Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Sylwestrowa Bałtycka Przygoda na statku 6 dni

Sylwestrowa Bałtycka Przygoda na statku 6 dni

KrajLitwa, Łotwa, Estonia, Szwecja
Transportautokar / bus + prom
Wyjazd z
Cena: 2999 PLN od 2699 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-12-29 - 2023-01-03 | 6 dni Cena: 2999 2699 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Trasa zagraniczna:

Wilno (1 nocleg) – Ryga (1 nocleg) – Tallin – (2 noclegi na statku) – Sztokholm – Wilno (1 nocleg) – Troki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w kierunku Litwy. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie, nocleg. Trasa ok. 600 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie stolicy Litwy, m.in.: Stare Miasto - Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, plac Ratuszowy z Ratuszem Stołecznym, umiwersytet wileński, plac Katedralny i bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą. Wyjazd na Łotwę. Krótkie zwiedzanie Rygi, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Piotra, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu w Rydze, nocleg. Trasa ok. 350 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Estonii. Krótkie zwiedzanie Tallina, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, dwie średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 r., apteka z 1422 r., Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry. Zaokrętowanie na prom z Tallina do Sztokholmu. Wypłynięcie o godz. 18:00. Obiadokolacja sylwestrowa w restauracji na statku w formie bogatego bufetu (all inclusive). Czas posiłku ok. 2 h. Po kolacji zabawa sylwestrowa w dyskotece. W sylwestrową noc dostęne również inne atrakcje na statku: m. in. od licznych sklepów, restauracji, barów po programy artystyczne, loterie. Nocleg na statku w kajutach. Trasa ok. 350 km.

DZIEŃ 4:

Późne śniadanie na promie. Po godzinie 12:00 wyjazd do Sztokholmu, zwiedzanie stolicy Szwecji, m.in.: główny plac miasta Stortorget w centralnej dzielnicy Gamla Stan z XII w., gdzie nadal odbywają się uroczystości dworskie jak np. koronacje królewskie czy śluby, ratusz miejski i Pałac Królewski, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie spacer przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. Wizyta na starówce z gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Po zwiedzaniu powrót do portu na statek. Wypłynięcie o godz. 17:30. Kolacja bufetowa na statku. Nocleg w kajutach.

DZIEŃ 5:

Śniadanie na statku. O godz. 10:45 przypłynięcie do portu w Tallinie, wyokrętowanie. Przejazd przez Łotwę na Litwę. W godzinach wieczornych przyjazd Wilna. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 650 km.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Na początku XV wieku został wzniesiony potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Ściany niektórych komnat przyozdobione są mapami i obrazami, które ukazują potęgę Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Degustacja karaimskich kibinów w lokalnej restauracji. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 600 km.

Całość trasy ok. 2750 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)

• bilety promowe na trasie Tallin - Sztokholm - Tallin

• 3 noclegi w hotelach*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką

• 2 noclegi na luksusowym statku w kajutach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką

• 5 śniadań (bufet) i 3 obiadokolacje oraz 2 kolacje all inclusive (piwo i wino bez ograniczeń) na statku

• opiekę pilota

• ubezpieczenie TU Europa (KL 15.000 EUR, NNW 3.000 EUR, bagaż 300 EUR)

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu: 80 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 10 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do miejsca w kajucie 2-osobowej wewnętrznej (bez okna): 300 zł

• dopłata do miejsca w kajucie 2-osobowej z oknem: 500 zł

• dopłata do miejsca w kajucie 3-osobowej wewnętrznej (bez okna): 150 zł

• dopłata do miejsca w kajucie 3-osobowej z oknem: 300 zł

Uwagi

Miasto: Warszawa Miejsce: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozlimskie 144, st. 11 Godz odjazdu: 12:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Białystok Miejsce: ul. Zwierzyniecka 12, parking przy Domu Studenta Beta Godz odjazdu: 14:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Augustów Miejsce: Parking przy Kaufland, ul. Wojska Polskiego 50 Godz odjazdu: 15:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. 3 Maja 12 Godz odjazdu: 05:50 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Katowice* antenka Miejsce: Sądowa Dworzec, ul. Sądowa 5 Godz odjazdu: 07:00 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Kraków* antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, górna płyta Godz odjazdu: 05:50 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Łódź antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Łódź Fabryczna, Godz odjazdu: 09:30 Dopłata: 100 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. plac Konstytucji 3 Maja Godz odjazdu: 07:50 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Poznań* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Stanisława Matyi 2 Godz odjazdu: 07:30 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Wrocław* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Sucha 1 Godz odjazdu: 03:30 Dopłata: 200 PLN
 1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar/bus liniowy m.in.: FLIXBUS, ŻAK EXPRESS, BP TOUR, MARCEL BUS, PKS NOVA lub pociąg).
 3. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
 4. Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
 5. PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
 6. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
 7. Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.
 8. Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
 9. Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony. Cena antenki, oprócz ceny ewentualnych biletów, zawiera również gwarancję odbioru z miejsca przesiadki i powrotu do miejsca docelowego, bez względu na opóźnienia związane z tzw. siłą wyższą (np. nieprzewidzianą awarią czy sytuacją na drogach) oraz koszty manipulacyjne związane z obsługą Podróżnego.
 10. Wybór dojazdu tzw. antenką do trasy głównej jest dobrowolny.
 11. Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego dokumentu podróży.

* Dodatkowo płatny wyjazd antenkowy zaznaczony gwiazdką* organizowany będzie przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego minimum PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd) lub mniejszym turystycznym autokarem (klimatyzacja, dvd) albo wygodnym busem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.