Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Moskwa i Petersburg – dwie stolice Rosji autokarem

Moskwa i Petersburg – dwie stolice Rosji autokarem

KrajRosja
Transportautokar
Wyjazd zCzęstochowy i Warszawy
Cena: od 3489 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-05-30 - 2019-06-10 | 12 dni Cena: 3489 PLN

Opis oferty

Moskwa i Petersburg to dwie stolice Rosji – jedna, turystycznie atrakcyjniejsza, jest stolicą historyczną, jednak uznawana jest obecnie za kulturalną stolicę Rosji, druga uważana jest głównie za światową stolicę finansów. Obu nie brakuje uroku i piękna. Oprócz dwóch stolic Rosji, program obejmuje zwiedzanie krajów bałtyckich. Zapisz się dziś! 
pokaż więcej
Moskwa i Petersburg to dwie stolice Rosji – jedna, turystycznie atrakcyjniejsza, jest stolicą historyczną, jednak uznawana jest obecnie za kulturalną stolicę Rosji, druga uważana jest głównie za światową stolicę finansów. Obu nie brakuje uroku i piękna. Oprócz dwóch stolic Rosji, program obejmuje zwiedzanie krajów bałtyckich. Zapisz się dziś! 

Plan wycieczki

Dzień I 30.05.2019  Zbiórka uczestników  ok. godz. 4:00 w Częstochowie, ok. 8:00 w Warszawie. Przejazd do KOWNA (krótkie zwiedzanie). Następnie przejazd do RYGI.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Dzień II 31.05.2019 RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd w kierunku Estonii - KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils - granica Łotwa / Estonia - Parnawa – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.   Dzień III 01.06.2019  TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św.…
pokaż więcej

Dzień I 30.05.2019 

Zbiórka uczestników  ok. godz. 4:00 w Częstochowie, ok. 8:00 w Warszawie. Przejazd do KOWNA (krótkie zwiedzanie). Następnie przejazd do RYGI.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień II 31.05.2019

RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd w kierunku Estonii - KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils - granica Łotwa / Estonia - Parnawa – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III 01.06.2019 

TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska – granica Estonia / Rosja - PETERSBURG, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Sankt – Petersburg   „Wenecja Północy”,  „Kulturalna stolica Rosji”                                                                           „Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją. Petersburg został administracyjną stolicą Rosji za sprawą cara Piotra I i pozostawał nią aż do rewolucji (czyli w latach 1712 -1918). Obecnie  uważany jest za  kulturalną stolicę  Rosji.

 

Dzień IV 02.06.2019 

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny i kaskady. Dalej wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Peterhof – dawna letnia rezydencja Piotra Wielkiego, która jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. W przeszłości Wielki Pałac Peterhof był letnią rezydencją rodziny carskiej. Sam car, Piotr Wielki zaprojektował układ pałacu. Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Nie ustępuje mu nawet Wersal czy Hofburg. Jest to tak niezwykły kompleks, że turyści zgodnie przyznają, iż można by tu przebywać bez końca. Kompleks Peterhof to nie tylko sam pałac, ale także dwa przedzielone długim tarasem parki: Dolny i Górny. Peterhof nie bez przyczyny jest nazywany światową stolicą fontann. Na terenie całego parku o powierzchni blisko 600 ha znajdują się 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. W parku znajdują się cztery zabytkowe kaskady. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę(!).Ciekawe jest to, iż fontanny pałacu funkcjonują bez skomplikowanych urządzeń, pomp, ponieważ w konstrukcji parku Peterhof wykorzystano nierówności w terenie oraz naturalne źródła wodne, położone wyżej nad poziomem morza niż park w Peterhofie.

 

Dzień V 03.06.2019

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie, Ławra Aleksandro-Newska, cerkiew „Spas na Krowi” oraz Pałac Zimowy, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Obiadokolacja. Czas wolny. Fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem ( dodatkowo płatne). Nocleg.

Carskie siolo - Pałac, a właściwie zespół pałacowo-parkowy, jest jedną z najznakomitszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku. W efekcie licznych prac, prowadzonych w XVIII i XIX wieku, w Carskim Siole powstał ogromny kompleks, w skład którego, oprócz głównego pałacu Katarzyny (Jekateryninskiego, Wielkiego), wchodzi wiele innych pomniejszych pałaców i budowli, ogrody i parki ze stawami i dodatkowymi budynkami. Położona pośrodku pięknego parku letnia rezydencja z 300-metrową fasadą mieści w sobie skarby o nieocenionej wartości –m.in. Bursztynową Komnatę.

 

Dzień VI 04.06.2019

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do MOSKWY, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Moskwa - "Stolica Mocarstwa"

Podobno Moskwę kocha się lub nie od pierwszego wejrzenia. Jak każda stolica bywa nielubiana przez tzw. prowincję. I chociaż głównego jej rywala, Petersburg, trudno nazwać miastem prowincjonalnym, to właśnie w Moskwie mocniej czuć tchnienie wielkiego świata. Największe miasto Europy, jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi, wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze- światowa stolica finansów. W  ostatnich latach bywała najdroższym miastem świata, miejscem, gdzie na jeden kilometr kwadratowy przypadała największa liczba miliarderów. A w sercu tego wielkiego miasta na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nierealnego świata. Gmachy Kremla, kolorowe, cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina- i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Radzieckiego. Nie należy zapomnieć jednak, że to tutaj znajduje się słynny Teatr Bolszoj, słynni artyści na słynnej ulicy Arbat, liczne muzea  a wśród nich słynna galeria Trietiakowska. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca

 

Dzień VII 05.06.2019 

Po śniadaniu autokarowa wycieczka objazdowa po MOSKWIE: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku oraz cmentarz Nowodziewiczy na którym pochowani m.in.: M. Bulhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu.

