Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

MONGOLIA w 12 dni. Ub-Tereldż, Gobi, Konie Przewalskiego.

MONGOLIA w 12 dni. Ub-Tereldż, Gobi, Konie Przewalskiego.

KrajMongolia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 11600 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-08-12 - 2019-08-23 | 12 dni Cena: 11600 PLN

Opis oferty

MONGOLIA w 12 dni. Ub-Tereldż, Gobi, Konie Przewalskiego.  Niesamowita podróż przez pustynię, która pomoże zmienić nasze wyobrażenia o tym, jak się często wydaje, monotonnym i pustym miejscu. Zmieniające się krajobrazy, niesamowite kolory czerwieni, pomarańczu i żółci, żyjące swoim życiem śpiewające wydmy, bajkowe formacje skalne, bogactwo fauny i flory zaskoczą każdego przybysza. A przecież to niejedyny widok, który zobaczymy na bezdrożach Mongolii. Na naszej trasie pojawią się bezkresne stepy i rzeki, pasące się stada kóz i dzikich koni Przewalskiego, materialne ślady działalności człowieka prehistorycznego i „króla wszechświata”, Czyngis Chana, który już…
pokaż więcej
MONGOLIA w 12 dni. Ub-Tereldż, Gobi, Konie Przewalskiego. Niesamowita podróż przez pustynię, która pomoże zmienić nasze wyobrażenia o tym, jak się często wydaje, monotonnym i pustym miejscu. Zmieniające się krajobrazy, niesamowite kolory czerwieni, pomarańczu i żółci, żyjące swoim życiem śpiewające wydmy, bajkowe formacje skalne, bogactwo fauny i flory zaskoczą każdego przybysza.A przecież to niejedyny widok, który zobaczymy na bezdrożach Mongolii. Na naszej trasie pojawią się bezkresne stepy i rzeki, pasące się stada kóz i dzikich koni Przewalskiego, materialne ślady działalności człowieka prehistorycznego i „króla wszechświata”, Czyngis Chana, który już na początku rozkwitu mongolskiego imperium zawojował niewyobrażalne wcześniej terytoria.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ:PRZELOT WARSZAWA – PEKIN 12.08.2019 

Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do Pekinu o 14.05.

2 DZIEŃ: PRZELOT PEKIN – UŁAN BATOR. GORCH’ TERLEDŻ 13.08.2019

Przylot do Pekinu 4.50. Wylot do Ułan Bator 8.35. Lądowanie w Ułan Bator 10.50. UŁAN BATOR Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Po śniadaniu jedziemy do PARKU PRZYRODNICZEGO GORCH’ TERELDŻ, po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć ogromny 40-metrowy monument Czyngis Chana na koniu, a z umieszczonego na jego głowie tarasu widokowego będziemy podziwiać tamtejszy krajobraz. Dalej docieramy do Parku Tereldż znanego z pięknych formacji skalnych i ŻÓŁWIEJ GÓRY. Dalsze zwiedzanie parku, zobaczymy mieszczący się w górach klasztor buddyjski ARIJABAL. Dla chętnych godzinna przejażdżka konna po malowniczych okolicach parku. Po południu powrót do UŁAN BATOR, gdzie odwiedzimy kompleks handlowy i muzeum z rzadkimi szczątkami dinozaurów. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ: UŁAN BATOR – CAGAAN SUVRAGA PUSTYNIA GOBI 14.08.2019

Rano po śniadaniu wyruszamy w stronę pustyni GOBI, drugiej najstarszej pustyni na świecie, wzbudzającej równocześnie podziw i grozę. W porze obiadowej docieramy do CAGAAN SUWARGA, niesamowitych formacji klifów w białych i różowych kolorach, sięgających nawet 60 m wysokości, których skałom wiatr i woda nadały przedziwne kształty. Mamy wspaniałą okazję do robienia zdjęć tym niezwykłym krajobrazom. Dalej dojeżdżamy do miejsca odkrycia datowanych na okres brązu petroglifów, przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych miejsc archeologicznych tego typu na świecie. Zatrzymujemy się u rodziny koczowniczej, poznajemy obyczaje ludzi mieszkających w tych surowych pustynnych warunkach. Po niecodziennych widokach i przeżyciach udajemy się do naszego obozowiska, odpoczynek i nocleg w jurtach.

4 DZIEŃ: JOLYN AM WĄWÓZ SĘPÓW 15.08.2019 

Rano po śniadaniu ruszamy dalej do Parku Narodowego GURWANSAJCHAN (Trzy Piękna Gobi). Przy wjeździe do parku zwiedzamy znajdujące się tam muzeum, w którym zobaczymy m.in. odkryte przez archeologów jaja dinozaurów, kości i szkielety tych prehistorycznych stworzeń. Park bogaty jest w rzadko spotykane lub tylko tam rosnące rośliny. Następnie zostawiamy samochody i idziemy dalej pieszo nad tak zwany WĄWÓZ SĘPÓW. Podczas wędrówki cały czas towarzyszyć nam będą krążące nad wąwozem sępy, jastrzębie i orły. Dno wąwozu przez cały rok pokryte jest śniegiem i lodem. Kolacja i nocleg w jurtach.

