Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

MONGOLIA w 11 dni. Święto Naadam, Pustynia Gobi

MONGOLIA w 11 dni. Święto Naadam, Pustynia Gobi

KrajMongolia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 10800 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-07-03 - 2019-07-13 | 11 dni Cena: 10800 PLN

Opis oferty

MONGOLIA w 11 dni.  Święto Naadam, Pustynia Gobi.  Wycieczka przez pustynię i stepy, spotkanie z przyrodą i historią kraju pięciokrotnie większego od Polski. Podróż ta to niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w egzotycznej dla nas kulturze, możliwość zasmakowania koczowniczego życia podczas nocowania w jurtach, przejażdżki po bezkresnych pustkowiach pośród zmieniających się krajobrazów. Doroczne święto NADAAM to igrzyska sportowe, w których rywalizacja odbywa się w trzech tradycyjnych dziedzinach: zapasach, strzelaniu z łuku i wyścigach konnych, znanych od czasów Czyngis Chana. Zjeżdżają na nie Mongołowie z całego świata. Ułan Bator staje się…
pokaż więcej
MONGOLIA w 11 dni. Święto Naadam, Pustynia Gobi. Wycieczka przez pustynię i stepy, spotkanie z przyrodą i historią kraju pięciokrotnie większego od Polski. Podróż ta to niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w egzotycznej dla nas kulturze, możliwość zasmakowania koczowniczego życia podczas nocowania w jurtach, przejażdżki po bezkresnych pustkowiach pośród zmieniających się krajobrazów. Doroczne święto NADAAM to igrzyska sportowe, w których rywalizacja odbywa się w trzech tradycyjnych dziedzinach: zapasach, strzelaniu z łuku i wyścigach konnych, znanych od czasów Czyngis Chana. Zjeżdżają na nie Mongołowie z całego świata. Ułan Bator staje się stolicą kolorowego mongolskiego folkloru.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ: PRZELOT WARSZAWA – PEKIN 3.07.2019 .

Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do Pekinu o 14.05.

2 DZIEŃ: PRZELOT PEKIN - UŁAN BATOR - GORCH’ TERLEDŻ 4.07.2019

Przylot do Pekinu 4.50. Wylot do Ułan Bator 8.35. Lądowanie w Ułan Bator 10.50.

UŁAN BATOR Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Po śniadaniu jedziemy do PARKU PRZYRODNICZEGO GORCH’ TERELDŻ, po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć ogromny 40-metrowy monument Czyngis Chana na koniu, a z umieszczonego na jego głowie tarasu widokowego będziemy podziwiać tamtejszy krajobraz. Dalej docieramy do Parku Tereldż znanego z pięknych formacji skalnych i ŻÓŁWIEJ GÓRY. Zobaczymy też mieszczący się w górach klasztor buddyjski ARIJABAL. Dla chętnych godzinna przejażdżka konna po malowniczych okolicach parku. Po południu powrót do UŁAN BATOR, gdzie odwiedzimy kompleks handlowy i muzeum z rzadkimi szczątkami dinozaurów. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ: UŁAN BATOR – CAGAAN SUVRAGA PUSTYNIA GOBI 5.07.2019 .

Rano po śniadaniu wyruszamy w stronę pustyni GOBI, drugiej najstarszej pustyni na świecie, wzbudzającej podziw i grozę jednocześnie. W porze obiadowej docieramy do CAGAAN SUWARGA, niesamowitych formacji klifów w białych i różowych kolorach, sięgających nawet 60 m wysokości, których skałom wiatr i woda nadały przedziwne kształty. Mamy wspaniałą okazję do robienia zdjęć tym niezwykłym krajobrazom. Dalej dojeżdżamy do miejsca odkrycia datowanych na okres brązu petroglifów, przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych miejsc archeologicznych tego typu na świecie. Zatrzymujemy się u rodziny koczowniczej, poznajemy obyczaje ludzi mieszkających w tych surowych pustynnych warunkach. Po niecodziennych widokach i przeżyciach udajemy się do naszego obozowiska, odpoczynek i nocleg w jurtach.

4 DZIEŃ: JOLYN AM WĄWÓZ SĘPÓW 6.07.2019 

Rano po śniadaniu ruszamy dalej do Parku Narodowego GURWANSAJCHAN (Trzy Piękna Gobi). Przy wjeździe do parku zwiedzamy znajdujące się tam muzeum, w którym zobaczymy m.in. odkryte przez archeologów jaja dinozaurów, kości i szkielety tych prehistorycznych stworzeń. Park bogaty jest w rzadko spotykane lub tylko tam rosnące rośliny. Następnie zostawiamy samochody i idziemy dalej pieszo nad tak zwany WĄWÓZ SĘPÓW. Podczas wędrówki cały czas towarzyszyć nam będą krążące nad wąwozem sępy, jastrzębie i orły. Dno wąwozu przez cały rok pokryte jest śniegiem i lodem. Kolacja i nocleg w jurtach.

