Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: BAJKAŁ – program komfort (samolot 14 dni)

Wycieczka do Rosji: BAJKAŁ – program komfort (samolot 14 dni)

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawy
Cena: od 11630 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-07-28 - 2019-08-10 | 14 dni Cena: 11630 PLN

Opis oferty

Z majestatem Bajkału zmierzą się Państwo podczas wielogodzinnych rejsów oraz w trakcie podróży biegnącej wzdłuż brzegu jeziora koleją. Odwiedzą Państwo unikalne miejsca, jak objęty całkowitym rezerwatem półwysep Święty Nos czy Wyspy Uszkanie, gdzie żyją jedyne w świecie słodkowodne foki. Spróbują Państwo lokalnych potraw. Zobaczą Państwo nadbajkalskie miasta i miasteczka. Irkuck - jego codzienne życie i wspaniałe zabytki. W mniejszych miejscowościach - prawosławne, katolickie i buddyjskie świątynie, skanseny i muzea. Grupa ma do dyspozycji wygodny autokar. Bazę noclegową stanowią komfortowe hotele i bazy turystyczne w rezerwatach. Podróż w obie strony odbywa się…
pokaż więcej
Z majestatem Bajkału zmierzą się Państwo podczas wielogodzinnych rejsów oraz w trakcie podróży biegnącej wzdłuż brzegu jeziora koleją. Odwiedzą Państwo unikalne miejsca, jak objęty całkowitym rezerwatem półwysep Święty Nos czy Wyspy Uszkanie, gdzie żyją jedyne w świecie słodkowodne foki. Spróbują Państwo lokalnych potraw. Zobaczą Państwo nadbajkalskie miasta i miasteczka. Irkuck - jego codzienne życie i wspaniałe zabytki. W mniejszych miejscowościach - prawosławne, katolickie i buddyjskie świątynie, skanseny i muzea. Grupa ma do dyspozycji wygodny autokar. Bazę noclegową stanowią komfortowe hotele i bazy turystyczne w rezerwatach. Podróż w obie strony odbywa się samolotem. 

Plan wycieczki

Dzień 1. Warszawa – Irkuck (28.07.2019) Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do MOSKWY o 09.45. (Odprawa zaczyna się dwie godziny wcześniej). Po przylocie o 12.45 transfer do centrum miasta. Wycieczka objazdowa po najciekawszych miejscach stolicy Rosji. Powrót na lotnisko. Wylot do IRKUCKA o 21.20.   Dzień 2. Irkuck (29.07.2019) O 08.05 przylot do IRKUCKA. Przejazd na śniadanie a następnie do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta m.in. Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół (w środku w miarę możliwości). Obiadokolacja. Nocleg.   Dzień 3. Okołobajkałka (30.07.2019)                          Śniadanie, transfer na dworzec. Wyjazd na całodzienną wycieczkę koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, przez 39 tuneli, 50 galerii i niezliczone…
pokaż więcej

Dzień 1. WarszawaIrkuck (28.07.2019)

Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do MOSKWY o 09.45. (Odprawa zaczyna się dwie godziny wcześniej). Po przylocie o 12.45 transfer do centrum miasta. Wycieczka objazdowa po najciekawszych miejscach stolicy Rosji. Powrót na lotnisko. Wylot do IRKUCKA o 21.20.

 

Dzień 2. Irkuck (29.07.2019)

O 08.05 przylot do IRKUCKA. Przejazd na śniadanie a następnie do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta m.in. Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół (w środku w miarę możliwości). Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3. Okołobajkałka (30.07.2019)                         

Śniadanie, transfer na dworzec. Wyjazd na całodzienną wycieczkę koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, przez 39 tuneli, 50 galerii i niezliczone mosty. Obiad w barze, w trakcie postoju nad brzegiem Bajkału. Ok. godz. 19.00 przyjazd do portu Bajkał, przeprawa promem do LISTWIANKI, kolacja, nocleg.

 

Dzień 4. Listwianka – Talcy (31.07.2019)

Śniadanie. Zwiedzanie LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem. Listwianka leży nad brzegiem Angary - jedynej wypływającej z jeziora rzeki. Wizyta w Muzeum Bajkału (zbiory fauny i flory Bajkału).

Zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY. Powrót do IRKUCKA. Obiadokolacja. Transfer na dworzec. Wyjazd nocnym pociągiem do UŁAN-UDE.

