Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Majówka – Kaliningrad, Moskwa

Majówka – Kaliningrad, Moskwa

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawy/Kaliningradu
Cena: 5200 PLN od 4495 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-05-01 - 2019-05-08 | 8 dni Cena: 5200 4495 PLN

Opis oferty

Majówkowe zwiedzanie Rosji rozpoczniemy od strony Bałtyku – morza, dzięki któremu Rosja miała otworzyć sobie okno do Europy. Zwiedzimy Kaliningrad – pruskie miasto słynące z wydobycia bursztynu. Dziś Rosja wykorzystuje miasto do utrzymania wpływu w regionie Państw Nadbałtyckich i w Europie Środkowej. Z Kaliningradu polecimy do Moskwy, gdzie zwiedzimy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta - między innymi Kreml i Galerię Trietiakowską. Ostatniego dnia będziemy mogli spojrzeć na wszystko ze szczytów najwyższych wieżowców moskiewskiego City. 
pokaż więcej
Majówkowe zwiedzanie Rosji rozpoczniemy od strony Bałtyku – morza, dzięki któremu Rosja miała otworzyć sobie okno do Europy. Zwiedzimy Kaliningrad – pruskie miasto słynące z wydobycia bursztynu. Dziś Rosja wykorzystuje miasto do utrzymania wpływu w regionie Państw Nadbałtyckich i w Europie Środkowej. Z Kaliningradu polecimy do Moskwy, gdzie zwiedzimy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta - między innymi Kreml i Galerię Trietiakowską. Ostatniego dnia będziemy mogli spojrzeć na wszystko ze szczytów najwyższych wieżowców moskiewskiego City. 

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KALININGRAD, 01.05.2020 r.

O 8:00 wyjazd autobusem rejsowym z Warszawy do KALININGRADU.

Na Państwa życzenie możemy zorganizować przejazd z innego miasta. Dla niektórych z Państwa rozwiązaniem atrakcyjniejszym może okazać się dojazd autobusem z Gdańska, do którego z całej Polski łatwo i wygodnie można dostać się koleją. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z biurem.

Przyjazd około godziny 18:00. Transfer z dworca autobusowego do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta – przegląd najważniejszych miasta, m.in.: Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

W latach 1945-1991 port Kaliningradu był jedynym nadbałtyckim portem należącym do ZSRS niezamarzający zimą. Z tego właśnie powodu był on jednym z najważniejszych portów pozostających w dyspozycji Wojennej Floty Bałtyckiej ZSRS. Dziś 6,5 kilometra nabrzeży służy głównie celom obsługi handlu morskiego. Jedno z nich zostało jednak zamienione w piękny bulwar.

2. DZIEŃ: KALININGRAD – JANTARNYJ, 02.05.2020 r.

Po śniadaniu zwiedzanie Baszty Dohna, w której znajduje się muzeum historii bursztynu opowiadające historię jednego z największych bogactw Kaliningradu. Zwiedzanie XIV wiecznej katedry, stanowiącej niegdyś centrum rozbudowanego przez Krzyżaków miasta.

Wycieczka do miejscowości JANTARNYJ. To osiedle typu miejskiego, gdzie prowadzi się przemysłowe wydobycie bursztynu. Zwiedzanie miasta i spacer na plażę przez pełny starodawnych drzew Park Bekkera. Znajdująca się przy parku plaża jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż współczesnej Rosji.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ: MIERZEJA KUROŃSKA – ŚWIETŁOGORSK, 03.05.2020 r.

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego na Mierzeję Kurońską. Przejazd na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ – wąski pas lądu, oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego. Kraina białego piasku, bursztynu i morza. Zwiedzanie stacji obrączkowania ptaków Instytutu Zoologicznego Akademii Nauk oraz wizyta na tarasie widokowym jednej z wydm, z której słychać słynne "śpiewające piaski". Obiad (menu rybne).

Przejazd do SWIETŁOGORSKA. Piesza wycieczka po kurorcie Swietłogorsk. Spacer nadmorską promenadą - wieża ciśnień z XIX wieku, która jest symbolem Swietłogorska, zabytkowe niemieckie domy. Chwila przerwy zakupy w sklepie z bursztynami i zaczerpnięcie leczniczego bałtyckiego powietrza, napełnionego aromatem iglastych drzew i morza.

Kolacja w restauracji. Powrót do Kaliningradu, przejazd do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ: KALININGRAD – MOSKWA, 04.05.2020 r.

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Moskwy. Po lądowaniu transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Wieczorny spacer po Placu Czerwonym. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

5. DZIEŃ: MOSKWA, 05.05.2020 r.

MOSKWA, po śniadaniu wycieczka po najważniejszych punktach miasta: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku oraz cmentarz Nowodziewiczy na którym pochowani m.in.: M. Bulhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości.

Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu. Kolacja. Nocleg.

6. DZIEŃ: KREML – GALERIA TRIETIAKOWSKA, 06.05.2020 r.

MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł).

Obiad w restauracji. Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego.

Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ: REJS RZEKĄ MOSKWĄ – MOSKIEWSKIE CITY, 07.05.2020 r.

Śniadanie. Wycieczka statkiem po rzece Moskwa. Przejazd metrem do moskiewskiego City.

Rejs statkiem pozwoli na spokojne przyjrzenie się detalom – zabytkom, mieszkańcom i turystom. Wizyta w City będzie okazją do objęcia wzrokiem całego miasta, do spojrzenia z dystansu. City to cześć miasta odwiedzana częściej przez biznesmanów niż przez turystów. Tchnienie wielkiego świata czuć tu lepiej niż w jakiejkolwiek innej części Rosji. Z najwyższego wieżowca rozciąga się niesamowity widok na miasto.

Powrót metrem do hotelu, kolacja, nocleg.

 

8. DZIEŃ: MOSKWA – WARSZAWA, 08.05.2020 r.

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot porannym samolotem do Kaliningradu. Transfer na lotnisko. Powrót rejsowym autobusem do Warszawy. Przyjazd do Warszawy około 21:30. Podobnie jak w przypadku przejazdu w pierwszą stronę, możemy zapewnić Państwu przejazd do innego miasta.

W cenie

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • bilety autobusowe,
 • zakwaterowanie:
  7 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje),
 • transport na transfery oraz wycieczki,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa),
 • opłaty klimatyczne.

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy rosyjskiej – 400 zł,
 • kosztów dojazdu do Kaliningradu – cena dojazdu z Warszawy i z powrotem nie przekroczy 200 zł,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Moskwie: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, w Petersburgu: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło, (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew „Spas na Krowi”, usług przewodników lokalnych oraz przejazdów transportem miejskim - ok. 180 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł.
 • Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • Kosztów fakultatywnych punktów programu: Przedstawienie w teatrze w Moskwie od 80 euro.

 

Uwagi

WARTO WIEDZIEĆ:

 

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

 

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w

swoim banku.

 

Wyżywienie

Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

 

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.