5 DZIEŃ: BAJANZAG PŁONĄCE KLIFY 7.07.2019 

Rano mongolskie śniadanie i dalej ruszamy w naszą niesamowitą podróż ku płonącym klifom BAJANZAG. Przejazd nad piaskowe urwiska, gdzie ok. 70 milionów lat temu żyły dinozaury i gdzie w 1920 r. dotarła ekspedycja paleontologa Roya Chapmana Andrewsa, który odkrył cmentarzyska dinozaurów i pierwsze skamieniałe jajo dinozaura. Obserwujemy unikalny krajobraz piaszczystych wzgórz w pomarańczowym i czerwonym kolorze. Wieczorem zobaczymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi. Kolacja i nocleg w jurtach.

6 DZIEŃ: KLASZTORY ONGIJN 8.07.2019 

Z wrażeniami, które pozostaną w nas po niezwykłych krajobrazach pustyni wyjeżdżamy powoli z obszaru Gobi. Stopniowo znikają nam z oczu piaski, a pojawiają się rozległe trawiaste obszary stepowe. Jedziemy przez wąwóz przy górach Delgerchaan nad rzeką Ongi. Niedaleko rzeki znajdują się ruiny dwóch klasztorów buddyjskich o wspólnej nazwie ONGIJN CHIJDIJN, w czasach przedkomunistycznych były one największymi klasztorami w Mongolii, zamieszkiwało je ponad tysiąc

mnichów. Zniszczone w 1939r. powracają stopniowo dzięki grupie kilku mnichów do dawnej roli. Zwiedzamy klasztory. Odpoczynek, nocleg w obozowisku.

7 DZIEŃ: KARAKORUM. PROWINCJA ARCHANGAI. 9.07.2019 .

Rano po śniadaniu przejazd do dawnej stolicy Mongolii, słynnego KARAKORUM, noszącego dziś nazwę CHARACHORIN. Po drodze obserwujemy wielkie przestrzenie z licznymi stadami kóz, owiec, krów, jaków, koni, wielbłądów, a w górze jastrzębi, orłów, sokołów innych ptaków. Położona nad rzeką Orchon dawna stolica imperium została założona w 1220 roku przez Czyngis Chana. Odwiedzimy przepiękny klasztor buddyjski z XVI w. ERDENE DZUU, otoczony 108 białymi stupami, który jako jeden z niewielu przetrwał okres komunistyczny i działa do dzisiaj. Obok klasztoru znajduje się muzeum historyczne, w którym opowiedziana jest historia Mongolii, jej stolicy z czasów imperium mongolskiego oraz Doliny Orchon, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolacja. Nocleg w jurtach w obozowisku.

8 DZIEŃ:PARK CHUSTAJN NURUU 10.07.2019 Centralna Mongolia 

Zaraz po śniadaniu wyruszamy w drogę. Oglądając cały czas łagodne pasma górskie, docieramy do NARODOWEGO PARKU CHUSTAJN, gdzie od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące tu konie Przewalskiego (Takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70. XX wieku za wymarły na wolności. Park Chustajn został w 1993 roku, rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na tych terenach, przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony. Obecnie żyje tu około 350 osobników. Możliwość podziwiania dziko żyjących koni to oczywiście największa atrakcja parku, ale występuje tutaj także wiele innych zwierząt: czerwone jelenie, sarny, dziki, dzikie owce, koziorożce, świstaki, szare wilki, rysie, lisy i borsuki, a także ponad 200 gatunków ptaków i liczni przedstawiciele owadów. Na miłośników flory czeka bogactwo roślin naczyniowych, porostów, mchów i grzybów. Obiad, kolacja i nocleg w jurtach w obozie turystycznym.