 

DZIEŃ 5. Ułan-Ude – Dacan (01.08.2019)

Przyjazd do UŁAN-UDE ok. godz. 06.00. Transfer na śniadanie. Zostawienie bagaży w przechowalni. Wycieczka do Dacanu, buddyjskiej świątyni w IWOŁGIŃSKU. Powrót do Ułan-Ude, zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6. Tarbogataj (02.08.2019)

Śniadanie. Wizyta w wiosce starowierców TARBOGATAJ (40 km od Ułan-Ude). Obiad w domu mieszkańców wioski. Przejazd w kierunku UST-BARGUZIN (220 km). Po drodze nocleg w pensjonacie w położonej nad brzegiem Bajkału miejscowości MAKSIMICHA. Kolacja. Nocleg.

 

Dzień 7. Ust-Barguzin – Monachowo – Święty Nos (03.08.2019)

Śniadanie. Wyjazd z MAKSIMICHY do Ust-Barguzina (ok. 1 h) i dalej do MONACHOWA gazikami po wyboistej drodze, ale z ładnymi widokami (ok. 1,5 h). Z Monachowa rejs statkiem na ŚWIĘTY NOS (ok.1 h). Przypłynięcie na obiadokolację i nocleg.

Baza turystyczna znajduje się w ścisłym rezerwacie w Zatoce Czywirkujskiej. Tworzą ją przycumowany statek z kilkoma pokojami i wieloosobowe jurty.

Zakwaterowanie, czas wolny na poznanie dziewiczej okolicy.

 

Dzień 8. Archipelag Wysp Uszkanich (04.08.2019)

Śniadanie. Wycieczka statkiem na archipelag WYSP USZKANICH, położonych 7 km na północny zachód od Świętego Nosa. Na jednej z nich, będącej ścisłym rezerwatem, można przyjrzeć się z bliska jedynym w świecie słodkowodnym fokom. Nigdzie więcej nie zobaczymy nerp w ich naturalnym środowisku.

Powrót na kolację i nocleg do bazy.

 

Dzień 9. Bajkał (05.08.2019)

Śniadanie. Czas spędzamy nad jeziorem. Można pospacerować dziewiczym brzegiem Bajkału lub wykąpać się w znajdujących się na plaży ciepłych źródłach. Odważni mogą skorzystać z kąpieli w jeziorze (temperatura latem ok. 7 - 9° C). Obiad. Przed wieczorem wyjazd do UST-BARGUZINA na nocleg w pensjonacie. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 10. Wyspa Olchon (06.08.2019)

Śniadanie. Wypłynięcie kutrem na wyspę OLCHON. Po ok. 8 h przyjazd na Olchon, transfer, zakwaterowanie w bazie turystycznej, obiadokolacja, nocleg.

OLCHON to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwia rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy, jeziora i plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu. To miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, którego więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby także dla potrzeb armii w trakcie wojny.

 

Dzień 11. Przylądek Sagan-Chuszyn – Przylądek Choboj (07.08.2019)

Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU. Dojazd gazikami na przylądek SAGAN-CHUSZUN i przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragmentu wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku zupa rybna - ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”.

Powrót do pensjonatu, kolacja. Możliwość skorzystania z bani (fakultatywnie). Nocleg.

 

Dzień 12. Chużyr (08.08.2019)

Śniadanie. Zwiedzanie CHUŻYRU, spacer do góry Szamanki, obiad, wizyta w Muzeum Buriackim, kolacja. Nocleg.

 

Dzień 13. Wierszyna – Irkuck (09.08.2019)

Śniadanie. Wyjazd z Olchonu do WIERSZYNY, polskiej wsi. Do dziś mieszkają w niej potomkowie emigrantów z Małopolski, którzy w 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie. Niestety, marzenia o nim przerwała rewolucja. Po wojnie nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski.

Spacer po wsi: kościół, cmentarz, dom polski, spotkanie z mieszkańcami, obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie.

Wieczorem transfer busem do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu Angara, kolacja, nocleg.

 

Dzień 14. Irkuck – Warszawa (10.08.209)

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot z Irkucka do Moskwy o 13.10, w Moskwie o 14.10 a odlot do WARSZAWY o 18.05 i na miejscu o 19.15.

 

UWAGA! Ponieważ Bajkał jest dużym i głębokim jeziorem,  gdzie bardzo istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywają warunki pogodowe, w przypadku złej pogody niektóre punkty programu mogą zostać zmienione lub odwołane.

