Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Majówka – Kaliningrad, Petersburg, Moskwa

Majówka – Kaliningrad, Petersburg, Moskwa

KrajRosja
Transportsamolot, pociąg, autobus
Wyjazd z
Cena: 6820 PLN od 5980 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-05-01 - 2019-05-10 | 10 dni Cena: 6820 5980 PLN

Opis oferty

Majówkowe zwiedzanie Rosji rozpoczniemy od strony Bałtyku – morza, dzięki któremu Rosja miała otworzyć sobie okno do Europy. Zwiedzimy Kaliningrad – pruskie miasto słynące z wydobycia bursztynu. Dziś Rosja wykorzystuje miasto do utrzymania wpływu w regionie Państw Nadbałtyckich i w Europie Środkowej. Z Kaliningradu polecimy do Petersburga – kulturalnej stolicy Rosji, Wenecji Północy. Przejedziemy pociągiem do Moskwy, gdzie obejrzymy Paradę Zwycięstwa - defiladę wojskową upamiętniającą zakończenie II Wojny Światowej, nazywanej przez Rosjan Wielką Wojną Ojczyźnianą. Zwiedzimy także najważniejsze części miasta. 
pokaż więcej
Majówkowe zwiedzanie Rosji rozpoczniemy od strony Bałtyku – morza, dzięki któremu Rosja miała otworzyć sobie okno do Europy. Zwiedzimy Kaliningrad – pruskie miasto słynące z wydobycia bursztynu. Dziś Rosja wykorzystuje miasto do utrzymania wpływu w regionie Państw Nadbałtyckich i w Europie Środkowej. Z Kaliningradu polecimy do Petersburga – kulturalnej stolicy Rosji, Wenecji Północy. Przejedziemy pociągiem do Moskwy, gdzie obejrzymy Paradę Zwycięstwa - defiladę wojskową upamiętniającą zakończenie II Wojny Światowej, nazywanej przez Rosjan Wielką Wojną Ojczyźnianą. Zwiedzimy także najważniejsze części miasta. 

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: GDAŃSKKALININGRAD  01.05.2020 r

O godzinie 9:00 wyjazd autobusem z Gdańska do KALININGRADU. Przyjazd około godziny 13:00. Transfer z dworca autobusowego do hotelu. Po drodze obiad. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta – wizyta w katedrze i przegląd najważneijszych atrakcji miasta, m.in.: Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Dohna - obecnie Muzeum Bursztynu, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska. Zwiedzanie statku naukowo-badawczego Witiaź w "Muzeum Światowego Oceanu". Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

W latach 1945-1991 port Kaliningradu był jedynym nadbałtyckim portem należącym do ZSRR niezamarzający zimą. Z tego właśnie powodu był on jednym z najważniejszych portów pozostających w dyspozycji Wojennej Floty Bałtyckiej ZSRR. Dziś 6,5 kilometra nabrzeży służy głównie celom obsługi handlu morskiego. Jedno z nich zostało jednak zamienione w piękny bulwar, na którym zlokalizowano Muzeum Światowego Oceanu.

 

DZIEŃ 2: KALININGRAD 02.05.2020 r.                           

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego na Mierzeję Kurońską. Przejazd na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ - wąski pas lądu, oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego. Kraina białego piasku, bursztynu i morza. Zwiedzanie stacji obrączkowania ptaków Instytutu Zoologicznego Akademii Nauk oraz wizyta na tarasie widokowym jednej z wydm, z której słychać słynne "śpiewające piaski". Obiad (menu rybne). Wycieczka do miejscowości JANTARNYJ. To osiedle typu miejskiego, gdzie prowadzi się przemysłowe wydobycie bursztynu. Zwiedzanie kopalni odkrywkowej bursztynu. Przejazd do SWIETŁOGORSKA (ok. 30 minut). Zwiedzanie prywatnej fabryki obróbki bursztynu. Przy fabryce znajduje się sklep, gdzie można kupić unikalne ozdoby i pamiątki z bursztynu.

Fakultatywnie – warsztaty „Pamiątka z bursztynem”, gdzie klienci sami mogą prześledzić cały proces obróbki bursztynu - od sortowania do szlifowania.

Piesza wycieczka po kurorcie Swietłogorsk. Spacer nadmorską promenadą - wieża ciśnień z XIX wieku, która jest symbolem Swietłogorska, zabytkowe niemieckie domy. Chwila przerwy na zaczerpnięcie leczniczego bałtyckiego powietrza, napełnionego aromatem choin i morza. Kolacja w restauracji. Powrót do KALININGRADU, przejazd do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 3: KALININGRAD – PETERSBURG  03.05.2020 r.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot samolotem do Petersburga. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: PETERSBURG (WYCIECZKA OBJAZDOWA) 04.05.2020 r.

PETERSBURG – śniadanie. Wycieczka objazdowa po mieście, m. in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

 

DZIEŃ 5: PETERSBURG – PETERHOFF – CARSKIE SIOŁO  05.05.2020 r.

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer po carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 6: PETERSBURG (ERMITAŻ) – MOSKWA 06.05.2020 r.

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (transportem miejskim) Ławry Aleksandra Newskiego, cerkwi „Spas na Krowi” oraz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Moskwy.

 

DZIEŃ 7: MOSKWA 07.05.2020 r.                           

MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka autokarowa wycieczka objazdowa po Moskwie: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bułhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu.

 

DZIEŃ 8: KREML – GALERIA TRIETIAKOWSKA 08.05.2020 r.

MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł).

Obiad w restauracji. Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego.

Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 9: MOSKWA (PARADA ZWYCIĘSTWA) 09.05.2020 r.

MOSKWA, śniadanie i przejazd w okolice Placu Czerwonego.

Uczestnictwo w paradzie wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa.

9 maja to w Rosji Dzień Zwycięstwa – zakończenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojny Światowej) – jedno z największych świąt współczesnej Rosji. Rosyjskie świętowanie niektórych oburza, innych zachwyca – dla wszystkich będzie ciekawe. W ostatnim roku obchody wyglądały w ten sposób: relacja Pierwszego Kanału rosyjskiej telewizji.

Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 10: MOSKWA – WARSZAWA 10.05.2020 r.

MOSKWA, po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • Bilety samolotowe Kaliningrad – Petersburg i Moskwa – Warszawa (lot z krótką przesiadką w Mińsku)
 • zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-os. z łazienkami, 1 nocleg w pociągu (wagony sypialne z przedziałami 4-os.)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 9 x śniadania, 9 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • bilet na pociąg Petersburg – Moskwa
 • transport na transfery oraz wycieczki
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy rosyjskiej – 400 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Moskwie: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, w Petersburgu: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło, (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew „Spas na Krowi”, usług przewodników lokalnych oraz przejazdów transportem miejskim - ok. 190 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 

Kosztów fakultatywnych punktów programu:

w Moskwie:

            Przedstawienie w teatrze - od ok. 80 euro            Rejs po rzece Moskwa- ok.15 euro

w Petersburgu:

            Rejs statkiem po rzekach i kanałach – ok. 15 Euro

      Wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 40 Euro

Uwagi

Wycieczka rozpoczyna się w Gdańsku. Autobus z Gdańska do Kaliningradu wyjeżdża o godzinie 9:00. Osoby jadące z Warszawy mogą dojechać na miejsce pierwszym pociągiem, który przyjeżdża do Gdańska o 8:09. Na Państwa życzenie, możemy zająć się zakupem biletu.

DODATKOWE INFORMACJE:

 • podczas pobytu codziennie przewidziany czas wolny
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego – 860 zł
 • liczba uczestników – 20 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.