 

Dzień VIII 06.06.2019  

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

 

Dzień IX 07.06.2019

MOSKWA, po śniadaniu przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Obiad. Powrót do Moskwy. Czas wolny. Nocleg. 

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się broni biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

 

Dzień X 08.06.2019  

Po śniadaniu, przejazd Moskwa - Rzeczyca (Rezekne) Łotwa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

 

Dzień XI 09.06.2019

Śniadanie. Następnie Rzeczyca - Dyneburg, zwiedzanie DYNEBURG (j. pol. – DŹWINÓW) jest bardzo polski. W mieście i okolicach funkcjonują szkoły, gdzie zajęcia prowadzone są w naszym języku, aktywnie działa oddział Związku Polaków na Łotwie. Polska parafia przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP to jeden z głównych ośrodków życia polskiego. Ludzie na ulicach chętnie rozmawiają. Przejazd do WILNA. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień XII 10.06.2019

Po śniadaniu, zwiedzanie WILNA: Ostra Brama, Starówka, Cmentarz na Rossie, przejazd Warszawy (przyjazd w godzinach wieczornych) i dalej do Kłobucka k. Częstochowy (przyjazd w godzinach nocnych).

W cenie

Cena zawiera

- przejazd klimatyzowanym autokarem,

- opiekę pilota podczas całego pobytu

- 11 noclegów w pokojach 2 – osobowych w hotelach ***:

 • 1 nocleg w hotelu w Rydze,
 • 1 nocleg w hotelu w Tallinie,
 • 3 noclegi w hotelu w Petersburgu,
 • 4 noclegi w hotelu w Moskwie,
 • 1 nocleg w hotelu w Rezekne,
 • 1 nocleg w hotelu w Wilnie

-  wyżywienie:

 • 11 śniadań,
 • 11 obiadokolacji, 

- lokalnych przewodników,

- ubezpieczenie NNW + KL – Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA, w tym:

 • koszty leczenia na kwotę 30.000 € ,
 • odpowiedzialność cywilna  na kwotę 50.000 €,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków  na kwotę 4.000 €,     
 • bagaż  na kwotę 400 €.

- opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dn. 21.11.2016 r.

Cena nie zawiera

- wizy do Rosji – ok. 400 zł,

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – orientacyjne ceny biletów z dnia 30.10.2018 r.

 • Pietrodworec (Peterhof) Dolny Park (Fontany) – 1100 rub\os.
 • Ermitaż  - 950 rub\os.
 • Carskie Sioło (Pałac Katarzyny) – 1700 rub\os.
 • Twierdza Piotropawłowska – 550 rub\os.
 • Sobór Św. Izaaka , Sobór Zbawiciela na Krwi – 400 rub\os.
 • Zwiedzanie miasta w autobusie klienta po polsku: Plac Czerwony, Ogród Aleksandra, panorama Kremla, Katedra Chrystusa Zbawiciela, Klasztor Nowodziewiczy, Wzgórza wróbli, Uniwersytet Moskiewski, miasto ambasady, Wzgórze Pokłonne, Łuk Triumfalny, Aleja Kutuzowa, Most Bagration, biznes Centrum "Moskwa-Miasto", Nowy Arbat, Pierścień Boulevard, Tverskaya Street, pierścień centralnych placów - 4 godziny – 250 rub/os.
 • Wycieczka po terytorium Kremla z wizytą w katedrach ok. 1400 rub/os.,
 • Wycieczka do Państwowej Galerii Trietiakowskiej 1100 rub/os.
 • przejazdy metrem ok. 850 rub./os.
 • nocny rejs statkiem po Newie na zwodzone mosty  z przewodnikiem polskim – ok. 1150 rub/os.
 • wieczór folklorystyczny w pałacu Mikołajewskim – cena z roku 2018 r. – 6000 rub/os., zamiennie przedstawienie w restauracjach ("La Russ"," Podworje" i innych) w czasie kolacji – ok. 3000 rub/os.   
 • innych niż wymienionych w ofercie

- Dodatkowo można się ubezpieczyć :

 • od chorób przewlekłych: ok.150,- PLN i kosztów rezygnacji: ok.100,- PLN. Dodatkowe ubezpieczenie  można wykupić w trakcie wypełniania formularza wizowego.  

Uwagi

Uwaga I: Program wycieczki jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Uwaga II:  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy, ramion i długą spódnicę (Panie) oraz długie spodnie  i również zakryte ramiona (Panowie).  W przypadku braku stroju, można nie być  wpuszczonym do obiektu.

Uwaga III: Obywateli RP wyjeżdżających do Federacji Rosyjskiej obowiązują wizy . Uczestnicy  wycieczki obowiązani są zabrać ze sobą  paszport ważny na co najmniej 6 miesięcy  licząc  od daty zakończenia  terminu ważności wizy na wjazd do Rosji. W paszporcie  muszą być  dwie, leżące obok siebie, czyste strony. Wniosek wizowy powinien być poprawnie wypełniony na komputerze  i własnoręcznie podpisany. Podpis powinien być identyczny jak w paszporcie.

Aktualna fotografia, wykonana nie wcześniej, niż na pół roku przed złożeniem wniosku wizowego. Parametry fotografii: kolorowe zdjęcie na jasnym tle o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, twarz z zamkniętymi ustami zajmująca 70-80% fotografii zwrócona prosto, bez nakrycia głowy (oprócz osób noszących nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania lub tradycji narodowych, pod warunkiem, że z takim nakryciem głowy osoba aplikująca o wizę jest na zdjęciu w swoim paszporcie).

Ważne: Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.