejzerów, krótki odpoczynek. Dalej piesza wycieczka (ok. 1 godz. 30 min.), obserwacja gejzerów. Przelot do krateru wulkanu Uzon (ok. 10 min.), spacer. Następnie przelot do Parku Przyrody Nalyczewo. Kąpiel w gorących źródłach, obiad. Powrotny przelot na lotnisko, przejazd do hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Uwaga: w zależności od warunków pogodowych biuro zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, godziny i dnia wycieczki.

 

Dzień 4. 17.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu zwiedzanie pierwszego w Rosji interaktywnego Muzeum Wulkanów "Vulcanarium". Następnie zwiedzanie miasta oraz podziwianie jego panoramy z platformy widokowej, obiad.

Przejazd na wybrzeże Oceanu Spokojnego - Plaża Halaktyrska. Spacer po plaży z czarnym piaskiem. Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Uwaga: ten dzień jest rezerwowym na ew. wycieczkę helikopterem w przypadku złej pogody w dniu 3.

 

Dzień 5. 18.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu wyjazd do miejsca rozpoczęcia spływu pontonami z wędkowaniem na rzece Bystra (trasa 150 km, ok. 3 godz.). Spływ z wędkowaniem. Obiad.

Rzeka Bystra bierze swój początek w okolicy wulkanu Bakening i płynie w dolinie między Średnim i Ganalskim Grzbietem, najpierw na południe, a w okolicy miejscowości Malka skręca na zachód, do Morza Ochockiego. Jest to jedna z największych rzek półwyspu. 

Przejazd do miejscowości Malka. Kąpiel w gorących źródłach. Powrót do hotelu, kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 6. 19.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu przejazd pod Wulkan Awaczyński na wysokość 950 m n.p.m. Po przybyciu do bazy i krótkim odpoczynku wejście łatwą trasą na górę „Wielbłąd”, położoną między Wulkanem Koriackim i Wulkanem Awaczyńskim, powstałą po erupcji tych wulkanów. Przy dobrej pogodzie ze szczytu roztacza się widok na wulkany: Awaczyński (2751 m), Koriacki (3456 m), Żupanowski (2300 m), Wiluczyński (2175 m), Dzenzur (2923 m). Na całej trasie można obserwować kwitnące kamczackie rośliny oraz zobaczyć mieszkańców tego terenu – świstaki. Po powrocie do obozu obiad. Odpoczynek i powrót do hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 7. 20.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu wycieczka morska (czas trwania ok. 6 godzin). Panorama miasta Pietropawłowska Kamczackiego od strony zatoki. Wypłynięcie na wody Oceanu Spokojnego. Podczas rejsu będziemy podziwiać widoki wulkanów, odbicie ich w wodzie, obserwować ptaki. Ponadto zobaczymy tak zwaną "Bramę miasta" - trzy skały, nazywane trzema braćmi, które wznoszą się prosto z wody i zagradzają wejście do zatoki, zapobiegając w ten sposób ew. tsunami. Na wyspie Stariczkow (Staruszków) oprócz kolonii ptaków morskich przy odrobinie szczęścia spotkać będzie można foki, uchatki, lwy morskie, a czasem nawet i wieloryby. Wędkowanie. Można złowić terpugę, flądrę, halibuta. Obiad na pokładzie. Ok. godz. 16.00 powrót do miasta. Przejazd do Centrum Etnograficznego „Kamczadal”. Kolacja pożegnalna z programem muzycznym w wykonaniu przedstawicieli rdzennej ludności. Powrót do hotelu.

Nocleg.

 

Dzień 8. 21.08.2018

PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu wykwaterowanie do godz. 12, przejazd na lotnisko z przystankiem na targu rybnym. Wylot do WARSZAWY z przesiadką w MOSKWIE.

 

W cenie

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 x śniadania, 6/5 x obiad (obiad 2 dnia jest wliczony tylko dla uczestników wycieczki fakultatywnej), 6 x kolacja (w tym kolacja powitalna u miejscowego rolnika z likierem i balsamem z ziół kamczackich i programem muzycznym oraz kolacja pożegnalna z programem muzycznym w wykonaniu aborygenów)
 • transport na wycieczki oraz transfery do / z hotelu
 • opiekę pilota na całej trasie
 • usługi miejscowych przewodników
 • spływ z wędkowaniem na rzece Bystra
 • wycieczkę na górę Wielbłąd
 • wycieczkę morska do wyspy Stariczkow
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

Cena nie zawiera

 • przelotu samolotem Warszawa – Moskwa – Pietropawłowsk-Kamczacki – Moskwa – Warszawa – od ok. 5000 zł
 • kosztów wizy do Rosji – ok. 350 zł
 • wycieczki do Doliny Gejzerów i krateru wulkanu Uzon:– ok. 650 euro/os.

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć następne dokumenty do wizy rosyjskiej: zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwiema wolnymi stronami
 • liczba uczestników – 15 os.
 • dopłata do pokoju 1-os. - 1480 zł
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
 • czas: UTC + 10:00
 • sugerujemy zabrać wygodne buty, kurtkę-wiatrówkę (najlepiej z kapturem), preparaty na komary, krem i okulary przeciwsłoneczne, mały plecak.
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X