Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

GRUZJA 9 dni

GRUZJA 9 dni

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3200 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-10-21 - 2018-10-29 | 9 dni Cena: 3200 PLN

Opis oferty

Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w…
pokaż więcej
Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ
Wylot o 06.00 do Kijowa, tam o 08.30 a o 12.00 wylot do Tbilisi. Na miejscu o 15.45. Przejazd do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie, a po nim wyjazd w stronę klasztoru DAWID GAREDŻA, usytuowanego na półpustyni Garedża, w odległości 75 km od Tbilisi. Spacer do klasztoru Udabno i ew. wspinaczka na szczyt przełęczy, aby podziwiać unikatowe freski z VIII wieku oraz architekturę skalną. Czas wolny lub obiad w „polskim” barze. Następnie dalsza podróż do prowincji Kachetia.
Zwiedzanie SIGHNAGHI, przepięknego XVIII-wiecznego miasteczka górskiego, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Zwiedzanie kościoła BODBE, - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji).
Przejazd do CINANDALI. Zwiedzanie domu-muzeum księży Czawczawadze (XIX w.).
Wyjazd do centrum administracyjnego Kachetii – miasta TELAWI, kolacja, nocleg w pensjonacie. Przejazd ok. 260 km.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Kachetia, najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Bogaty jest w stare zabytkowe cerkiewki oraz winnice. W TELAWI - wizyta na lokalnym bazarze celem poznania oferty produktów, dostępnych w codziennej gospodarce rodzinnej a potem zwiedzanie (z zewnątrz) pałacu Herakliusza II, ostatniego króla Gruzji.
Następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.).
Przejazd do VELISCICHE; zwiedzanie małej prywatnej, niemal 300-letniej tradycyjnej winiarni i jednych z najstarszych piwnic w Gruzji. Degustacja wina z kwewri - dzbanów zakopanych w ziemi, czyli produkowanego wg starożytnej tradycji, która wpisana jest na listę UNESCO jako część Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Przejazd na obiad w sadzie w pobliskiej wiosce GAVAZI. Zwiedzanie sadów i winnic a potem degustacja tradycyjnych domowych potrwa i wina u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Możliwość poznania ich codziennego życia i odpoczynku w ogrodzie.
Następnie fabryka win Kindzmarauli (z degustacją win za dodatkową opłatą).
Przejazd do TBILISI. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Przejazd ok. 200 km.

4 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Przejazd do MCCHETY. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w.
Wyjazd do rodzinnego miasta Stalina GORI, miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina).
Przejazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, spacer na nogach do pobliskiej katedry i zwiedzanie BAGRATI z XI w.
Kolacja, nocleg w KUTAISI w pensjonacie. Możliwość dokończenia konsumpcji na tarasie pensjonatu z widokiem na miasto. Przejazd ok. 240 km.

5 DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria. Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru nadmorskiego. Wyjazd na wycieczkę po regionie Adżaria. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. Przejazd ok. 150 km.

6 DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg

7 DZIEŃ
Dwudniowy wypoczynek w kurorcie nadmorskim. W trakcie pobytu oprócz kąpieli i plażowania nad Morzem Czarnym jest możliwość pójścia do aquaparku i delfinarium, można zwiedzać piękny ogród botaniczny, poznać urocze zaułki miasta, odwiedzić egzotyczne targowisko, różne kościoły oraz wiele różnorodnych restauracji i kawiarni.
Przed wieczorem wyjazd na kolację i nocleg w Kutaisi, zwiedzanie historyczno / architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO).
Kolacja. Nocleg w pensjonacie. Przejazd 150 km.

8 DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do TBILISI i zwiedzanie: Stare Miasto - świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Kolacja, Spacer po nocnym mieście. Nocleg. Przejazd ok. 235 km.

9 DZIEŃ
Śniadanie. Prawie cały dzień ofiarowany przez ukraińskie linie, bo transfer na lotnisko ok 14.00 i o 16.35 odlot z Tbilisi do Kijowa a na miejscu w Warszawie na ok. 20.30.

W cenie

Cena zawiera

CENA ZAWIERA:

• Bilet lotniczy Warszawa - Kijów - Tbilisi – Kijów - Warszawa
• Zakwaterowanie klasy turystycznej : 8 noclegów3 nocleg w Tbilisi 3*,
2 noclegi w Kutaisi w prywatnym pensjonacie, pokoje z łazienkami
2 noclegi w Batumi
1 noclegi w Telawi w prywatnym pensjonacie
Wyżywienie: 8 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji
• Transport w Gruzji
Usługi anglo- lub rosyjskojęzycznego opiekuna gruzińskiego
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (oprócz Muzeum Stalina – około 8 USD)
Ubezpieczenie NNW i KL
Opiekę pilota z Polski
faktury VAT-marża

Uwagi

● Biletów wstępu do Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji (ok. 8 USD)
● degustacji wina w fabryce Kindzmarauli ok. 10 USD / os.
● Napojów alkoholowych

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.