W cenie

Cena zawiera

 • NOCLEGI:

2 noclegi w Irkucku hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

1 nocleg w Listwiance, pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

1 nocleg w Ułan Ude hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

1 nocleg w Maksimisze pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

1 nocleg w Ust-Barguzin w pensjonacie, (toalety na zewnątrz typu sławojka, wspólny prysznic na zewnątrz);

2 noclegi na Świętym Nosie na statku lub w jurtach (toalety na zewnątrz typu sławojka, wspólny prysznic);

3 noclegi na Olchonie, pokoje 2-osobowe z łazienkami (lub w innym pensjonacie - toalety na zewnątrz typu sławojka, wspólny prysznic na podwórku)

2 noclegi – 1 w samolocie i 1 w pociągu

 • wyżywienie: zgodnie z programem
 • atrakcje: rejs na Wyspy Uszkanie (UWAGA! w przypadku złej pogody ten punkt programu może zostać odwołany), całodzienna wycieczka „Okołobajkałką”, wycieczka na Olchonie na przylądki Sagan-Huszan i Choboj, Muzeum Bajkału w Listwiance, skansen Talcy, Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze
 • transport nad Bajkał, w tym statek na Święty Nos, kuter na Olchon, prom z portu Bajkał do Listwianki, prom z Olchonu na ląd
 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 10 osób
 • przewodnik rosyjskojęzyczny (dla grup bez pilota i osób indywidualnych)
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych Warszawa-Moskwa-Irkuck i Irkuck-Moskwa-Warszawa
 • przewodnika w Moskwie
 • atrakcji fakultatywnych
 • posiłku w Moskwie
 • kosztów wizy i pośrednictwa wizowego do Rosji – 400 zł / os.
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 1500 zł

Uwagi

UWAGA: Termin zgłoszenia – 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

 

BT „Bezkresy” pomaga w uzyskaniu wszystkich biletów na wszystkie środki transportu. Państwo mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie sposób podróży. Na Państwa życzenie możemy np. zamienić przelot samolotem na podróż koleją. 

Możliwe jest też zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup (bez pilota).

 

Odległości:

Irkuck – Wierszyna odległość 120 km. Ostatni odcinek po drodze szutrowej.

Irkuck – Talcy odległość ok. 50 km.

Irkuck – Chużyr (główna osada na wyspie Olchon) ok. 320 km.

Irkuck – Listwianka ok. 70 km

Transport:

Autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób.

Na Olchonie uazy – ośmioosobowe terenowe busiki. 

Wyżywienie:

Menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami. Posiłki na bazie ryb (zwłaszcza na Olchonie i Świętym Nosie).

Ubranie:

Należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie). Potrzebne będą wygodne buty. Chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale (latem ok. 9° C) lub w ciepłych źródłach na Świętym Nosie (fakultatywnie jest też możliwość skorzystania z ruskiej bani - ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Podróż:

samolot

Proszę pamiętać o limicie kilogramów bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do/po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml.

pociąg

Przedziały czteroosobowe (za dodatkową opłatą istnieje możliwość podróży w przedziale dwu- lub jednoosobowym). W każdym wagonie są dwie toalety z umywalkami. Na początku korytarza, u opiekuna wagonu dostępna jest gorąca woda. W pociągu istnieje możliwość wykupienia pościeli. Można zabrać ze sobą małą miskę do mycia się. W przypadku dłuższych podróży trzeba zadbać o wyżywienie - w restauracji w pociągu bywa drogo i niesmacznie, lepiej kupować jedzenie podczas postoju pociągu na dworcach od "bab", które mają nawet gotowe obiady.

UWAGA: podczas postojów proszę zabierać ze sobą dokumenty i pieniądze z przedziału. Jeśli chcą Państwo oddalić się od pociągu, proszę za każdym razem upewniać się u kierownika wagonu, jak długi będzie postój i informować go o oddaleniu się, aby nie dawał sygnału do odjazdu bez Państwa – zdarzyło się że pociąg odjechał wcześniej niż było to przewidziane w rozkładzie, a grupa została na dworcu bez pieniędzy i dokumentów.

statek

Po Bajkale zazwyczaj pływa się statkami – kutrami, czasem ładniejszymi, czasem mniej ładnymi, ale z doświadczoną załogą. Na pokład dostać trzeba się po trapie (bujającej się kładce). Zazwyczaj podczas rejsu można liczyć na przekąskę w postaci uchy i naparu z ziół. Przy brzydkiej pogodzie rezygnuje się z wypłynięcia w otwarty Bajkał z powodów bezpieczeństwa (fale potrafią być wysokie jak na morzu).

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą w Rosji walutą są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Polsce lub bezpośrednio w Moskwie. Na miejscu proponujemy wymieniać euro lub dolary. Przed wyjazdem warto kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron itp. Odnośnie wysokości opłat pobieranych za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się
w swoim banku.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

Czas

Po przylocie do Irkucka należy przesunąć zegarek o 7 godz. do przodu.

Pogoda

Średnia temperatura w lipcu – ok. 17 °C, we wrześniu – ok. 9 °C.

 

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.