5 DZIEŃ: CHONGORYN ELS ŚPIEWAJĄCE WYDMY 16. 08.2019

Dzisiaj w programie śpiewające wydmy. Najbardziej spektakularne wydmy w Mongolii i na świecie, dochodzące do 200 m wysokości, 12 km szerokości i około 100 km długości. Usłyszymy charakterystyczny świst, wydawany przez przesuwający się w powietrzu piasek. Odwiedzimy rodzinę hodującą wielbłądy i mieszkającą w tych surowych warunkach; dla chętnych przejażdżka na wielbłądach. Odpoczynek i nocleg w jurtach.

6 DZIEŃ: BAJANZAG PŁONĄCE KLIFY 17.08.2019

Rano mongolskie śniadanie i dalej ruszamy w naszą niesamowitą podróż ku płonącym klifom BAJANZAG. Przejazd nad piaskowe urwiska, gdzie ok. 70 milionów lat temu żyły dinozaury i gdzie w 1920 r. dotarła ekspedycja paleontologa Roya Chapmana Andrewsa, który odkrył cmentarzyska dinozaurów i pierwsze skamieniałe jajo dinozaura. Obserwujemy unikalny krajobraz piaszczystych wzgórz w pomarańczowym i czerwonym kolorze. Wieczorem zobaczymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi. Kolacja i nocleg w jurtach.

7 DZIEŃ: KLASZTORY ONGIJN 18.08.2019

Z wrażeniami, które pozostaną w nas po niezwykłych krajobrazach pustyni wyjeżdżamy powoli z obszaru Gobi. Stopniowo znikają nam z oczu piaski, a pojawiają się rozległe trawiaste obszary stepowe. Jedziemy przez wąwóz przy górach Delgerchaan nad rzeką Ongi. Niedaleko rzeki znajdują sie ruiny dwóch klasztorów buddyjskich o wspólnej nazwie ONGIJN CHIJDIJN, w czasach przedkomunistycznych były one największymi klasztorami w Mongolii, zamieszkiwało je ponad tysiąc mnichów. Zniszczone w 1939r. powracają powoli dzięki grupie kilku mnichów do dawnej roli. Zwiedzamy klasztory. Odpoczynek, nocleg w obozowisku.

8 DZIEŃ: KARAKORUM. PROWINCJA ARCHANGAI. 19.08.2019

Rano po śniadaniu przejazd do dawnej stolicy Mongolii, słynnego KARAKORUM, noszącego dziś nazwę CHARACHORIN po drodze obserwujemy wielkie przestrzenie z licznymi stadami kóz, owiec, krów, jaków, koni, wielbłądów, a w górze jastrzębi, orłów, sokołów innych ptaków. Położona nad rzeką Orchon dawna stolica imperium została założona w 1220 roku przez Czyngis Chana. Odwiedzimy przepiękny klasztor buddyjski z XVI w. ERDENE DZUU, otoczony 108 białymi stupami, który jako jeden z niewielu przetrwał okres komunistyczny i działa do dzisiaj. Obok klasztoru znajduje się muzeum historyczne, w którym opowiedziana jest historia Mongolii, jej stolicy z czasów imperium mongolskiego oraz Doliny Orchon, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolacja. Nocleg w jurtach w obozowisku.

9 DZIEŃ:PARK CHUSTAJN NURUU 20.08.2019 Centralna Mongolia

Zaraz po śniadaniu wyruszamy w drogę. Oglądając cały czas łagodne pasma górskie, docieramy do NARODOWEGO PARKU CHUSTAJN, gdzie od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące tu konie

Przewalskiego (Takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70. XX wieku za wymarły na wolności. Park Chustajn został w 1993 roku, rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na tych terenach, przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony –. Obecnie żyje tu około 350 osobników. Możliwość podziwiania dziko żyjących koni to oczywiście największa atrakcja parku. Występuje tutaj także wiele innych zwierząt: czerwone jelenie, sarny, dziki, dzikie owce, koziorożce, świstaki, szare wilki, rysie, lisy i borsuki, a także ponad 200 gatunków ptaków i liczni przedstawiciele owadów. Na miłośników flory czeka bogactwo roślin naczyniowych, porostów, mchów i grzybów. Obiad, kolacja i nocleg w jurtach w obozie turystycznym.

10 DZIEŃ: UŁAN BATOR 21.08.2019
Rano śniadanie, a następnie przejazd do stolicy kraju UŁAN BATOR. Po przybyciu na miejsce i obiedzie zwiedzimy: klasztor buddyjski i zarazem uczelnie buddyzmu mongolskiego GANDAN, PLAC SUCHEBATORA z jego monumentalnym budynkiem parlamentu i pomnikiem Czingis Chana. Wieczorem wszyscy wybierzemy się na niezwykle widowiskowy koncert NARODOWEGO ZESPOŁU PIEŚNI i TAŃCA. Po koncercie udamy się do głównego centrum handlowego UNIVERMAG, aby mieć okazję zakupu pamiątek i wyrobów z kaszmiru czy sierści wielbłąda. Nocleg w hotelu.

