Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

RUMUNIA Wyprawa off road – zabytki i natura Siedmiogrodu

RUMUNIA Wyprawa off road – zabytki i natura Siedmiogrodu

KrajRumunia
Transportsamochody terenowe
Wyjazd zdowolnego miasta
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Wycieczka autokarowa 5-dniowa, 750 km Średniowieczne zamki i fortece, kościoły warowne i zabytkowe saskie wioski. Dotarcie do miejsc gdzie normalne pojazdy nie docierają, żeby odpocząć od hałasu wielkich miast. Piękno natury, przyjaźni ludzie i słynny zamek Draculi. Zgodnie z profilem grupy można dodać opcjonalne zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak tyrolka, MTB, quady, paralotniarstwo itp. BUKAREST WEATHER
pokaż więcej
Wycieczka autokarowa 5-dniowa, 750 kmŚredniowieczne zamki i fortece, kościoły warowne i zabytkowe saskie wioski. Dotarcie do miejsc gdzie normalne pojazdy nie docierają, żeby odpocząć od hałasu wielkich miast. Piękno natury, przyjaźni ludzie i słynny zamek Draculi. Zgodnie z profilem grupy można dodać opcjonalne zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak tyrolka, MTB, quady, paralotniarstwo itp.

BUKAREST WEATHER

Plan wycieczki

Dzień 1. BUKARESZT .

Przybycie do Bukaresztu. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Bukareszcie.

Dzień 2. BUKARESZT – PARK PRZYRODY BUCEGI — TIMISUL DE JOS .

Spotkanie z lokalnym przewodnikiem anglojęzycznym.
Przejazd doliną Prahova do parku przyrody Bucegi. Góry Bucegi na południu wyżyny Transylwańskiej uważane za najbardziej zagadkowe góry świata. Mają swego Sfinksa, tunele i Bazę Obcych. Spacer nad jeziorem Bolboci, zwanym „Morzem Bucegi”. Dojazd terenówkami do Podu cu Florie Peak z panoramą na otaczające góry. Kolacja przy ognisku z tuicą (lokalną wódką owocową).
Nocleg w miejscowości TIMISUL DE JOS.

Dzień 3 TIMISUL DE JOS — DIHAM COTTAGE – POIANA MARULUI .

Po śniadaniu kontynuowana jest wycieczka trudnodostępną drogą do Diham Cottage. Po drodze mijane są wspaniałe krajobrazy z widokami na góry Bucegi. Następnie odkryjesz teren POIANA MARULUI, bajkowe miejsce z zapierającymi dech widokami. Czas na przerwę kawową z niezapomnianym krajobrazem w tle. Przyjeżdżamy wieczorem na nocleg do pensjonatu w okolicy POIANA MARULUI.
Wieczorem ognisko z palinką i pyszną tradycyjną kolacją.

Dzień 4. POIANA MAROLUI — CANYON ZARNESTI – BRAN – FUNDATICA -POIANA BRASZOW.

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zarnesti. Dla chętnych spacer do kanionu ZARNESTI, gdzie były kręcone niektóre sceny z filmu Zimna Góra. Przejazd przez góry do wiosek MAGURA i PESTERA. Podziwianie górskich krajobrazów Piatra Craiului i gór Bucegi. Zapoznanie się z życiem wiosek, które zachowały tradycyjny układ życia sprzed setek lat. Potem przejazd do miejscowości BRAN ze zwiedzaniem zamku, uważanego za siedzibę Włada Połownika, czyli Drakuli. Przez górskie pasmo Bran dotarcie do najwyżej położonej wioski Rumunii FUNDATICA na wysokości 1300 m. Przez górskie szczyty dojazd do Key Valley Canion gdzie z pomocą tyrolki można podziwiać malowniczy krajobraz. Filiżanka kawy na wybrzeżu malowniczej rzeki, przejazd na kolacje i obiad w Poiana Braszow.

Dzień 5 POIANA BRASZOW – BRASZOW - BUKARESZT .

Po śniadaniu wyjazd do BRASZOWA – jednego z głównych miast Siedmiogrodu. Zabytkowa starówka z charakterystyczną zabudową saską, Czarny Kościół - największy gotycki kościół między Stambułem a Wiedniem. Przejazd przez Karpaty w kierunku SINAI, jednego z najpiękniejszych górskich kurortów, zwanego także „Perłą Karpat”. Znajduje się tu letnia rezydencja królowej Marii - jeden z najbardziej romantycznych pałaców kraju. Powrót do Bukaresztu. Fakultatywnie wypad na zakupy do Baneseasa Mall albo na wody termalne. Przejazd na lotnisko w Bukareszcie. Transfer na lotnisko. Wylot.

W cenie

Cena zawiera

• przejazdy według trasy zwiedzania samochodami terenowymi (Nissan Patrol/ Mitsubishi Pajero)
• zakwaterowanie: w hotelach 3* w Bukareszcie i 4* (3 noce);
• wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady, 4 kolacje, w tym jeden wieczór przy ognisku;
• pilot polskojęzyczny na całej trasie,
• lokalny przewodnik anglojęzyczny;
• przerwy kawowe w górach;
• ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa),
• Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na w www.Bezkresy.Pl w zakładce „informacje dla klientów”
• VAT.

Cena nie zawiera

 Biletów lotniczych do Bukaresztu i z powrotem;
 Biletów wstępu (ok 300 pln);
 Atrakcji fakultatywnych;
 Alkoholu;
 Ewentualnych napiwków,
 Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie zwiedzanych obiektów;
 Dopłaty do pokoju jednoosobowego 600 PLN

Uwagi

Cena obowiązuje przy minimum 6 osobach płacących, jest możliwość zorganizowania wyjazdów dla większych grup - do 40 osób

Mapa, zamieszczona na stronie, ma charakter podglądowy.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.