Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

NADBAŁTYCKA WYPRAWA – LITWA, ŁOTWA, ESTONIA w 8 dni

NADBAŁTYCKA WYPRAWA – LITWA, ŁOTWA, ESTONIA w 8 dni

KrajLitwa, Łotwa, Estonia
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2305 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-04-27 - 2023-05-04 | 8 dni Cena: 2305 PLN

Opis oferty

Nasza nadbałtycka wyprawa po trzech krajach – naszych północnych sąsiadów – pozwala poznać atrakcje turystyczne tych krajów, poznać ich odrębności i historie, także te łączące te ziemie z naszą wspólną historią. Zobaczymy zamki lub ich resztki z czasów zakonów krzyżackich, dwory właścicieli ziemskich - baronów niemieckich i pałace z czasów carskiej Rosji. Poznamy stolice Litwy, Łotwy i Estonii i porównamy wpływy polskie, duńskie czy szwedzkie które wycisnęły swe piętna na ich architekturze. Delektować się będziemy krajobrazami nadmorskimi, płaskimi przestrzeniami porośniętymi lasami, łąkami, czy wzorowo uprawianymi polami i rzadką zabudową wsi…
pokaż więcej
Nasza nadbałtycka wyprawa po trzech krajach – naszych północnych sąsiadów – pozwala poznać atrakcje turystyczne tych krajów, poznać ich odrębności i historie, także te łączące te ziemie z naszą wspólną historią. Zobaczymy zamki lub ich resztki z czasów zakonów krzyżackich, dwory właścicieli ziemskich - baronów niemieckich i pałace z czasów carskiej Rosji. Poznamy stolice Litwy, Łotwy i Estonii i porównamy wpływy polskie, duńskie czy szwedzkie które wycisnęły swe piętna na ich architekturze. Delektować się będziemy krajobrazami nadmorskimi, płaskimi przestrzeniami porośniętymi lasami, łąkami, czy wzorowo uprawianymi polami i rzadką zabudową wsi i miast. Dopłyniemy do wysp estońskich, będziemy na polach bitwy pod Kircholmem i dotrzemy do granic polskich Inflant i Kurlandii.

Plan wycieczki

Dzień 1
Warszawa – Kowno – Kłajpeda / Połąga

WARSZAWA – Suwałki –granica państwa – KOWNO, rynek, ratusz, kościoły, ruiny twierdzy – KŁAJPEDA lub POŁĄGA (w zależności od dostępnych miejsc w hotelach – odległość od Kłajpedy do Połągi wynosi tylko 30 km). Zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po starówce (Kłajpeda) lub promenadzie nadmorskiej (Połąga).

Przejazd ok. 680 km.

Dzień 2
Kłajpeda – Połąga – Szawle – Rundale – Kircholm – Ryga

KŁAJPEDA śniadanie - POŁĄGA spacer po parku, niegdyś ogrodach Tyszkiewiczów (możliwa odwrotna kolejność, w zależności od miejsca noclegu) – SZAWLE, Góra Krzyży - granica z Łotwą – RUNDALE najwspanialszy barok na Łotwie, zespół pałacowo – parkowy - przejazd przez KIRCHOLM (wieś na południe od Rygi, naprawym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Saalaspils) – RYGA. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Przejazd ok. 380 km.


Dzień 3
Ryga – Kieś – Sigulda – Turaida

RYGA, śniadanie - KIEŚSIGULDA TURAIDA trzy leżące blisko siebie miejscowości, najstarsze na Łotwie, z pozostałościami ruin budowli pokrzyżackich, wszystkie w Parku Narodowym w pobliżu rzeki Gauja - RYGA katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne oraz ratusz. Obiadokolacja. Nocleg. Przejazd ok. 210 km.

Dzień 4
Ryga – Parnawa – Virtsu – Muhu – Saarema – Kuressaare - Tallin

RYGA śniadanie - granica z Estonią – PARNAWA urokliwy kurort estoński z zachowaną tradycyjną architekturą – VIRTSU przepłynięcie promem na wyspę MUHU i dalej na wyspę SAAREMA KURESSAARE stolica wyspy, zamek biskupi, centrum uroczego miasteczka – prom powrotny na ląd – TALLIN. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. Przejazd ok. 450 km.

