Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Biłoruś: SYLWESTER W GRODNIE. 3 dni

Wycieczka na Biłoruś: SYLWESTER W GRODNIE. 3 dni

KrajBiałoruś
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 765 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-12-30 - 2019-01-01 | 3 dni Cena: 765 PLN

Opis oferty

Wycieczka na Sylwestra i Nowy Rok w Grodnie (bez wiz) Wycieczka pozwoli zapoznać się z największymi atrakcjami Grodna, a także powitać Nowy Rok w trakcie zabawy sylwestrowej w sanatorium Niemen-72.
pokaż więcej

Wycieczka na Sylwestra i Nowy Rok w Grodnie (bez wiz)

Wycieczka pozwoli zapoznać się z największymi atrakcjami Grodna, a także powitać Nowy Rok w trakcie zabawy sylwestrowej w sanatorium Niemen-72.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – GRODNO

WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 07.00 – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) - GRODNO, zakwaterowanie w sanatorium "Niemen-72", obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 2: GRODNO                                                                                                        .

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem w GRODNIEZwiedzanie miasta zaczyna się od najstarszej murowanej synagogi w Europie. Dalej wieża straży pożarnej, z której o godzinie 12. każdego dnia trębacz gra melodię - hejnał. Stary zamek, który zbudował wielki książę Witold, a przebudował go w XVI wieku król Stefan Batory. Nowy Zamek, który powstał w XVIII wieku przy królu Auguście III, miejsce II rozbioru Rzeczypospolitej i podpisania abdykacji przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dalej zobaczymy zachwycającą panoramę Niemna i okolic, popatrzymy na "miasto na siedmiu wzgórzach". W programie następnie zwiedzanie byłego kościoła zakonu bazylianów, budynek Teatru Dramatycznego, kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego, zbudowany przez braci bernardynów za pieniądze Lwa Sapiehy w 1618 roku. Główny plac miasta: pałac Sanguszków, pałac Sapiehów, muzeum – apteka jezuitów. Dominującym budynkiem na placu jest Bazylika Katedralna Świętego Franciszka Ksawerego i kompleks klasztorny, gdzie była odprawiona msza żałobna po Elizie Orzeszkowej, na ulicy Zamkowej: dawna dzielnica żydowska, pałac Chreptowiczów – Muzeum Historii Religii, Sanktuarium Ziemi Białoruskiej – cerkiew Świętych Borysa i Gleba (z 1180 r.). Dużą część miasta – «Gorodnica». Przyjazd na obiad do sanatorium, czas wolny. Uroczysta kolacja sylwestrowa (program rozrywkowy, muzyka na żywo, świąteczny stół).

DZIEŃ 3: GRODNO 

Późne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do WARSZAWY, przyjazd w godzinach wieczornych.

W cenie

Cena zawiera

 • transport autokarem
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w sanatorium „Niemen-72”, pokoje standard 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 2 x śniadania, 1 x obiad, 1 x uroczysta kolacja sylwestrowa
 • opiekę pilota na całej trasie
 • usługę lokalnego przewodnika w Grodnie
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi
 • przepustkę na wjazd bezwizowy na Białoruś (dla uzyskania przepustki potrzebne są dane paszportowe: imię/imiona, nazwisko, data urodzenia, nr paszportu oraz data jego ważności)

Cena nie zawiera

 • alkoholu do kolacji sylwestrowej

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:                                                       

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • dopłata do pokoju 1-os. – 120 zł
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 700 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej informacji na www.bezkresy.pl w zakładce „dla klientów”

 

OPIS SANATORIUM:                                            

Sanatorium "Niemen-72" zostało otwarte w 1972 roku. Znajduje się w miejscowości Grandzicze w odległości 1,5 km na północny zachód od Grodna. Położone jest w wyjątkowym naturalnym biosystemie, reprezentowanym przez dębowe i brzozowe gaje oraz las sosnowy. Sanatorium znajduje się na terenach zalewowych rzeki Niemen. W zachodniej części przylega do Puszczy Augustowskiej. Stwarza to specyficzny mikroklimat i sprawia, że powietrze tutaj nasycone jest zapachem igliwia.

Profil sanatorium - leczenie i profilaktyka krążenia i narządów trawiennych, dróg oddechowych, układu hormonalnego.

Infrastruktura: mały basen do uprawiania gimnastyki, biblioteka, kino, kiosk, sala taneczna, siłownia (drabinki, sprzęt sportowy), boisko sportowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna), tenis stołowy, sporty wodne (na Niemnie), parking (niestrzeżony ), plac zabaw, poczta, automat telefoniczny.

Zakwaterowanie: sanatorium dysponuje 3. korpusami, w których znajduje się 300 miejsc

Pokoje są jednoosobowe i dwuosobowe, a także apartamenty dwupokojowe dla dwóch osób. Wszystkie pokoje są wyposażone w wygodne meble, TV, czajnik i naczynia.

https://neman72.by/

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.