11 DZIEŃ: PAŁAC ZIMOWY BOGD CHANA. POŻEGNANIE Z MONGOLIĄ 22.08.2019 WYLOT
Po śniadaniu w hotelu udamy się do Pałacu Zimowego Bogd chana. Pałac jest jedynym pozostałym z pierwotnie czterech rezydencji ósmego dżepcundampy (wysokiej rangi duchownego buddyjskiego), który później został ogłoszony Bogd chanem, czyli cesarzem Mongolii. Zbudowany w latach 1893-1903 kompleks w stylu chińskim obejmuje sześć świątyń, z których każda zawiera buddyjskie dzieła sztuki, w tym rzeźbę i thangka ( "płaski obraz", rodzaj malowanego lub haftowanego zwoju o tematyce religijnej). Jest to jedna z niewielu mongolskich atrakcji historycznych, które nie zostały zniszczone przez Sowietów ani komunistycznych Mongołów. Pożegnalny obiad i przejazd na lotnisko. Pożegnanie z Mongolią, wylot 18.30. Lądowanie w Pekinie 20.45.

12 DZIEŃ: PRZELOT PEKIN - WARSZAWA 23.07.2019
Wylot do Warszawy 2.55. Przylot do WARSZAWY 6.20.

W cenie

Cena zawiera

 • PRZELOT SAMOLOTEM WARSZAWA – PEKIN - UŁAN BATOR – PEKIN - WARSZAWA
 • noclegi: w Ułan Bator w hotelach 3*, poza Ułan Bator w jurtach w obozowiskach turystycznych
 • wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 10 osób
 • miejscowego przewodnika
 • biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
 • występ zespołu folklorystycznego
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł
 • koszty wizy i dokumentacji wizowej

Cena nie zawiera

 • obowiązkowych napiwków 30 USD
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego w Ułan Bator 380 zł

Uwagi

 • UWAGA: Termin zgłoszenia – 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup (bez pilota): grupa 4, 6 i 8-osobowa

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Samolot:

Proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml

Granica:

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Do jej uzyskania konieczny jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Mongolii. Prawidłowo wypełniony wniosek wizowy. Dwa zdjęcia o rozmiarze 3.5 x 4.5 centymetry na białym tle, które spełnia następujące wymagania: jasne tło – białe, kremowe, jasno szare, fotografia musi być wyraźna i dobrej jakości, tylko na papierze fotograficznym, twarz zwrócona do obiektywu, bez okularów słonecznych, kapelusza lub innego nakrycia głowy. Fotografie, które nie spełniają w/w wymogów nie zostaną przyjęte. 

Transport na miejscu:

Podróż po bezdrożach, na których trzęsie czasamiusamochodem

Wyżywienie:

Menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami, warto przygotować się na zmianę menu i ewentualne kłopoty żołądkowe – zabrać ze sobą odpowiednie lekarstwa.

Ubranie i wyposażenie:

Należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne –długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); Warto mieć: wygodne buty trekkingowe z

podeszwą z vibramu (specjalna guma o bardzo dobrej przyczepności na różnych podłożach), adidasy, sandały, klapki, kurtka z materiału typu Gore-Tex, chroniących przed wodą i wiatrem, oddychająca  bielizna termiczna, krótkie spodnie, przewiewne spodnie z długimi nogawkami, podkoszulki i koszule, które przydadzą się w najcieplejszej porze dnia w obszarach pustynnych, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, latarka, najlepiej typu „czołówka”, krem z wysokim filtrem (np. SPF 25), środki przeciw komarom, lornetka, apteczka.

WARTO WIEDZIEĆ: 

Waluta

Obowiązującą walutą jest tugrik, który dzieli się na 100 möngöm. Kod walutowy tugrika to MNT. W obiegu są następujące monety: 20, 50, 100, 200, 500 tugrików, zaś banknoty występują w nominałach: 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 5000, 10 000, 20 000 tugrików. Przy wymiany najmilej widziane są dolary. 1 z ł= ok. 690 tugrików.

Płatność kartą

Gotówka jest najmilej widziana, ale można płacić również kartą Visa lub Master Card. W Ułan Bator są bankomaty. Na temat wysokości opłat pobieranych za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiadywać się w swoim banku.

Czas

Po przyjeździe do Ułan-Bator należy przesunąć zegarek o 6 godz. do przodu.

Pogoda

Pogoda Mongolii cechuje się małą ilością opadów, małym zachmurzeniem, ciepłym latem, chłodną i długą zimą oraz dużymi amplitudami temperatur. Średnie temperatury miesięcy letnich (czerwiec–sierpień) oscylują między 17 a 25⁰C, na pustyni Gobi dochodzą nawet do 40⁰C. W najzimniejszym miesiącu, lutym, temperatura spada poniżej -30⁰C.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.