9 DZIEŃ: UŁAN BATOR Święto NAADAM 11.07.2019 
Rano śniadanie, a następnie przejazd do stolicy kraju UŁAN BATOR. Po przybyciu udamy się na ceremonię rozpoczęcia najważniejszego święta Mongolii - igrzysk narodowych NAADAM. Główną

atrakcją festiwalu są zmagania w trzech dziedzinach sportowych odpowiadające trzem pasjom Mongołów, tj. wyścigi konne , zapasy i łucznictwo. Obejrzymy ceremonię przy muzyce wojskowej , przeróżnie ubranych w stroje narodowe i tradycyjne mnichów i sportowców. To również doskonała okazja, aby poznać obyczaje i kulturę tego wspaniałego kraju. Po obiedzie zwiedzimy: klasztor buddyjski i zarazem uczelnie buddyzmu mongolskiego GANDAN, PLAC SUCHEBATORA z jego monumentalnym budynkiem parlamentu i pomnikiem Czingis Chana .Wieczorem wszyscy wybierzemy się na niezwykle widowiskowy koncert NARODOWEGO ZESPOŁU PIEŚNI i TAŃCA. Po koncercie udamy się do głównego centrum handlowego UNIVERMAG, aby mieć okazję na zakup pamiątkowych rzeczy i wyrobów z kaszmiru czy sierści wielbłąda. Nocleg w hotelu.

10 DZIEŃ: PAŁAC ZIMOWY BOGD CHANA. POŻEGNANIE Z MONGOLIĄ 12.07.2019 WYLOT Po śniadaniu w hotelu udamy się do Pałacu Zimowego Bogd chana. Pałac jest jedynym pozostałym z pierwotnie czterech rezydencji ósmego dżepcundampy (wysokiej rangi duchownego buddyjskiego), który później został ogłoszony Bogd chanem, czyli cesarzem Mongolii.
Zbudowany w latach 1893-1903 kompleks w stylu chińskim obejmuje sześć świątyń, z których każda zawiera buddyjskie dzieła sztuki, w tym rzeźbę i thangka ( "płaski obraz", rodzaj malowanego lub haftowanego zwoju o tematyce religijnej). Jest to jedna z niewielu mongolskich atrakcji historycznych, które nie zostały zniszczone przez Sowietów ani komunistycznych Mongołów. Pożegnalny obiad i przejazd na lotnisko. Pożegnanie z Mongolią, wylot 18.30. Lądowanie w Pekinie 20.45.

11 DZIEŃ: PRZELOT PEKIN - WARSZAWA 13.07.2019 
Wylot do Warszawy 2.55. Przylot do WARSZAWY 6.20.

W cenie

Cena zawiera

 • PRZELOT SAMOLOTEM WARSZAWA – PEKIN - UŁAN BATOR – PEKIN - WARSZAWA
 • noclegi: 2 w Ułan Bator w hotelach 3*, 6 poza Ułan Bator w jurtach w obozowiskach turystycznych
 • wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 10 osób
 • miejscowego przewodnika
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji
 • występ zespołu folklorystycznego
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł
 • koszty wizy i dokumentacji wizowej

 

 

 

 

 

Cena nie zawiera

 • obowiązkowych napiwków 30 USD
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego w hotelu Ułan Bator 380 zł

Uwagi

 • UWAGA: Termin zgłoszenia – 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup (bez pilota): grupa 4, 6 i 8-osobowa

DODATKOWE INFORMACJE:

Samolot:

Proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Do jej uzyskania konieczny jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Mongolii. Prawidłowo wypełniony wniosek wizowy. Dwa zdjęcia o rozmiarze 3.5 x 4.5 centymetry na białym tle, które spełnia następujące wymagania: jasne tło – białe, kremowe, jasno szare, fotografia musi być wyraźna i dobrej jakości, tylko na papierze fotograficznym, twarz zwrócona do obiektywu, bez okularów słonecznych, kapelusza lub innego nakrycia   głowy. Fotografie, które nie spełniają w/w wymogów nie zostaną przyjęte.

Transport na miejscu:

Podróż po bezdrożach, na których czasami trzęsie samochodem.

Wyżywienie:

Menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami, warto przygotować się na zmianę menu i ewentualne kłopoty żołądkowe - zabrać ze sobą odpowiednie lekarstwa.

Ubranie i wyposażenie:

należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne –długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy UAZ-ami, nocleg w jurcie); wygodne buty trekkingowe z podeszwą z vibramu (specjalna guma o bardzo dobrej przyczepności na różnych podłożach), adidasy, sandały, klapki, kurtka z materiału typu Gore-Tex, chroniących przed wodą i wiatrem, oddychająca  bielizna

termiczna, krótkie spodnie, przewiewne spodnie z długimi nogawkami, podkoszulki i koszule, które przydadzą się w najcieplejszej porze dnia w obszarach pustynnych, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, latarka, najlepiej typu „czołówka”, krem z wysokim filtrem (np. SPF 25), środki przeciw komarom, lornetka, apteczka.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.