Dzień 5
Tallin

TALLIN śniadanie, zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła i inne. Ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6
Tallin – Biały Kamień – Tartu – Daugavpils – Wilno

TALLIN śniadanie - BIAŁY KAMIEŃ (obecnie Paide) zamek rycerzy zakonnych – TARTU (DORPAT), spacer po najstarszej historycznej części miasta z parkiem i ruiną katedry - granica z Łotwą – DAUGAVPILS (DYNEBURG) centrum miasta, kościoły – granica z Litwą – WILNO. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. Przejazd ok.700 km.

Dzień 7
Wilno

WILNO śniadanie - Ateny Północy - zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrej Bramie, cerkiew św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i katedra, Góra Zamkowa, kościół św. Anny i zespół klasztorny bernardynów. Czas wolny. Po przerwie dalszy ciąg zwiedzania: Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, najwspanialszy przykład rozwiniętego baroku w tej części Europy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8
Wilno – Troki – Warszawa

WILNO śniadanie - TROKI zamek książęcy XIII – XV w., kościół parafialny, kenesa – świątynia karaimska, fakultatywnie „degustacja” miejscowych karaimskich specjałów (kibiny, czenaki) – WARSZAWA (powrót ok. godz. 22.00). Przejazd ok. 520 km

W cenie

Cena zawiera

 • Przejazd autokarem lub busem w zależności od ilości uczestników (klimatyzacja).
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach w pokojach 2 os z łazienkami: 1 nocleg w Kłajpedzie lub Połądze, 2 noclegi w Rydze, 2 noclegi w Tallinie, 2 noclegi w Wilnie.
 • Wyżywienie: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje.
 • Opiekę pilota na całej trasie.
 • Ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa).
 • VAT

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, biletu na prom oraz usług przewodników lokalnych polskojęzycznych w Rydze, w Tallinie, w Wilnie. Systemu Tour Guide (ok. 150 Euro płatne u pilota w euro przy grupie 30 os. Przy mniejszej ilości uczestników opłata będzie odpowiednio wyższa
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy   10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

 

 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 655 PLN

 

Uwagi

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 30 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • INFORMACJE DODATKOWE:
 • Wyjazd z Warszawy (parking przy „Kinotece” PKiN) o godz. 06.00. Powrót w to samo miejsce ok. godz. 22.00.
 • Łączna trasa (nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach) wynosi ok. 3000 km.

WARTO WIEDZIEĆ:

 • Waluta

Litwa: Obowiązującą walutą na Litwie jest euro
Łotwa: Obowiązującą walutą na Łotwie jest EUR. Wymienić złote na laty można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Rydze. Na Łotwie wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. 
Estonia: Obowiązującą walutą w Estonii jest euro. Wymienić złote na euro można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Tallinie. W Estonii wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. 

 • Płatność kartą

We wszystkich trzech państwach można płacić kartami płatniczymi Maestro, Visa, Visa Electron i pod.

 • Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagany jest paszport lub dowód osobisty. Niepełnoletnie dzieci również muszą posiadać dokument tożsamości.

 • Transport

Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej ilości uczestników – bus.

 • Hotel

Hotel 2* lub 3*, max. 30 min do starówki. Pokoje 2 os. z łazienką. Przykładowe hotele, z którymi współpracujemy: Wilno - Comfort, Panorama, Europa City Vilnius, Żemaites, Karolina; Ryga – Toss hotel, NB hotel; Tallin – Tallink Express hotel, Go Shnelli hotel, Dzingiel i inne.

 • Wyżywienie

Cena zawiera śniadania (w hotelu, bufet) i obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój). W trakcie podróży w miarę możliwości będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

 • Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

 • Pogoda

Podobna jak w Polsce, ale warto mieć ze sobą wygodne buty i kurtkę przeciwdeszczową.

 • Przykładowe ceny

Litwa: Kawa, herbata - ok. 4-6 PLN, piwo 0,5 l - ok. 6-8 PLN, obiad dnia - ok. 15-30 PLN
Łotwa: Kawa, herbata - ok. 8 - 10 PLN, piwo 0,5 l - ok. 10 PLN, obiad dnia - ok. 20-35 PLN
Estonia: Kawa, herbata - ok. 10 - 14 PLN, piwo 0,5 l - ok. 10 PLN, obiad dnia - ok. 25-40 PLN

 

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.