Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Armenia od A do Z

Armenia od A do Z

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Erywania o godz. 22:15. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 35 minut.

DZIEŃ 2:

Przylot do Erywania o godz. 03:50 czasu lokalnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Późne śniadanie. Zwiedzanie stolicy rozpocznie się od imponującego widoku na biblijną Górę Ararat – świętą górę dla Ormian, na której osiadła Arka Przymierza po Potopie, a ludzkość narodziła się na nowo. Przejazd do centrum miasta, które niemal w całości jest w różowym kolorze za sprawą tufu, skamieniałego popiołu wulkanicznego, z którego wykonano większość budowli w mieście. Zwiedzanie m.in. Plac Republiki – serce Erywania, Kaskada, Parlament, Pałac Prezydencki, Opera, Park Zwycięstwa, gdzie znajduje się pomnik Matki Armenii. Zwiedzanie Matenadaran – instytutu antycznych manuskryptów, w której przechowywanych jest blisko 20 000 rzadkich rękopisów. Wizyta w Ogrodzie rzeźb Cafesjian oraz Centrum Sztuki Cafesjian, w którym zgromadzony pokaźny zbiór dzieł, zawiera między innymi jedną z najobszerniejszych kolekcji szkła na świecie. Powitalna kolacja w restauracji ormiańskiej. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd d prowincji Wajoc Dzor.  Zwiedzanie klasztoru Norawank z XIII w., najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii, wybudowanego na skale w wąwozie rzeki Arpa. Obiad w restauracji  w jaskini. W pobliżu miasta Sisjan zwiedzanie jednego z najstarszych na naszym globie obserwatoriów astronomicznych z epoki brązu – Zorac Karer (Karahuń) – ormiańskie Stonehenge. Tajemniczy zespół megalitycznych struktur kamiennych jest nazywany „śpiewającymi kamieniami”. Przejazd do Goris. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 280 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Podróż do klasztoru Tatew nad kanionem rzeki Worotan. Zbudowany na krawędzi gigantycznego klifu nieodmiennie wywołuje w obserwatorach wrażanie niedostępności. Przejazd Tatewskim Tramwajem Powietrznym. Uruchomione w 2010 r. „Skrzydła Tatewu” są najdłuższym na świecie kolejką górską (o czym świadczy wpis do Księgi Rekordów Guinnessa). Zwiedzanie klasztoru. Klasztor Tatew jest arcydziełem architektury, doskonale zharmonizowanym z otaczającymi go majestatycznymi górami i stanowi jeden z najwymowniejszych przykładów zdolności twórczych człowieka. Dalszy przejazd górską drogą przez przełęcz Selim 2410 m n.p.m., gdzie wśród łąk odkryjemy średniowieczny karwanseraj – zajazd, zbudowany w czasach, gdy drogą tą biegła jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku. Wyjazd nad jezioro Sewan – jednego z największych górskich jezior Eurazji, położonego 1900 m n.p.m. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 270 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Sewan, z którego roztacza się piękny widok na jezioro. Przejazd do prowincji Lori przez kurort górski Dilidżan nazywany „skrawkiem Szwajcarii” z powodu fascynująco malowniczych krajobrazów. Zwiedzanie klasztoru Haghpat z XI w., znajdującego się na liście UNESCO.  Jego nazwa oznacza „Piękny Klasztor”. To przykład średniowiecznej architektury Armenii. Kompleks bogaty jest w chaczkary, czyli kamienne krzyże z bogatą ornamentyką. Zakwaterowanie w hotelu w Haghpat. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd do fortecy Amberd, znajdującej się na zboczach góry Góry Aragac na wysokości 2300 m n.p.m. Zbudowana w XI-XIII wieku między dwoma strumieniami twierdza jest jednym z najwspanialszych średniowiecznych zabytków Armenii. Malownicze położenie, niezwykła przyroda składają się na walory tego miejsca. Wyjazd do Eczmiadzynu – administracyjnego centrum Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie katedry Eczmiadzyńskiej, wybudowanej w 303 r., która jest uważana za jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich. To tu znajdują się relikwie kilku uczniów Chrystusa, fragmenty arki Noego oraz Włócznię Przeznaczenia. Nią to właśnie rzymski legionista Kasjusz przebił ciało Chrystusa wiszącego na krzyżu. Przypisuje się jej moce ozdrawiające. Kościół wraz z sąsiadującymi obiektami uznany został za Światowe Dziedzictwo UNESCO. Przyjazd do Erywania. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wizyta na erywańskim „Wernisażu” – targu rękodzieła, oraz targu owoców, gdzie można znaleźć wiele miejscowych produktów, takich jak aromatyczne przyprawy, suszone owoce itd. oraz torebki z tradycyjnymi wzorami, ormiańskie zabawki, obrazy malowane przez lokalnych artystów (otwartego wyłącznie w soboty i niedziele). Wyjazd do miejscowości Garni. Zwiedzanie jedynej zachowanej świątyni pogańskiej w Armenii. Zbudowano ją w 77 roku n.e., a więc prawie 2000 lat temu. Wzniósł ją król na cześć bóstwa słońca – Mitrze. Po południu wyjazd do kompleksu klasztorów skalnych Geghard z XII-XIII w. Nazwa ta oznacza „świętą włócznię”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła ciało ukrzyżowanego Jezusa. Powrót do Erywania. Pożegnalna kolacja w restauracji ormiańskiej z wieczorkiem folklorystycznym, kończąca wspaniałą podróż oraz niezapomniane wrażenia z Armenii. Powrót do hotelu. Krótki odpoczynek. Trasa ok. 100 km.

DZIEŃ 8:

Box śniadaniowy. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju o godz. 04:40. Przylot do Warszawy o. godz. 06:30. Całość trasy: 1200 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przelot liniami rejsowymi Warszawa – Erywań – Warszawa

• opłaty lotniskowe i paliwowe

• bagaż podręczny oraz rejestrowany do 23 kg

• transport podczas zwiedzania • 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

• 7 śniadań i 6 obiadokolacji (w tym 1 kolacja z wieczorkiem folklorystycznym)

• opiekę pilota

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 60.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

pakiet do realizacji programu 150 USD (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery, opłaty klimatyczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł • Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 zł

Uwagi

1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich! 2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 4. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem. 5. Godziny przelotów mogą ulec zmianie. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 8. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 9. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 10. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.