Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Sylwester w Macedonii. 6 dni (samolotem)

Sylwester w Macedonii. 6 dni (samolotem)

Kraj Macedonia
Transport samolot
Wyjazd z
Cena: 3999 PLN od 3201 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-12-28 - 2020-01-02 | 6 dni Cena: 3999 3201 PLN

Opis oferty

Trasa zagraniczna: noclegi: Skopje (1) –  ok. Ochrydy (4)
pokaż więcej

Trasa zagraniczna:

noclegi:

Skopje (1) –  ok. Ochrydy (4)

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 12.30. Przelot do Skopje w Macedonii. Transfer do hotelu. Tradycyjna macedońska kolacja powitalna w restauracji na mieście. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Skopje – stolicy Macedonii – m.in. forteca Kale, cerkiew św. Spasa z unikalnym XIX wiecznym ikonostanem, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar – symbol miasta, Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, która urodziła się w Skopje. Czas wolny na delektowanie się herbatą w jednej z setek herbaciarni w stolicy. Po południu przejazd w stronę Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydy – „Jerozolimy Bałkanów”, m.in. monastyr św. Pantalejmona, cerkiew Bogurodzicy, twierdza króla Samuela, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, cerkiew św. Klimenta i Pantelejmona, cerkiew św. Jana z Kaneo, cerkiew św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja,  nocleg. Trasa ok. 30 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do monastyru św. Nauma w południowej części jeziora Ohrid – jednego z najważniejszych klasztorów prawosławnych w Macedonii. Zespół klasztorny z unikalnym kościołem został pierwotnie zbudowany w IX w. Macedończycy wciąż wierzą, że przykładając ucho do grobowca, można usłyszeć bicie serca świętego. Nie wahaj się, spróbuj! W pobliżu klasztoru znajdują się również źródła Jeziora Ochrydzkiego. Po południu powrót hotelu w Ochrydzie i przygotowanie do imprezy sylwestrowej. Wieczór zostanie wypełniony tradycyjnym macedońskim jedzeniem i muzyką folklorystyczną oraz współczesną muzyką taneczną. Trasa ok. 100 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub korzystanie z zaplecza spa w hotelu (płatne we własnym zakresie). Wieczorem bałkańska kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Skopje. Transfer na lotnisko. O godz. 17.00 wylot do Warszawy. Powrót do kraju o godz. 19.10. Trasa ok. 200 km.
Całość trasy: ok. 600 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przelot samolotem rejsowym
• opłaty lotniskowe i paliwowe
•  5 noclegów w hotelach**** w pokoju 2-osobowym z łazienką
•  5 śniadań i 4 obiadokolacje
•  impreza sylwestrowa z bogatym menu kuchni macedońskiej oraz nielimitowanymi drinkami
•  ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
•  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu: 180 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i klimatyczne, transfery, opieka polskojęzycznego przedstawiciela biura lub pilota, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

Uwagi

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego 550 zł
• bagaż rejestrowany do 23 kg 240 zł

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem (klimatyzacja, dvd) lub mniejszym busem (klimatyzacja, dvd).
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 30 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.