Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Nowość!!! GRUZJA:TREKKING PO ŚREDNIOWIECZNYCH WIOSKACH

Nowość!!! GRUZJA:TREKKING PO ŚREDNIOWIECZNYCH WIOSKACH

KrajGruzja
Transportbusy
Wyjazd zdowolnego miasta
Cena: od 4530 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-06-22 - 2021-07-02 | 11 dni Cena: 4530 PLN

Opis oferty

Wyprawa trekkingowa do najbardziej zamkniętych i archaicznych regionów Gruzji – Tuszetii i Chewsuretii, które otwarte są tylko kilka miesięcy w roku. Słaba sieć powoduje, że rejony te pozostają mało znane i jeszcze w małym stopniu uczęszczane przez turystów. Ale to pozwala mieszkającym tu pasterzom zachować swoje tradycje i sposób życia przodków. Głównym bogactwem regionu jest niepowtarzalna natura — czyste jeziora i trudno dostępne górskie szczyty.   TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień
pokaż więcej
Wyprawa trekkingowa do najbardziej zamkniętych i archaicznych regionów Gruzji – Tuszetii i Chewsuretii, które otwarte są tylko kilka miesięcy w roku. Słaba sieć powoduje, że rejony te pozostają mało znane i jeszcze w małym stopniu uczęszczane przez turystów. Ale to pozwala mieszkającym tu pasterzom zachować swoje tradycje i sposób życia przodków. Głównym bogactwem regionu jest niepowtarzalna natura — czyste jeziora i trudno dostępne górskie szczyty.  

TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA TBILISI                                                                                                                             .

Przybycie do TBILISI. Transfer do hotelu. Czas wolny na spacer po mieście. Nocleg w Tbilisi w hotelu 3*.

Tbilisi – stolica państwa, założona przez Wachtanga Gorgasali w V wieku nad rzeką Kurą. Największe miasto państwa. Było zniszczone podczas trzęsienia ziemi w XVIII wieku i zostało odbudowane od nowa. Przez Rosjan było nazywane Tyflis. Najciekawsze zabytki to: twierdza Narikała, górująca nad miastem, pomnik Kartis Dede — Matka Gruzja, zabytkowe kościołki Meteki i Kaszweti, katedra Sioni, bazylika Anczischati ulica Szota Rustaweli, plac Wolności, most Pokoju, cerkiew Cminda Sameba. Pod czas pobytu w Tbilisi warto obowiązkowo spróbować potraw kuchni lokalnej — chinkali, chaczapuri, odżachuri, adżapsandali, lemoniadę, wino. Warto zwiedzieć również lokalne banie.

DZIEŃ 2: TBILISI                                                                                                                                                      .

Dzień wolny w Tbilisi. Czas na  zakupy i odpoczynek przed rozpoczęciem wyprawy. Nocleg w Tbilisi w hotelu 3*.

DZIEŃ 3. TBILISI — KAZBEGI — JUTA                                                                                                                                   

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i kierowcą, wyjazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ na północ kraju w kierunku granicy z Rosją. Po drodze zatrzymanie nad zbiornikiem Żinwali obok twierdzy ANANURI, wybudowanej w XVI — XVII wieku, byłej rezydencji książąt Argveti. Dojazd do GUDAURI — słynnego kurortu narciarskiego, gdzie latem można latać paralotnią z pomocą doświadczonych instruktorów. Przez Przełęcz Krzyżową dotarcie do pomnika Przyjaźni Międzynarodowej  - tarasu widokowego z panoramą Wielkiego Kaukazu.

Po dotarciu do wioski Kazbegi (Stepancmindy) wyprawa do kościołka Świętej Trójcy (Cmindy Sameby), położonej na wysokości 2170 m z niesamowitym widokiem na górę Kazbek o wysokości 5033 m i otaczające go szczyty. Przejazd do małej wioski Juta, położonej u podnóża góry Chaukhi z widokiem na góry. Zakwaterowanie w obozowisku namiotowym.

Czas jazdy 175 km/ok 4 godz.

Czas przejścia 7 km/ ok 3 godz.

Przewyższenie 430 m (z 1740 m do 2170 m)

Maksymalna wysokość 2170 m

 DZIEŃ 4. JUTA — SZLAK CHAUKLI — JEZIORA ABUDELAURI — ROSHKA                                             .

Po śniadaniu wyjście na szlak, który łączy Kazbegi z Chewsuretią. Otwiera się tu piękny widok na masyw CHAUKHI z siedmioma ostrymi szczytami. Szlak pozwała pokonać przełęcz Chaukhi o wysokości 3341 metrów. Po przekroczeniu przełączy otwiera się widok na łąki z  unikalną skalną formacją znaną jako Skały Roshka i jeziorami Abudealuri – trzema pięknymi alpejskimi jeziorami o różnych kolorach – białym, zielonym i niebieskim. Po drodze na przełęcze krótki postój na posiłek. Czas przejścia od Juty do przełęczy zajmuje około 4 godzin. Następnie szlak prowadzi w dół, wzdłuż rzeki.  Pod wieczór dotarcie do małej miejscowości Roshka, otoczonej górami. Zatrzymanie się na noc w domu gościnnym. Cały dzień przeznaczony na trekking.  Przejście 18 km/ ok 8-9 godz. Wysokości 2000 — 3330 m

DZIEŃ 5: ROSHKA — PRZELĘCZ DATVISJVARI — SZATILI                                                                             .

Po śniadaniu wyjazd w kierunku wioski fortyfikacyjnej SZATILI przez przełęcz Datvisjvari (2677m), która dzieli region Chewsuretia na dwie części. Droga przebiega wzdłuż rzeki Arguni, po drodze można zobaczyć stuletnie wieże obronne i fortece, takie jak Leibaiskari i Kistani.

Po przybyciu do Szantili możliwość zwiedzenia wież obronnych i fortyfikacji tego miasta, podziwiania fascynujących widoków gór otaczających wioskę. Na gości  czeka możliwość zapoznania się z lokalnymi tradycjami, kulturą i słynną gościnnością lokalnych ludzi. Kolacja w kręgu rodzinnym lokalnych mieszkańców. Zakwaterowanie w pensjonacie rozmieszczonym w dawnej wieży obronnej.

Przejazd 45 km/ok 2 godz.

Przejście ok 2 km.

Przewyższenie 1400 — 2677 m.

DZIEŃ 6: SHANTILI — MUSTSO — ARDOTI — KHIDOTANI          

Po śniadaniu wyjazd w kierunku przełęczy Atsunta. Po drodze zwiedzanie twierdzy MUSTSO i wioski ARDOTI. Z Ardoti zaczyna się droga w kierunku grzbietu  Khidotani przez wioskę Bakhao. Stąd otwiera się zapierający dech widok na Kaukaz i dolinę Migmakhevi. Po drodze można spotkać posterunki straży granicznej. Wieczorem dotarcie do kempingu, nocleg w namiotach.

 Czas jazdy 15 km/ ok 1.40 godz.

Przejście 10 km/ ok 6-7 godz.

 DZIEŃ 7: PRZEŁĘCZ  ATSUNTA — KVAKHIDI                                                                                                                  .

Tego dnia do pokonania przełęcz ATSUNTA. Wspinaczka wymaga dobrego przygotowania, zabrania ze sobą zapasu wody na cały dzień, ponieważ przez cały dzień nie będzie okazji uzupełnienia zapasów. Wspinaczka przebiega dość skomplikowaną trasa i wymaga od podróżników wielkiej ostrożności podczas wejścia pod górę. Droga pod szczyt zajmie około 2 —3 godz. Na wysokości 3530 m może intensywnie wiać, czasami zdarzają się śnieżne burze. Ze szczytu otwiera się niezapomniany widok na Chewsuretię  i Tuszetię. Pod wieczór dotarcie do obozu, położonego obok wioski Kvakhidi. Nocleg w namiotach.

Przejście 12 km/ czas 7 —8 godz.

Maksymalna wysokość 3530 m

DZIEŃ 8: KVAKHIDI — CZONTIO — GIVERI                                                                                                      .

Po śniadaniu wyjście w kierunku wioski CZONTIO, obronne wieże z do listy narodowego dziedzictwa Gruzji. Malownicze gruzy wioski – dobry punkt na krótki odpoczynek. Wieczorem nocleg w namiotach w miejscowości GIVERI.

Przejście 15 km/ok 7-8 godz.

DZIEŃ 9. GIVERI — PARSMA — CHESHO — DARTLO              Giveri – ostatni punkt rasy trekkingowej. Po śniadaniu kontynuacja podróży. Po drodze zwiedzanie kilku kamiennych wiosek takich jak PASMA, CHESHO. Pod koniec dnia dotarcie do jednej z najpiękniejszych miejscowości Tuszetii – wioski DARTLO. Spacer przez wioskę, zapoznanie się z lokalnymi tradycjami. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 10. DARTLO — OMALO — TBILISI                                                                                                                            

Po śniadaniu przejazd z Dartlo w kierunku OMALO, centrum administracyjnego Tuszetii. Zjazd w dół z przełęczy Abano. Najwyższy punkt trasy położony na wysokości 2826 m. Zgodnie z oceną BBC ta droga uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Czyli jest ona atrakcją sama w sobie. Przyjazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu.

Przejazd 200 km/ ok 9 godz.

DZIEŃ 11. TBILISI                                                                                                                                                                          

Transfer na lotnisko. Wylot z Gruzji

 

W cenie

Cena zawiera

 • Transport według trasy wyjazdu (autokar max 7 osób);
 • Transfery na lotnisko;
 • Anglojęzyczny lokalny przewodnik;
 • Namioty i śpiwory (można zabierać własne);
 • Zakwaterowanie ( 3 nocy w Tbilisi, 1 noc w domku gościnnym w Roshce, 1 noc w domku gościnnym w Shatili, 5 noclegów w namiotach. W domkach gościnnych może być wspólna łazienka z innymi mieszkańcami obiektu;
 • Wyżywienie – śniadanie tylko w hotelach i domkach gościnnych;
 • TFG 13 zł/Os
 • TFP 13 zł/Os. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • VAT

Cena nie zawiera

• Biletów lotniczych
• Wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i guest housach;
• Ubezpieczenia KR i KR+CH;
• Wycieczek pod czas pobytu w Tbilisi;
• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
• Napiwków,
• Wydatków osobistych.

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 

Wycieczka wymaga sprawnej kondycji fizycznej i bardzo dobrego przygotowania.

Ze względu na trudno dostępność regionu możliwość zorganizowania wyjazdu dla grupy min 5 os w dowolnym terminie w lipcu — wrześniu.

Ze sobą warto zabrać komfortowe wyposażenie trekkingowe, ponczo lub płaszcze przeciwdeszczowe, wodoodporne buty trekkingowe, nakrycie głowy, sandale, okulary przeciwsłoneczne, krem UV, polar, cienką bluzę.                                                                                                                                                                                                                                                                         

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chusty na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 5 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Mapa, zamieszczona na stronie, ma charakter podglądowy.

 

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.